سرخط خبرهای سازمان

اعلام زمان برگزاری اولین نشست احزاب در دولت روحانی

«حسینعلی امیری» روز چهارشنبه در گفت و گوی با ایرنا افزود: در این نشست عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و نمایندگان ۴۸ حزب سیاسی شامل احزاب اطلاح طلب و اصولگرا حضور می یابند.

وی همچنین اظهارداشت: وزارت کشور صرف نظر از گرایش فکری احزاب از تمامی احزاب تشکل های سیاسی که در چارچوب نظام تعریف شده اند و در حال فعالیت هستند، حمایت می کند.
سخنگوی وزارت کشور، یکی از حقوق احزاب را فعالیت تشکل صنفی خانه احزاب دانست و گفت: به این موضوع به منظور بسترسازی برای نقش آفرینی هرچه بیشتر احزاب توجه می شود.
عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور نیز در آغاز شروع به کار خود در این وزارتخانه در پاسخ به سوال خبرنگار سیاسی ایرنا درباره برنامه وزارت کشور برای تقویت جایگاه احزاب اظهارداشت: این وزارتخانه در جایگاه مدیریت سیاسی واقع خواهد شد و تلاش می کنیم با شفاف سازی و قاعده مند کردن رفتارهای حزبی بتوانیم در تعمیق بینش سیاسی مردم و عملکرد حزبی گام های مناسبی برداریم که در این راستا حتما با افراد، اشخاص و صاحبان اندیشه های سیاسی نشست های دوره ای برگزار خواهیم کرد.
وی همچنین درباره فعالیت خانه احزاب اظهارداشت: خوشحال می شویم که خانه احزاب فعالیت خود را با جدیت، دقت و تلاش بیشتر و مبتنی بر قانون و اساسنامه خود احزاب آغاز کند، به هر ترتیب تاریخ اعتبار فعالیت خانه احزاب به پایان رسیده است و باید این تاریخ تمدید شود.
وزیر کشور یادآور شد: اگر خانه احزاب به صورت قانونی کار خود را ادامه دهد ما حتما از آن حمایت خواهیم کرد.
رحمانی فضلی همچنین گفت که تقویت احزاب قانونمند و پاسخگو در اولویت برنامه های وزارت کشور قرار دارد و ما در آینده نشستی با دبیران و مسوولان احزاب خواهیم داشت.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا