سرخط خبرهای سازمان

امام جمعه کاشان: جامعه اسلامی حزب نمی خواهد

بوی باران| عضو ارشد جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: جوانان نیز از آثار سوء این تشکل ها آگاهی کافی ندارند و گاه در دام آنها گرفتار می شوند.
به گزارش پارسینه ؛نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان گفت: در کشورهای غربی احزاب برای جمع کردن مردم تاسیس شده اما جامعه اسلامی بواسطه برگزاری نمازهای جمعه و جماعات نیازی به تشکل و گروه های سیاسی ندارد.
عبدالنبی نمازی شامگاه سه شنبه در دیدار با جامعه اسلامی مهندسان شهرستان کاشان اظهار داشت: نظام اسلامی برپایه امامت و امت استوار شده و گروه ها و احزابی که تشکیل می شوند اگر در چارچوب جغرافیایی امت باشند یعنی هدفشان پیاده کردن اسلام، خدا، انقلاب، مردم و کشور باشد اشکالی ندارد.
عضو ارشد جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: جوانان نیز از آثار سوء این تشکل ها آگاهی کافی ندارند و گاه در دام آنها گرفتار می شوند.
نمازی افزود: در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی، تشکل های سیاسی یکی پس از دیگری اعلام موجودیت می کنند که اینها برای اسلام نیست، زیرا کار برای اسلام نیاز به گروه و تشکل ندارد.
به گفته وی گروه ها و تشکل های سیاسی نباید بدنبال مناصب و تصرف کرسی های مجلس و دولت باشند، زیرا این کشور شرکت سهامی نیست تا بدنبال سهم خواهی باشند.
وی تصریح کرد: انحرافات فکری و غلط سیاسی برای جوانان در دانشگاه و حوزه های علمیه آسیب و سم است.
نمازی افزود: مناصب سیاسی نباید براساس رفاقت، دوستی و خانوادگی تقسیم شود، بلکه باید براساس تجربه، مدیریت و براساس ارزشها و فضیلت های برجسته انسان ها باشد.
وی گفت: ما باید در نظام مقدس جمهوری اسلامی با پرهیز از درگیری در کارهای سطحی به فکر آینده اسلام باشیم.
عضو ارشد جامعه مدرسین حوزه علیمه قم افزود: ما امروز درگیر جنگ سیاسی، رسانه ای، فرهنگی و تبلیغاتی دشمنان هستیم و باید مراقب باشیم.
وی آینده کشورهای غربی را سخت دانست و اضافه کرد: خیزش و بیداری آرام آرام از کشورهای اسلامی عبور و به سمت کشورهای اروپایی رفته است.
عضو مجلس خبرگان رهبری پیام رهبرمعظم انقلاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی را یادآور شد و گفت: سران کشورهای غربی اجازه نمی دهند جوانان این کشورها با دین اسلام آشنا شوند و مراکز اسلامی را زیر نظر اطلاعاتی قرار داده اند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا