سرخط خبرهای سازمان

سازمان عدالت و آزادی: آقای رئیس جمهور! «زاینده رود» را دریابید

اختصاصی بوی باران| در آستانه سفر رئیس جمهوری و کاروان دولت تدبیر و امید به استان اصفهان، “سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی با صدور نامه سرگشاده ای خطاب به حجت الاسلام و المسلمین دکتر روحانی، ضمن طرح مشکلات جدی که گریبانگیر این استان شده است، خواستار حل مشکل خشکی زاینده رود شد. متن کامل این نامه به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

حضرت حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی
رئیس محترم و محبوب جمهوری اسلامی ایران

با سلام و احترام و تبریک فرارسیدن دهه مبارک فجر
سفر میمنت اثر حضرت عالی و کاروان دولت تدبیر و امید را به استان زرخیز و شهیدپرور اصفهان خوشامد گفته و مقدمتان را به این خطه سرافراز گرامی می داریم.

 
بی تردید پیروزی درخشان جناب عالی در انتخابات شکوهمند سال گذشته نویدبخش حل مشکلات ریشه دار و درازدامنی بود که در اثر سوء تدبیر و مدیریت نابسامان سالهای سخت گذشته، گریبانگیر ایران اسلامی و عزیز ما شده و شرایطی سخت را برای مردم سختکوش این سرزمین رقم زده بود. استان اصفهان نیز مانند بقیه مناطق کشور و چه بسا بیشتر، در طول این سالها با سختی های بسیار دست و پنجه نرم کرده و قامت استوار آن زیر بار انبوه مشکلات خمیده است.
بر جناب عالی و دولتمردان شایسته دولت اعتدال پوشیده نیست که وضعیت بحرانی و به شدت خطرناک خشکی زاینده رود که تشنگی مردم و کشتزارهای پهناور این استان را در پی داشته و غبار فقر و فلاکت و بیکاری را بر چهره این مردمان نشانده؛ و از آن خسارت بارتر، تمدن مرکزی دیرپای فلات ایران را که همواره از این رودِ زنده و خروشان، سیراب و شاداب بوده است، در معرض فاجعه ای انسانی و خطرِ جدیِ نابودی قرار داده، نیازمند تدابیر فوری و اجماع سازی در سطح ملی است که امیدواریم با شناخت دقیق و درایت ژرف شما این مشکل بزرگ و خانمان برانداز به شکلی منطقی و اصولی حل شده و زندگی و زایندگی به این رودِ تشنه، و شادابی و امیدواری به این مردمِ ستمدیده بازگردد و دوباره لبخند بر چهره کودکان این دیار بنشیند.
کویرزایی و آلودگی های زیست محیطی و بیماری های خطرناک ناشی از آن نیز از دیگر معضلاتی است که سالیان درازی است گریبانگیر استان شده است و رفع آن نیازمند برنامه ریزی سنجیده و مدیریتی کارشناسانه است، در کنار این موارد توجه مهرآمیز به میراث فرهنگی و معنوی و صنایع دستی و هنر چشم نواز این خطه ی هنرپرور که متاسفانه در اثر بی توجهی و باندبازی ها، آسیب زیادی دیده است، ضروری می نماید.

 

ورشکستگی بسیاری از صنایع در این قطب صنعتی کشور و بیکاری گسترده کارگران خدوم و زحمتکش و سیل مهاجرت از حاشیه به متن و توزیع نامناسب و غیرعادلانه ی امکانات در محدوده ی استان که پیامدهای اجتماعی منفی فراوانی به دنبال داشته، از دیگر مسائلی است که دل کارشناسان و آگاهان را به درد آورده و می طلبد برای حل آن، تدبیر و برنامه ریزی منسجمی صورت گیرد.
و در کنار همه این موارد و مهمتر از همه، ادامه ی گشایش فضای بسته ی امنیتی که در پی وقایع تلخ سال ۸۸ بر استان حاکم شده و هنوز نیز به صورت کامل سایه شوم آن از سر استان برچیده نشده است و نیز احقاق حقوق پایمال شده بسیاری از جوانان برومند و فعالان سیاسی استان که جرمی جز آزادی خواهی و حق طلبی ندارند و لزوم گشایش فضای سیاسی، فرهنگی و اجتماعی به عنوان پیش زمینه هرگونه توسعه متوازن و پایدار، باید مدنظر قرارگرفته و صد البته نیک واقفید که انجام این مهم مجموعه ای از مدیران دلسوز را می طلبد که به صورت جدی و صادقانه باورمند به برنامه های سیاسی اصلاح طلبانه و تحول خواهانه ی حضرت عالی باشند و در این راه از هیچ گونه تلاش و تدبیری فروگذار ننمایند.

 

«سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی» به عنوان تنها حزب کشور که مرکز آن در اصفهان قرار دارد و نیز به این جهت که افتخار حمایت از جناب عالی را انتخابات ریاست جمهوری داشته است، ضمن خیرمقدم مجدد این سفر خجسته، آمادگی خود را برای همکاری و همراهی های بیشتر با دولت تدبیر و امید اعلام کرده و امیدوار است جناب عالی در این سفر با بهره گیری از توانمندی های فراوان و ظرفیتهای کارشناسانه استان اصفهان در جبران عقب ماندگی ها و پیشبرد برنامه های دولت کریمه در این خطه پیروز و کامیاب باشید و با کلید تدبیر و امید بتوانید قفل فروبسته ی مشکلات استان را بگشایید. و من الله التوفیق.

سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی
بهمن ماه ۹۳

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا