سرخط خبرهای سازمان

پیام جناب حجه الاسلام و المسلمین سیدمحمد خاتمی به کنگره هشتم سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی

بوی باران: کنگره سالانه سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی روز جمعه سی اردیبهشت نود با پیام سید محمد خاتمی آغاز به کار کرد. در بخشی از این پیام حجه الاسلام سیدمحمد خاتمی “سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی” را فراهم آمده از ایمان، روشن بینی و همت فرهیختگان درد آشنا به خصوص جوانان عزیز دانست و خاطر نشان ساخت: این سازمان می تواند و باید کانونی باشد برای رسیدن به هدف های بلندی که اسلام، انقلاب اسلامی و ملت شریف ایران داشته است. متن کامل این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انسان در تاریخ و با تاریخ زندگی می کند و سیر تاریخ به مشیت حضرت پروردگار سیر به سوی آزادی است، آزادی انسان از چیرگی هوای نفس از درون، و جباریت هوس حاکمان خودکامه از بیرون.

عدالت، مطلوبی که در همه ادیان الهی به ویژه اسلام و بالاخص تشیع به آن وعده داده شده است به چیزی جز رهایی آدمی از همه قیود زمین گیر کننده و تحقق روشن بندگی خدا که عین آزادگی است و نیز برخورداری همه انسانها از حقوق و حرمت و کرامت انسانی و تامین زندگی مطلوب فکری، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی نیست.

می خواستیم و می خواهیم که “جمهوری اسلامی” که حاصل انقلاب عظیم ملت شریف و سرافراز ایران است، روزنه ای باشد به همان فضای عطرآگین و پاک و بازی که وعده آن از سوی خداوند و پیامبران او داده شده است.

با هم بودن، با هم اندیشیدن، با هم درد انسان را درک کردن و با هم برای والایی جان آدمیان و نیرومند کردن ایمان و برقرار کردن اخلاق و عدالت و پایدار کردن آزادی های اساسی مردم و در یک کلام سرافرازی ملت شریف، امری مقدس است که شرط تحقق جامعه مدنی عینی درست آن نیز هست.

“سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی” که فراهم آمده از ایمان، روشن بینی و همت فرهیختگان درد آشنا به خصوص جوانان عزیز است، می تواند و باید کانونی باشد برای رسیدن به هدف های بلندی که اسلام، انقلاب اسلامی و ملت شریف ایران داشته است.

برگزاری هم آیش سالانه سازمان را به همه اعضاء و علاقمندان آن تبریک عرض می کنم و برای یکایک دوستان عزیز از خداوند منان درخواست کامروایی دارم.

سید محمد خاتمی

۳۰/۲/۱۳۹۰

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا