سرخط خبرهای سازمان

بیانیه سازمان عدالت و آزادی درباره روز قدس: راه نجات ملت ها را مقاومت در برابر زورگویی ها و پرورش استعدادهای درونی برای نیل به صلح پایدار می دانیم

بوی باران | سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی با صدور بیانیه ای ضمن دعوت مردم به شرکت در راهپیمایی روز قدس، راه رهایی ملت ها از بلای خانمان سوز جنگ را اتحاد، ایستادگی، نشر آگاهی و خودباوری و بازگشت به رحمانیتِ دین سلم و صلح می داند. متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در آستانه جمعه آخر ماه مبارک رمضان؛ باز غم و اندوه ملت مظلوم فلسطین، این پاره تن جهان اسلام تازه گشت. به رسم هرسال در این آخرین جمعه ماه رمضان که به ابتکار امام خمینی(ره) روز حمایت از حقوق مردم ستم دیده فلسطین و روز قدس نامگذاری گشته است گرد هم می آییم تا به پاس کرامت انسانی و حق ملت ها برای برخورداری از آزادی و عدالت، همبستگی خود را با همه آزادی خواهان و حق پویان جهان اعلام و عهد پیشین تازه کنیم. عهدی که ملت مسلمان ایران پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی با خود و دیگر ملت ها بسته بود، همچنان محکم و استوار است.
ما ایرانیان حمایت از حق مردم فلسطین برای زیست مسالمت آمیز در سرزمین شان را حمایت از حق مسلم بشری و پاسداری از ارزش های انسانی و اسلامی می دانیم. بخش مهمی از منافع ملی جمهوری اسلامی ایران در گرو حراست از باورها و ارزش های دینی، ملی و انسانی است که متضمن هویت تاریخی و غرور ملی ماست. در این راستا تنها راه نجات ملت ها، به خصوص ملت مظلوم فلسطین و امت اسلام را مقاومت در برابر زورگویی ها در عین استحکام داخلی و پرورش استعدادهای درونی برای نیل به صلح پایدار و زیست مسالمت آمیز در کنار یکدیگر می دانیم.
در شرایط کنونی که منطقه پر آشوب ما دستخوش جهل و جنایت و دخالت بیگانگان است، اهمیت برپایی اجتماعات با شکوه در روز قدس بیش از پیش نمایان گشته است. ملت های مسلمان منطقه از یک سو در عراق و سوریه اسیر بربریت افسارگسیخته و جمود و تحجر گروه های تروریستی گردیده اند و از سوی دیگر در بحرین و یمن با خمپاره و سرب داغِ جنگ افروزان عربستانی؛ تاوان استقلال خواهی و حق تعیین سرنوشت خود را می دهند.
سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی به عنوان نخستین حزب اصلاح طلبِ ایرانی که پرداختن به مقوله صلح پایدار را به طور جدی در دستور کار خود قرار داده است؛ ضمن محکوم کردن اقدامات دخالت جویانه برخی قدرت های منطقه ای و فرا منطقه ای؛ راه رهایی ملت ها از بلای خانمان سوز جنگ را اتحاد، ایستادگی، نشر آگاهی و خودباوری و بازگشت به رحمانیتِ دین سلم و صلح می داند. بدینوسیله از تمامی ایرانیان، از هر حزب و گروه و دسته ای و با هر سلیقه و مذهب و باوری، دعوت می کنیم تا در کنار دیگر هم وطنان آزاده در راهپیمایی با شکوه روز قدس امسال مشارکت جسته، پیام برادری و همدردی خود با ملت های مظلوم را به جهان مخابره کنیم. باشد که روزگاری تنها سخن از صلح عادلانه در میان باشد.

سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی

هفدهم تیرماه نود و چهار

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا