سرخط خبرهای سازمان

سرکنسول جدید فدراسیون روسیه به اصفهان آمد

یوگنی ایوانوویچ کولیش،سرکنسول فدراسیون روسیه در اصفهان و شهرستان های تابعه و استان های یزد و کرمان استوارنامه خود را تقدیم استاندار اصفهان کرد.
به گزارش ایرنا، در آیین تقدیم استوارنامه سرکنسول فدراسیون روسیه به استاندار اصفهان که روز پنجشنبه در تالار تاریخی اشرف استانداری اصفهان برگزار شد، ˈلوان جارگاریان ˈ سفیر و نماینده تام الاختیار فدراسیون روسیه درایران نیز حضور داشت.
استاندار اصفهان در این آیین از روسیه به عنوان کشور بزرگ و همسایه ایران نامبرد و افزود: همکاری خوبی بین ایران و روسیه در ابعاد سیاسی، اقتصادی و نظامی وجود دارد.رسول زرگرپور با اشاره به راهبرد دولت یازدهم در روابط خارجی و گسترش ارتباطات استان های کشور با کشورهای دیگر بویژه همسایگان اظهارکرد: موقعیت استان اصفهان از نظر جاذبه های تاریخی و گردشگری، اقتصادی ، فرهنگی و نظامی ممتاز است.استاندار اصفهان خواستار ارتباط بیشتر این استان با استان های فدراسیون روسیه شد.
زرگرپور با اشاره به وجود کنسولگری روسیه در اصفهان و عقد خواهرخواندگی اصفهان با ˈسن پترزبورگ ˈ روسیه تصریح کرد: لازم است برای استفاده از عقد خواهرخواندگی دو استان ، فعالیت بیشتری انجام شود و مناسبات گسترش یابد.وی ابراز امیدواری کرد که در دوران دولت یازدهم، روابط ایران و روسیه در همه زمینه ها گسترش یابد.
سفیر و نماینده تام الاختیار فدراسیون روسیه در ایران نیز در این دیدار ضمن اظهار خرسندی از سفر به اصفهان و دیدار با استاندار این استان، گفت: از سطح روابط سیاسی با ایران بسیار راضی هستیم و باید تلاش کنیم تا سطح روابط اقتصادی نیز گسترش یابد.لوان جاگاریان با اشاره به خواهرخواندگی اصفهان با ˈسن پترزبورگˈ روسیه و برگزاری هفته فرهنگی اصفهان در شهر سن پترزبورگ، خواستار برگزاری هفته فرهنگی سن پترزبورگ در اصفهان شد.
در پایان این دیدار،یوگنی ایوانوویچ کولیش،سرکنسول جدید فدراسیون روسیه در اصفهان ، یزد و کرمان استوارنامه خود را تقدیم استاندار اصفهان کرد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا