سرخط خبرهای سازمان

«من از گورانی‌ها می‌ترسم»؛ رمان جدید بلقیس سلیمانی در آستانه چاپ

بلقیس سلیمانی، نویسنده و منتقد ادبی، از انتشار اثر جدید خود تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: «من از گورانی‌ها می‌ترسم» عنوان رمان جدید من است که در آستانه چاپ قرار دارد و انتظار می‌رود که تا پایان سال منتشر شود. این اثر در ژانر داستان اجتماعی نوشته شده و ماجرای آن در فضای استان کرمان اتفاق می‌افتد.

به گزارش تسنیم به گفته وی، این اثر نیز مانند دیگر آثار پیشین او به روابط میان اخلاقی و وظیفه‌شناسی می‌پردازد و شخصیت اصلی داستان با دو مقوله «عشق» و «جنایت» رو به رو است و به نوعی در کشاکش انسان امروز و دیروز است.

بلقیس سلیمانی از نویسندگان موفق در سال‌های اخیر است که از وی تاکنون کتاب‌های «بازی آخر بانو»، «بازی عروس و داماد» و «خاله بازی» منتشر شده است. رمان‌های «بازی آخر بانو» و «خاله بازی» دو کتاب از یک سه‌گانه در زمینه‌های عشق و روایت و قدرت هستند که داستان آن‌ها در زمان رویدادهای سیاسی – اجتماعی دهه ۱۳۶۰ ایران قرار دارد و نقش اصلی و محوری آن‌ها با زنان است.

سلیمانی در این مجموعه رمان‌ها انسان را در موقعیت‌های مختلف و خطیر مانند انسان در موقعیت انتخاب، انسان در موقعیت آزاد، انسان در موقعیت مرگ، یا در موقعیت قتل قرار داده است و عکس‌العمل وی را بررسی می‌کند، اما بیشتر دغدغه‌های فلسفی و تجربه آن در قالبی تازه سبب نگارش مجموعه داستان‌های بسیار کوتاه «بازی عروس و داماد» بود. داستان‌های مجموعه «بازی عروس و داماد» را می‌توان داستان مینی‌مال یا داستان‌های فلَش دانست. این ۶۰ داستان چند خطی همگی قصه‌گو هستند و طرح داستانی آنها واضح و مشخص است و بسیاری از آنها پایانی غافلگیر کننده دارند

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا