سرخط خبرهای سازمان

حمله به مطبوعات، کاسبی تازه تندروهاست

پیرموذن: برخی افراد با رفتار منفعت طلبانه به اسم اسلام، باعث دین گریزی جوانان می‌شوند وکیل الدوله‌های دولت قبل، ‌امروزه وکیل المله شده‌اند ولی به دنبال انتقام از رای مردم هستند تندروها نانشان در بزرگ کردن عیب دیگران است و از این راه ادامه حیات می‌دهند می‌خواهند انرژی دولت را صرف مباحث حاشیه‌ای کنند تا از رسیدگی به امور اصلی کشور بازبماند
قاضی پور: مردم در ۲۴ خرداد به تفکر اصولگرایانه رای ندادند و تفکر اعتدال گرا را انتخاب کردند روزنامه ایران به اسلام و خطوط قرمز نظام توهین کرد، ولی رسایی و دوستانش با آن برخورد نکردند ۹ دی منتسب به کل مردم ایران است و نباید فرد انگشت نمای جبهه پایداری این روز را برای خود مصادره کند اگر رسایی در نشریه‌اش به دیگران توهینی می‌کند بداند که بی‌ادبی، ‌ بی‌ادبی می‌آورد. روزی این رفتارش گریبان خودش را می‌گیرد
خط و نشان برای مطبوعات
قانون |  این هفته قرار است صحن علنی مجلس شاهد سوال حمید رسایی، نماینده جبهه پایداری از علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت تدبیر و امید باشد. سوال رسایی از وی به بهانه تساهل و تسامح وزیر ارشاد در برخورد با روزنامه بهار و نشریاتی که به زعم رسایی به اسلام اهانت کرده‌اند مطرح می‌شود. روزنامه‌ای که حدود دو ماه پیش با شانتاژ‌های خبری و جوسازی‌های افراطی‌های مجلس از جمله رسایی توقیف شد و روزنامه نگارانش به خیل عظیم قلم به دستان بدون رسانه پیوستند. البته از نظر امثال رسایی  که روزنامه نگاران و خبرنگاران را هرزه نگارانی بیش نمی‌دانند و توقیف و تعطیلی روزنامه‌ها آرزوی دیرینه آن‌ها‌ست، اتفاق مبارکی رخ داده است. ولی پیگیری موضوعاتی حاشیه‌ای از سوی این افراد با بهانه توهین به اسلام و مقدسات موضوع جدیدی نیست.
بنا به گفته نمایندگان مجلس نشریه ۹ دی آقای رسایی پر از هتاکی و شائبه‌هایی است که تا کنون باعث شده پرونده‌های زیادی برای وی در قوه قضاییه و دادگاه روحانیت تشکیل شود. این افراد با تکیه بر اصطلاحاتی چون فتنه و فتنه‌گری به کاسبی پرداخته و منافع خود را از راه همین آشفته بازار‌ها تامین می‌کنند. نمایندگانی که طی ۸ سال دولت عدالت محور احمدی‌نژاد، جز اینکه مجیز گوی رئیس دولت گذشته بودند و در برابر فسادهای بزرگ مالی و اقتصادی سکوت کردند  افتخار دیگری  نداشتند. ولی حالا همین افراد داعیه حمایت از مردم دارند و بر سر هر موضوعی که در دولت یازدهم رخ می‌دهد به قول نمایندگان از رایی که مردم به همفکران آن‌ها ندادند، انتقام بگیرند.
  رسایی و همفکرانش با بزرگ کردن عیب دیگران کاسبی می‌کنند
کمال‌الدین پیرموذن، نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تندروی‌های برخی نمایندگان از جمله حمید رسایی در برابر رسانه‌ها و طرح سوال از علی جنتی، وزیر ارشاد به بهانه تسامح و تساهل با  روزنامه‌هایی که به اصطلاح وی مواضع مناسبی در برابر اسلام ندارند به خبرنگار قانون گفت: نمایندگان مردم باید در برابر مسئولیت خطیری که عهده دار هستند و در روز اول انتخابشان به قرآن کریم سوگند یاد می‌کنند که حافظ منافع ملت باشند عمل کنند، نه اینکه وقتی منافع شخصی و حزبی و گروهی شان ایجاب کرد منافع عموم را زیر پا گذاشته و نادیده بگیرند.  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه؛ نماینده‌ای که لباس شاگردی امام صادق (ع) را به تن دارد باید بیشتر مراقب حقوق ملت باشد اظهار داشت: نمایندگان روحانی باید بیشتر از دیگران از افراطی‌گری‌ها پرهیز کنندو با این رفتارهای نامناسب، چهره نورانی اسلام را مخدوش نکنند.
وی افزود: رسایی که مباحث حوزوی را گذرانده، نباید به دنبال برچسب‌زنی و زیر سوال بردن سرمایه ملی باشد و اسلام و آرمان‌های انقلاب را به نام خود و برای حفظ منافع شخصی‌اش مصادره کند.
پیرموذن با تاکید بر اینکه نباید با رفتار نامناسب اسلام را زیر سوال ببریم و چهره نورانی آن را در ذهن جوانان مخدوش کنیم گفت: برخی افراد با رفتار منفعت طلبانه به اسم اسلام، باعث دین گریزی جوانان می‌شوند، لذا باید افراطیونی که با موضع گیری‌های خود سعی در زیر سوال بردن برخی افراد و رسانه‌ها دارند بیشتر دقت کنند. این نماینده مردم اردبیل در خانه ملت اظهار داشت: اگر هم اشتباه یا قصوری در برخی رسانه‌ها پیش می‌‌آید  باید با رافت اسلامی با آن برخورد شود و روزنامه‌ها را به دلایل واهی و برداشت‌های شخصی توقیف و تعطیل نکنیم.
پیرموذن یادآور شد که باید با این منش، فضا را برای جذب حداکثری جامعه و اهالی قلم که با وجود محدودیت‌های مالی، مسئولیت خطیری را بر عهده دارند فراهم کنیم و با برخورد رحمانی اسلامی، و نه جوسازی‌های منفی، مشکلات را دو چندان نکنیم.
این نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخی نماینده‌هایی که تا دیروز وکیل الدوله بودند و منافعشان در حفظ شرایط قبل بود و در انتخابات دور یازدهم ریاست جمهوری، با نه بزرگ مردم منافعشان به خطر افتاد، به دنبال انتقام گیری از مردم هستند، گفت: آن‌ها با سوال و بازخواست‌های زودهنگام و با بهانه‌های واهی از وزرای جدید دولت منسجم یازدهم، به فکر آزار و اذیت هستند. بنابراین معتقدم کم لطفی به کابینه امید، بی‌توجهی به مردم است.
عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس همچنین اظهار داشت: برخی اظهارات و اقدامات رسایی و دوستانش ریشه در منافع شخصی و جناحی آن‌ها دارد، چرا که در دولت گذشته وقتی جریان انحرافی بر ارزش‌های اسلام و انقلاب حمله ور بودند، این افراد هیچ واکنشی نداشتند و تذکری ندادند. حالا که دولت یازدهم با رای بالای مردم روی کار آمده است، به فکر تذکر و طرح سوال افتاده‌اند و وکیل الدوله‌های دولت قبل، ‌امروزه وکیل المله شده‌اند. ولی در اصل به دنبال انتقام از رای مردم هستند.  پیرموذن با آرزوی اینکه خداوند منیت‌ها، نفسانیت‌ها و ترجیح منافع شخصی و جناحی بر منافع عمومی را از مسئولان بگیرد تاکید کرد: ریشه افراطی‌گری‌ها یا در حفظ منافع باندی و سلایق شخصی است، یا در سوءبرداشت از باورهای مردم و خصوصا آموزه‌های دینی و علوی است. چرا این افراد به اشتباه تصور می‌کنند خواست مردم آن چیزی است که این آقایان صلاح می‌دانند. وی با بیان اینکه باید علی وار با دشمنان مدارا کنیم افزود: نباید هرکسی که بر خلاف ما فکر می‌کند را علیه خود بدانیم و بر وی بتازیم.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار کرد: جالب است چندی پیش رهبر انقلاب، در مذاکرات ژنو از تیم مذاکره کننده هسته‌ای حمایت کردند، ولی این افراد آن توافقنامه را زهری در پوششی دیگر دانستند. جالب است چنین موضع گیری‌هایی از افرادی که خود را ذوب در ولایت می‌دانند بعید است. مگر اینکه به دنبال چیزهایی دیگر باشند.
نماینده مردم اردبیل در مجلس با بیان اینکه افرادی مثل رسایی و همفکرانش با طرح سوال و تذکر به وزرای دولت جدید، به دنبال این هستند که دولت را از مسئولیت اصلی‌اش باز دارند، تاکید کرد: آن‌ها می‌خواهند انرژی کابینه یازدهم را صرف مباحث حاشیه‌ای کنند تا از رسیدگی به امور اصلی کشور بازدارند. با عذر خواهی از رسایی می‌گویم که آن‌ها به دنبال رفع شر خود هستند.  عضو هیات رئیسه فراکسیون محیط زیست مجلس با اشاره به اینکه اصلی‌ترین حقوق انسان‌ها حق بهره‌مندی از هوای پاک است، ولی تاکنون نمایندگانی چون رسایی به دنبال احقاق این حق اساسی مردم نبوده‌اند، افزود: آقای رسایی که امروزه داعیه حمایت از مردم و اسلام را دارد، چرا تاکنون در برابر آلودگی هوای تهران که سالانه جان ۴ هزار نفر را می‌گیرد واکنشی نشان نداده است؟ و تنها در برابر موضوعاتی که منفعت حزبی و گروهی وی را تامین می‌کند، اظهار نظر می‌کند؟
وی همچنین اظهار کرد: این افراد تندرو نانشان در بزرگ کردن عیب و ایراد دیگران است و از این راه ادامه حیات می‌دهند. آن‌ها با بزرگ نمایی عیب دیگران، دکان درست کرده و امرار معاش می‌کنند.
 روزی این رفتار رسایی گریبانش را می‌گیرد
همچنین نادر قاضی‌پور، نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، به خبرنگار قانون گفت: افراط و تفریط همیشه محکوم است. وقتی که رهبر انقلاب موضوعی را تایید کرد، همه باید از آن حمایت کنیم نه اینکه با افراطی‌گری مانعی در ادامه کار ایجاد کنیم. همه باید بدانیم که مردم در ۲۴ خرداد به تفکر اصولگرایانه رای ندادند و تفکر اعتدال گرا را انتخاب کردند و رهبری هم این انتخاب را تایید کردند. بنابراین دیگر دلیلی ندارد که با افراطی‌گری چوب لای چرخ دولت جدید بگذاریم.
نماینده مردم ارومیه در خانه ملت، با بیان اینکه هرگونه توهین به اندیشه‌های مردم از نظر ما محکوم است، افزود: علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در مجلس هشتم به دلیل حمایت‌های بی‌دلیل نوکران دولت دهم، تذکر جدی به آن‌ها داد ولی با برخوردهای بسیار بد وکیل الدوله‌ها مواجه شد. جالب است که همین افراد، امروز می‌کوشند که از قالب وکیل الدوله خارج شده و لباس وکیل المله به تن کنند.
عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس با اشاره به سوال رسایی از وزیر ارشاد درباره تسامح و تساهل با  روزنامه‌هایی که بر خلاف اسلام قلم زده‌اند، گفت: اگر وزیر ارشاد با روزنامه بهار برخورد نمی‌کرد جای بحث بود، ولی روزنامه بهار دو ماه پیش توقیف شده و دیگر دلیلی ندارد بعد از توقیف این روزنامه و تشکیل پرونده برای آن در قوه قضاییه سوال از وزیر ارشاد در صحن علنی مطرح شود. عضو فراکسیون کارگری مجلس با بیان اینکه در دولت گذشته روزنامه ایران به خطوط قرمز نظام وارد شد و به اسلام توهین کرده بود، افزود: این روزنامه حامی دولت احمدی‌نژاد، چهره‌های جریان انحرافی را برجسته کرده بود و به اسلام و خطوط قرمز نظام وارد شده بود، ولی رسایی و دوستانش با این موضوع برخورد نکرده و در آن مورد تذکر ندادند. قاضی‌پور افزود: واعجبا که رسایی و همفکرانش در دولت‌های نهم و دهم نوکر دولت بودند ولی الان می‌خواهند ادای حمایت از مردم را درآورند. وکیل ملت حامی حقوق مستضعفان، کارگران و کشاورزان است نه سرمایه داران و قدرتمندان.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان کرد: رسایی و امثال وی باید به صراحت بگویند که نشریه ۹ دی و نشریاتی که از این قبیل برای خود دست و پا کرده‌اند چقدر تیراژ دارد؟ چقدر برای نظام مفید هستند و در دولت احمدی‌نژاد چقدر کمک مالی گرفته‌اند. وی یادآور شد که مجلس آگاه است و اگر سوالی از وزیری مطرح می‌شود می‌سنجد که این سوال چقدر بجا ‌ست. اگر سوال وارد باشد که به وزیر کارت زردمی دهد، در غیر این صورت جای نگرانی نیست و مجلس بیدار است. قاضی‌پور با تاکید بر اینکه مصادره نام ۹ دی برای یک نفر درست نیست، اظهار د اشت: ۹ دی منتسب به کل مردم ایران است و نباید فرد مشخص و انگشت نمای جبهه پایداری این روز را برای خود مصادره کند و از آن نام سوءاستفاده کند.
کلمه ۹ دی برای ما مقدس است و میثاق دوم مردم با نظام است. رسایی نمی‌تواند با مصادره این نام برای نشریه خود، آن روز را مال خود کند. این نماینده دوره نهم مجلس افزود: نشریه ۹ دی در جامعه توزیع می‌شود و برخی افراد آن را مطالعه می‌کنند. اگر اسنادی دال بر توهین در این نشریه وجود دارد با شکایت به قوه قضاییه می‌توان موضوع را پیگیری کرد. البته شنیده‌ام وی پرونده زیادی در قوه قضاییه دارد، بنابراین معتقدم قطره قطره این شکایت‌ها جمع شده و ناگهان دریا می‌شود.
وی با بیان اینکه چاه کن خودش به ته چاه می‌افتد، گفت: اگر رسایی در نشریه‌اش به دیگران توهینی می‌کند بداند که بی‌ادبی، بی‌ادبی می‌آورد و هتاکی، هتاکی. روزی این رفتارش گریبان خودش را می‌گیرد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا