سرخط خبرهای سازمان

امام جمعه شیراز در واکنش به حمله «داعش ایران» به مطهری: کسی که حریم ولایت را رعایت نمی کند، حریمش را می شکنند!

نماینده رهبری در فارس و امام جمعه شیراز گفت: دولت تدبیر و امید، دولت جناح و گروه خاصی نیست، بلکه دولت همه مردم است و کسی نمی تواند آن را به نام خود و جریان خاصی مصادره کند.

 

اسدالله ایمانی، در خطبه های نماز جمعه شیراز افزود: در شرایطی که جامعه دارد به دو بخش تقسیم می شود، دکتر روحانی رییس جمهور با آن درک و بینش و با دانش حوزوی و دانشگاهی خود، اعتدال را مطرح می کند و در چنین جامعه ای باید با اعتدال رفتار کرد، نه اینکه دولت را مصادره کنیم و بخواهیم همه چیز در انحصار گروه خاصی قرار دهیم، چنین رفتارهایی صحیح نیست.

به گزارش ایرنا، وی، با اشاره به اتفاق اخیر که در شیراز روی داد (حمله به علی مطهری) ادامه داد: با توجه به اینکه دستوراتی مبنی بر تحقق در خصوص این اتفاق صادر شده، بهتر است که متولیان این امر، تمام جوانب امر را در این تحقیق در نظر بگیرند. بحث ما این است که بهتر است مسایل به عنوان مجموعه دیده شود و نه به صورت برش هایی از یک حادثه خاص.

امام جمعه شیراز اظهار کرد: یک اتفاق تلخ و ناخوشایند اگر روی می دهد باید بررسی کرد که عاملان ایجاد آن اتفاق چه کسانی هستند و چه عواملی سبب شکل گیری و وقوع آن بوده است. حادثه اخیر باید ریشه یابی شود و تمام آنچه را که در شکل گیری آن دخیل بوده و تمام سناریوها را مد نظر قرار داده و بازگو کنند چرا که در غیر این صورت ممکن است واقعیت موضوع مشخص نشود.

ایمانی، ضمن انتقاد از عملکرد برخی رسانه ها در انعکاس اخبار مربوط به این حادثه افزود: وقتی به برخی اخبار و مطالب نگاه می کنیم به نظر می رسد موضوع از اطلاع رسانی فراتر رفته و بیشتر به عقده گشایی و تسویه حساب سیاسی شبیه است. به نظر می رسد برای این اتفاق مقدماتی از قبل طراحی شده بوده تا کار به اینجا برسد و عده ای هم اهداف سیاسی خود را دنبال کنند.

وی گفت: از مدتها قبل و در چندین نوبت تذکر دادم که نشانه هایی از باز شدن مجدد پنجره فتنه در فارس دیده می شود و به روشن بود که عده ای برای بر هم زدن آرامش استان و سوق داده استان به سمت مسایل حاشیه ای و دور کردن آن از مسایل اصلی، به دنبال باز کردن دریچه های فتنه هستند و این را به عنوان یک خطر تذکر دادم و یادآوری کردم.

ایمانی تصریح کرد: امروز استان فارس و خصوصا شهر شیراز با مشکلات و معضلاتی همچون بیکاری، خشکسالی، تعطیلی کارخانه ها و واحدهای تولیدی مواجه هست اما معلوم نیست که در چنین شرایطی چه ضرورتی برای دعوت از سخنرانان مختلف از سوی برخی احساس می شود، آیا این مشکلات با این سخنرانی ها حل می شود؟

وی، با اشاره به مسمومیت تعدادی از دانشجویان دانشگاه شیراز طی هفته های اخیر ادامه داد: به دنبال این حادثه هیچ کس عکس العملی نشان نمی دهد و هیچ نماینده ای هم در مقابل این اتفاق موضع گیری نمی کند و بیانیه صادر نمی کند، اما چگونه است که یک حادثه سیاسی اتفاق می افتد، همه نگران و مضطرب می شوند و به تکاپو می افتند؟

امام جمعه شیراز اضافه کرد: کسی که حریم ولایت و خبرگان رهبری را رعایت نکند، چگونه می تواند انتظار داشته باشند دیگران حریم او را نشکنند؟ اگر باد می کارید مگر نه اینکه باید طوفان درو کنید؟

نماینده رهبر معظم انقلاب در فارس، در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به سخنان وزیر امور خارجه در اجلاس خبرگان رهبری در خصوص روند پرونده هسته ای کشورمان افزود: در این گزارش، از مشکلات و سختی های مذاکرات بحث شد اما از صلابت و ایستادگی بر اصول و آنچه رهبر معظم انقلاب مطرح نمودند هم سخنانی مطرح گردید و این امید را زنده کرد که سربازان نظام جمهوری اسلامی و تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان اگر توفیق عقد توافقنامه را هم پیدا نکنند اما توانسته اند منطق قوی و سازنده و اثرگذار نظام جمهوری اسلامی را برای جهانیان تبیین نمایند و بهانه گیری های دشمن را بازگو کنند.

وی اضافه کرد: امیدواریم که دشمنان انقلاب اسلامی بر سر عقل بیایند و بپذیرند که با ملت ایران نمی توانند با زبان تهدید و تحقیر و صحبت کنند.

علی مطهری ساعت ۱۶ روز دوشنبه وارد فرودگاه شیراز شد و قرار بود ساعت ۱۸و ۳۰ دقیقه در سالن حکمت دانشگاه شیراز سخنرانی کند.

با ورود مطهری به سالن فرودگاه، عده ای با تجمع در مقابل سالن ورودی شروع به شعار دادن کردند.

این عده هنگامی که مطهری سوار بر خودرو شد، آشکارا و بدون واهمه از قانون، شیشه های خودرو را با سنگ و چوب شکستند. راننده خودروی مطهری با سرعت به حرکت درآمد، اما این عده موتور سوار در تعقیب وی به حرکت درآمدند.

راننده خودرو پس از این تعقیب، وارد کلانتری میدان گل سرخ شیراز شد و بیش از سه ساعت را در محاصره این عده در داخل کلانتری گذراند.

عبدالرضا رحمانی فضلی نیز به محض بازگشت از پنجاه و هشتمین اجلاس جهانی مبارزه با مواد مخدر سازمان ملل متحد به کشور (روز پنجشنبه)، جلسه ای در خصوص حادثه وقوع یافته در شیراز را تشکیل داد.

وزیر کشور مقرر کرد تا هیاتی مرکب از معاون امنیتی – انتظامی، رییس دفتر جانشینی فرماندهی معظم کل قوا در ناجا و رییس مرکز مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی وزارت کشور ضمن رسیدگی دقیق به ابعاد حادثه شیراز و اقدام قاطع، نتیجه را به شورای امنیت کشور گزارش کنند.

در این جلسه استاندار فارس به عنوان مسوول پیگیری حادثه تا حصول نتیجه و معرفی عاملین آن به مراجع قضایی، تعیین گردید

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا