سرخط خبرهای سازمان

چرا استاندار فارس از تامین امنیت یک نماینده مجلس و برگزاری مراسمی قانونی عاجز است؟! + تصویر

 

بوی باران| علی مطهری ساعت ۱۶ روز گذشته – دوشنبه ۱۸ اسفند – وارد فرودگاه شیراز شد و قرار بود ساعت ۱۸و ۳۰ دقیقه همان روز در سالن حکمت دانشگاه شیراز سخنرانی کند.
به گزارش جماران، این نماینده مجلس شورای اسلامی پس از ورود به شیراز از فرودگاه به سمت دانشگاه شیراز حرکت کرد که پس از جلوگیری افراد موتورسوار و شکسته شدن شیشه های ماشین حامل او، به کلانتری منتقل شد. مطهری سپس به فرودگاه بازگردانده شد تا به تهران بازگردد.
دکتر مطهری که به دعوت انجمن دانشجویی فرهنگ و سیاست دانشگاه شیراز برای سخنرانی در این دانشگاه به شیراز رفته بود، تا چند ساعت همچنان برای ایراد سخنرانی اصرار داشت اما موتورسواران هم همچنان در بیرون کلانتری حضور داشتند.
بنا به گزارش رسانه ها، تعدادی از این افراد که موتورهای سنگین نیز در میان آنها دیده می شدند، ماسک بر صورت داشتند و در میدان گل سرخ که در خروجی بلوار فرودگاه قرار دارد به دور ماشین حامل مطهری حلقه زدند، جلوی حرکت آن را گرفتند و شیشه ی آن را شکستند.
مطهری از حدود ساعت ۴ بعدازظهر که وارد شیراز شد تا حدود ساعت ۷:۳۰ شب برای حفظ امنیت در کلانتری حضور داشت ولی با فشارهای بسیار و لغو شدن برنامه ی دانشجویی، تحت الحفظ به فرودگاه منتقل می شود تا ساعت ۹ شب به تهران بازگردد. این در حالی بود که وی تاکید داشته برای سخنرانی و به دعوت دانشگاه به شیراز آمده است و باید مقدمات برگزاری جلسه فراهم شود اما مسوولان استانی و شهرستانی شیراز سعی داشتند او را متقاعد به برگشت به تهران کنند.
برنامه ی دانشجویی «اسلام و آزادی» که از سوی دانشگاه مجوز برگزاری داشته، قرار بود ساعت ۱۸:۳۰ در تالار فجر دانشگاه شیراز برگزار شود.
حال سئوال اینجاست که چرا استاندار و سایر مسئولان استان از تامین امنیت یک نماینده مجلس و فرزند شهید تئوریسین انقلاب اسلامی برای انجام مراسمی قانونی و دارای مجوز عاجز بوده اند و با وجود آن که ظاهرا قبلا از احتمال تحرک غیر قانونی برخی افراد باید مطلع می شده اند، اقدامی برای جلوگبری از آن نکرده اند؟ البته اگر بالاترین مقام  اجرایی استان مدعی بی اطلاعی نسبت به این ماجرا از قبل شود – اگر چه عذر بدتر از گناه خواهد بود – اما لااقل باید پاسخ دهد که چرا هیچ اقدامی در شناسایی و برخورد با قانون شکنان، حفاظت از یک نمابنده مجلس – در طول سه و نیم ساعتی که خودروی خامل وی به کلانتری پناه برده – و تلاش برای برگزاری مراسم قانونی نکرده است؟
و سوال  آخر این که اگر می شود امنیت یک نماینده مجلس در روز روشن و در مرکز استان فارس و شهر شیراز را به همین راحتی سلب و به او حمله کرد، با شهروندان عادی چه رفتارهایی ممکن است صورت بگیرد و بر سر آنان چه خواهد آمد؟ شناسایی و برخورد قاطع با عوامل این ناهنجاری می تواند مرهمی باشد بر زخمی که این قانون ستیزی برچهره شهر شیراز و پایتخت فرهنگی و ادبی کشور وارد آورده است.
یادمان نرود ما پیرو مولایی هستیم که وقتی شنید در قلمرو حکومت اسلامی، خلخال از پای زنی غیر مسلمان به زور برگرفته اند، چه کرد و چه فرمود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا