سرخط خبرهای سازمان

بایگانی دسته بندی ها : نخستین ویژه نامه زیست محیطی به پاس طبیعت

ویژه نامه محیط زیست “به پاس طبیعت” (زمستان ۹۳)/بحران جهانی محیط زیست و سیاست بین الملل | مهدی مقدری

مهدی مقدری کارشناس ارشد روابط بین الملل دبیرکل سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی   در این نوشتار سعی دارم به اجمال به نقش و تاثیر بحران‌های محیط زیستی در ساختار سیاست بین الملل و دیدگاه‌های موجود در آن بپردازم. البته بنا نیست به تفصیل به شرح آن‌ها پرداخته شود و صرفاً برای آشنایی با تحولات صورت گرفته در این ... بیشتر بخوانید »

ویژه نامه محیط زیست “به پاس طبیعت” (زمستان ۹۳)/پاس‌داشت محیط زیست از دیدگاه حقوق انسانی | کوروش مظاهری مهر

کوروش مظاهری مهر کارشناس مهندسی محیط زیست عضو کمیسیون محیط زیست سازمان عدالت و آزادی   حفظ محیط زیست، پاسخ به یکى از نیازهاى امروز جامعه براى نگاهدارى بیش تر از محیط زیست و رعایت حقوق عمومى است و تخریب آن معلول نابرابری هاى اجتماعى، استفاده‏هاى غلط از طبیعت و یکى از عوامل تضییع حقوق انسان هاست. با نگاهى به ... بیشتر بخوانید »

ویژه نامه محیط زیست “به پاس طبیعت” (زمستان ۹۳)/قصه‌ی پر غصه‌ی زاینده رود | امین دوست محمدی

امین دوست محمدی کارشناس ارشد مهندسی آب عضو کمیسیون محیط زیست سازمان عدالت و آزادی     زاینده رود بزرگ ترین رودخانه‌ی فلات مرکزی ایران است که از کوه‌های زاگرس مرکزی و عمدتا از زردکوه بختیاری سرچشمه می‌گیرد که با پیمودن مسیر ۴۰۰ کیلومتری خود از دره‌های پر پیچ و خم زاگرس و سیراب کردن دشت اصفهان سرانجام در تالاب ... بیشتر بخوانید »

ویژه نامه محیط زیست “به پاس طبیعت” (زمستان ۹۳) / رویکرد سیستمیک به بهره‌برداری از منابع زیستی | عارف سپهری

عارف سپهری کارشناس ارشد مهندسی کشاورزی رییس کمیسیون محیط زیست سازمان عدالت و آزادی   از جمله رنج‌هایی که می‌بریم، عدم ترسیم قواعد سیستم‌ها برای پیرامون‌مان ست برای اجتماع و تجارت و فرهنگ و محیط زیست و… “علم سیستم‌” (Systems theory)، قوانینی دارد که همچون فیزیک و ریاضیات دقیق کار می‌کنند. براساس این قواعد، هر سیستم زنده‌ای، جایی متولد می‌شود ... بیشتر بخوانید »

بالا