سرخط خبرهای سازمان

احمد منتظری: کسانی که عقیده مخالف را تحمل نمی کنند، به اسلام ستم می کنند

بوی باران|  به مناسبت هفته وحدت، حجت الاسلام و المسلمین احمد منتظری، طی بیانیه ای خاطرنشان کرد: “کسانی که صاحبان عقاید مخالف را تحمّل نمی‌کنند و آزادی‌های خدادادی آنان را – به نام دین- سلب می‌نمایند در واقع نسبت به دستورات حیات‌بخش اسلام عزیز ظلم روا می‌دارند.”

 

به گزارش تارنمای رسمی دفتر آیت الله العظمی منتظری، متن این بیانیه، به شرح زیر می باشد:

 

خدمت با سعادت مردم شریف و همیشه در صحنه نجف‌آباد ایّدهم الله تعالی

پس از سلام و تحیت؛ اقدام شایسته شما در بزرگداشت هفته وحدت بسیار قابل تقدیر است. امید است با عنایات حق تعالی بتوانید گامی مؤثر و مبارک در راستای وحدت عملی بین مذاهب اسلامی و بلکه همه مکاتب توحیدی بردارید.

تقارن هفته وحدت امسال با شروع سال نو میلادی را به فال نیک بگیریم و برای وحدت و همدلی، از قرآن کریم پیروی کنیم که فرمود: «قل یا اهل الکتاب تعالوا الی کلمه سواء بیننا و بینکم ألّا نعبد إلّا الله و لانشرک به شیئا»؛ وقتی برای ایجاد وحدت، اهل کتاب بودن کافی دانسته شده است، مسلمانان که خدای واحد، کتاب واحد، پیامبر واحد و قبله واحد دارند و در بسیاری احکام و معارف مشترکند چرا بر اختلافات تأکید نمایند تا موجب «فتفشلوا و تذهب ریحکم» گردند؟

از اخوّت و برادری در قرآن کریم با عنوان نعمت یاد شده و فرموده است: «واذکروا نعمه‌الله علیکم إذ کنتم أعداء فألّف بین قلوبکم فأصبحتم بنعمته إخوانا». از دست دادن این اخوّت و یا کمرنگ نمودن آن، کفران نعمت است که عقل و شرع آن را مذمّت می‌کند. کسانی که صاحبان عقاید مخالف را تحمّل نمی‌کنند و آزادی‌های خدادادی آنان را – به نام دین- سلب می‌نمایند در واقع نسبت به دستورات حیات‌بخش اسلام عزیز ظلم روا می‌دارند.

فقیه عالیقدر آیت الله العظمی منتظری در اطاعت از خدا و رسولش از نقطه اختلاف برادران شیعه و سنّی در تاریخ ولادت حضرت محمّد مصطفی پیامبر رحمت(ص) استفاده کرد و این نقطه اختلاف را به عامل اتّحاد و همدلی تبدیل نمود.

امیدوارم مراسم هفته وحدت، مقدمه وحدت عملی بین همه ادیان بلکه همه انسان‌‌ها باشد چرا که به فرموده کلام وحی: «لقد کرّمنا بنی آدم»، و امام علی(ع) به مالک اشتر فرمود: “النّاس صنفان إما أخ لک فی الّدین او نظیر لک فی الخلق”.

بیاییم در عصری که بشریّت با بحران مواجه است و دشمنان بشر به کشتار مردم بی‌پناه مشغولند گامی فراتر در جهت اتّحاد بین همه فرزندان حضرت آدم(ع) برداریم و رضایت خالق یکتا را باعث گردیم.
والسلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا