سرخط خبرهای سازمان

تاکید سخنگوی جبهه اصلاحات اصفهان بر نقش احزاب در جلوگیری از بروز مفاسد اقتصادی

سخنگوی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان اصفهان معتقد است: حضور قدرتمند احزاب از بروز مفاسد اقتصادی در جامعه جلوگیری می‌کند.

 حیدر علی حجتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، با اشاره به سفر  ریاست جمهوری به اصفهان درباره نیازهای استان اصفهان در عرصه سیاسی اظهار کرد: بر اساس قانون اساسی برخورداری از آزادی بیان از حقوق ملزم و مسلم همه افراد جامعه محسوب می‌شود این در حالی است که فعالیت چهارچوب مدار و قانون‌مند گروه‌ها، نهادها و تشکل‌های سیاسی ازجمله راه‌کارهایی است که به تسری مفاهیم قانون اساسی در جامعه منجر می‌شود.

وی با ابراز امیدواری نسبت به گسترش فعالیت‌های حزبی در ایران و استان اصفهان افزود: دستگاه اجرایی کشور باید در راستای بهبود فضای تحزب در ایران تلاش‌های مؤثرتری را انجام دهد که چراکه احزاب و روزنامه‌های آزاد، مستقل اما قانون‌مند به‌عنوان بازوان توانمند نظام می‌توانند از بروز مفاسد اقتصادی در جامعه جلوگیری کرده و حکومت را در مقابله با مشکلات عدیده یاری کنند.

سخنگوی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان اصفهان با ابراز رضایت از عملکرد استاندار اصفهان گفت: استاندار اصفهان در ماه‌های گذشته تلاش‌های زیادی را در راستای خدمت‌رسانی به مردم استان انجام داده بااین‌وجود به نظرمی رسد عملکرد بدنه مدیریت میانی اصفهان به‌ویژه در شهرستان‌های مختلف نیازمند بازبینی بیشتری است.

حجتی مشکل آب را نخستین معضل استان اصفهان عنوان کرد و ادامه داد: سال‌ها است حوضه آبخیز زاینده‌رود از شرق تا غرب استان با مشکلات بسیار زیادی روبه‌رو است و بروز خشک‌سالی‌های مکرر مشکلاتی را برای همه کشاورزان به ‌ویژه کشاورزان شرق استان اصفهان ایجاد کرده است به همین دلیل نیز لازم است دولت با همکاری مدیران استانی برای حل مشکل کشاورزان رنج‌ کشیده استان چاره‌ای بیندیشد.

وی مشکل آلودگی هوای استان را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: دولت باید در مصوبات خود برای حل مشکل آلودگی هوای کلان‌شهر اصفهان به‌ویژه در فصول سرد سال فکری بیندیشد.

سخنگوی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان اصفهان تصریح کرد: میراث فرهنگی و آثار تاریخی اصفهان نیز نیازمند بازنگری ویژه دولت است چراکه این بخش باسابقه چند هزارساله خود در سال‌های گذشته مورد بی‌توجهی مدیران و مسئولان امر قرارگرفته است.

حجتی با تأکید بر حجم مشکلات مترو اصفهان در خصوص نیازمندی‌های بخش آموزش‌ و پرورش استان گفت: منزلت و حقوق ملزم معلمان در سال‌های گذشته مورد بی‌توجهی قرارگرفته است و مسئولان باید بدانند که آینده نسل جوان و نخبه ایران در گرو  معلمانی است که در درجه اول از وضعیت معیشتی و اجتماعی خود خوشنود باشند اما امروز باوجود شعارهای زیادی درباره لزوم ایجاد رفاه برای معلمان تاکنون در عمل هیچ حرکت شایسته‌ای برای این قشر صورت نگرفته است.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا