سرخط خبرهای سازمان

دفاع سخنگوی سازمان عدالت و آزادی از گزارش رییس جمهور؛ حامیان دولت قبل چرا از بیان گذشته اکراه دارند؟

بوی باران | سخنگوی سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی در واکنش به گزارش رییس جمهور، سخنان ایشان را  کامل و جامع دانست و اظهار داشت: حضور سه خبرنگار که بحث های چالشی و جدی مطرح می کردند فضا را برای بیننده خشن و خشک نکرد. اگر گزارشگران بسیار جدی برخورد می کردند عده ای می گفتند برنامه بسیار خسته کننده بود و برای مردم کشش نداشت.

محمدرضا بزمشاهی تسلط دکتر روحانی بر آمار و ارقام و نحوه بیان ایشان را بسیار خوب ارزیابی کرد و افزود: البته این مدت صد روز یکی از زمان سنجی های کشورهای پیشرفته  است که در صد روز نخست ریاست جمهوری، عملکرد رئیس جمهور را ارزیابی   می کنند که جهت گیری او چگونه است؛ در انتخابات اخیر نیز دو تن از نامزدها این واژه صد روز را به کار می بردند دکتر روحانی و دکتر ولایتی؛ دکتر ولایتی تمام دوران چهار سال را به چهارده دوره صد روزه تقسیم می کرد.

حامیان دولت پیشین چرا از بیان آنچه گذشت اکراه دارند؟

قائم مقام سازمان در ادامه با اشاره به اینکه در گزارش صد روز عملکرد دولت می توان به نقاط عمده و جهت گیری های کلی پرداخت گفت:  دکتر روحانی در آغاز کار اعلام کرد در صد روز نخست گزارشی از وضع موجود
کشور ارائه خواهد کرد و این وضع موجود شامل میراث گذشته، روند کنونی و چشم انداز آینده است. وی تصریح کرد: برخی نگران شده اند که چرا از گذشته انتقاد شد و حتی صدا و سیما ساعتی پیش از پخش این مصاحبه در یک جوسازی از قول بینندگان می گفت انتظار داریم رئیس جمهور به تخریب دولت گذشته نپردازد. بزمشاهی ادامه داد: پرسش این است که حامیان دولت پیشین چرا از بیان آنچه گذشت اکراه دارند؟ این خط تخریبی از ابتدای دولت شروع شد که مسائل گذشته را مطرح نکنید یعنی هرچه کردیم نادیده بگیرید، ما می خواهیم به  گذشته خودمان و عملکردمان افتخار کنیم. بزمشاهی خاطرنشان ساخت: حامیان دولت پیشین میخواهند خودشان را بهترین مدیران این کشور معرفی کنند. و با تبلیغات میخواهند این دروغ را جا بیندازند در حالی که دولت تدبیر و امیدآمده بی کفایتی شان را با ذکر آمار رسمی به همگان اعلام می دارد. عجیب آنکه مدیریت محترم صدا و سیما در آغاز کار دولت احمدی نژاد هیچگاه این موضوع را مطرح نمی کرد که مسائل گذشته را کنار بگذاریم و حالا ناگهان اخلاقی شده است.

هماهنگی تیم وزرا، برنامه عملیاتی، صداقت با مردم و تکیه بر مدیریت علمی

سخنگوی سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی با بیان اینکه در تحلیل عملکرد صد روزه نیز باید ببینیم دولت چه تحویل گرفت و در چه زمینی با چه خصوصیاتی به کار پرداخته است تصریح کرد: در یک تحلیل کلی نقاط قوت دولت تدبیر و امید، هماهنگی تیم وزرا و آشنائی اکثر آنان با یکدیگر از لحاظ کاری، داشتن برنامه ای کاربردی و عملیاتی، برقراری ارتباط مستقیم و صادقانه با مردم  و تکیه بر مدیریت علمی است. وی تاکید کرد: موفقیت سیاست خارجی که نیاز به شرح و بیان ندارد. پیروزی دیپلماتیک ایران در این مدت علاوه بر اثبات توانائی دیپلمات های ایرانی، پرسشهایی را در مورد عملکرد گروه مذاکره کننده سابق ایجاد نمود. این همه نقطه مثبت و عامل قوت دولت از سوی برخی نکات تهدید می شود.

صلابت دولت در عرصه سیاست داخلی بروز و ظهوری نداشته است

بزمشاهی نقطه ضعف دولت را عدم توجه کافی به مقوله سیاست داخلی و توسعه سیاسی دانست و گفت:  این امری نیست که با نادیده گرفتن آن به حاشیه رود. مساله ای مانند انتخابات را نمی توان با بی توجهی و حمل به صحت حل کرد. عرصه سیاست داخلی عرصه ای است که اگر با صلابت در آن ظاهر نشوی طرف مقابل عرصه را تسخیر خواهد کرد. البته این صلابت را در رئیس جمهور به وضوح می توان یافت ولی در عرصه سیاست داخلی بروز و ظهوری نداشته است. به طور کلی وزارت کشور حلقه ناهمخوان این دولت است و از همین روست که روند انتخاب استانداران و معاونان آنها  و فرمانداران هنوز معطل مانده است.

گاهی اوقات فضای رسانه ای کاملا به  دست منتقدان و مخالفان دولت است

عضو شورای مرکزی سازمان عدم حضور مؤثر رسانه ای دولت و رئیس جمهور را به عنوان نقطه ضعف دیگر عنوان کرد و افزود: این موضوع به حدی است که گاهی اوقات فضای رسانه ای کاملا به  دست منتقدان و مخالفان دولت  می افتد و برخلاف دوران سازندگی که مقوله ای مانند حقوق شهروندی اصلا مورد توجه قرار نمی گرفت در این دولت اصل این موضوع پذیرفته شده ولی افراد شجاعی که معتقد به دفاع از این امر باشند در مصدر امور  قرار نگرفته اند.

رئیس جمهور توان بیشتری برای امور فرهنگی و سیاست داخلی صرف کند
سخنگوی سازمان در پایان اظهار امیدواری کرد که حال که تب و تاب مسائل دیپلماتیک به آرامش گرائیده است، رئیس جمهور محترم توان بیشتری برای امور فرهنگی و سیاست داخلی صرف کند. وی افزود: امیدواریم دکتر روحانی در گزارش های بعدی خود به ملت با دستی پرتر در این دو بخش سخن گفته و به ارائه آمار و ارقام کمی که البته پشتوانه ای کیفی خواهد داشت بپردازند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا