سرخط خبرهای سازمان

واکنش مجلسیان به درخواست اعلام اسامی دریافت‌کنندگان پول از رحیمی

بوی باران| پیرموذن صبح امروز از تهیه نامه ای با امضای ۳۰ نفر از نمایندگان خطاب به رئیس مجلس خبر داده بود که در آن خواستار اعلام اسامی ۱۷۰ نماینده ای شده بودند که گفته می شود از محمدرضا رحیمی پول دریافت کردند.
برخی از نمایندگان مجلس که در پی جمع آوری امضا برای اعلام اسامی نامزدهای انتخابات که از محمدرضا رحیمی پول گرفته اند، بودند تصمیم به مسکوت گذاشتن آن گرفتند.به گزارش ایرنا، به گفته برخی از نمایندگان ‘ چون این نامه توهین به تمامی نمایندگان محسوب می شد طراحان آن که جواد هروی نماینده قائنات، عبدالکریم حسین زاده نماینده نقده و کمال الدین پیرموذن نماینده اردبیل بودند تصمیم گرفتند این نامه را مسکوت بگذارند’.

پیرموذن در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا گفت: با توجه به این که ادعای پرداخت پول به ۱۷۰ نماینده مجلس از سوی آقای رحیمی به نمایندگان مجلس هشتم مربوط می شود از پیگیری اعلام اسامی نمایندگان منصرف شدیم.

وی با بیان اینکه البته قوه قضاییه حتما باید این موضوع را پیگیری کند و افکار عمومی باید این موضوع را از دستگاه قضایی مطالبه کند، افزود: بعضی از نمایندگان گفتند که در موضوع اختلاس بیشتر تخلفات دولت قبل مطرح است و طرح این مسائل افکار عمومی را متوجه مجلس کنونی می کند، چون این موضوع مربوط به مجلس هشتم است نیازی نیست نمایندگان مجلس نهم پیگیر آن باشد.

پیرموذن صبح امروز از تهیه نامه ای با امضای ۳۰ نفر از نمایندگان خطاب به رئیس مجلس خبر داده بود که در آن خواستار اعلام اسامی ۱۷۰ نماینده ای شده بودند که گفته می شود از محمدرضا رحیمی پول دریافت کردند.

محمدرضا رحیمی معاون اول رییس جمهوری در دولت دهم در نامه ای به «محمود احمدی نژاد» رییس جمهوری سابق آورده است: برای آگاهی ملت شریف ایران می گویم که همواره در آستانه برگزاری انتخابات مجلس، کمیته هایی برای برنامه ریزی و راهبری امر انتخابات توسط جریانات سیاسی تشکیل می شد در این راستا برای انتخابات مجلس هشتم نیز کمیته ای متشکل از برخی چهره های اصولگرا برگزار و بنا شد از کاندیداهای اصولگرا در سطح کشور از طریق کمک های غیردولتی پشتیبانی مالی شود.

رحیمی در ادامه این نامه می افزاید: در میان افراد کمک کننده فردی به نام «جابر ابدالی» که از سوی برخی نمایندگان مجلس و مقامات قضایی و اجرایی به این جانب معرفی شده بود برای کمک اعلام آمادگی کرد، بنده نیز به واسطه حساسیت و اطمینان خاطر از سالم بودن کمک های نامبرده همچون سایر موارد در خصوص ایشان از طریق حراست دیوان محاسبات از مجاری ذیصلاح در خصوص وی استعلام کردم که پس از اطمینان و پاسخ مثبت که اسناد آن ضمیمه پرونده است برای دریافت کمک از وی اعلام آمادگی کردم و از وی خواسته شد که به کاندیدایی که ما معرفی می کنیم از محل حساب شخصی و چک بانکی خودش کمک کند.

رحیمی در ادامه این نامه بیان کرد: در نهایت نامبرده درمجموع یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان را به این امر اختصاص داد و البته کلیه اسناد و کپی چک های صادره که به قریب ۱۷۰ نفر از کاندیداهای مجلس هشتم پرداخت شده، در پرونده ثبت و ضبط است و همه آن به مصرف انتخابات رسید. بنابراین کل این مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بوده و عینا به حساب نامزدها پرداخت شده است.

منبع: ایرنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا