سرخط خبرهای سازمان

استاندار اصفهان: حل مشکلات اصفهان نیازمند برنامه چهار ساله است

به گزارش ایمنا رسول زرگرپور در نخستین جلسه مجمع نمایندگان استان اصفهان، ‌اظهار کرد: در گذشته استان اصفهان در تراز اول بود و بسیاری از موضوعات از این استان به استان های دیگر انتشار و توصیه می شد.
وی با انتقاد بر اینکه امروز اصفهان حالت تراز اول بودن خود را ازدست داده و از استان‌های همسنگ خود در جذب منابع و امکانات و به تبع در توسعه و پیشرفت عقب مانده است، تصریح کرد: اصلی ترین کاری این است که در قالب یک برنامه چهارساله بتوانیم تراز اول بودن استان را به آن برگردانیم.
استاندار اصفهان بهره مندی از روزنامه‌ ملی، خط هواپیمایی ویژه اصفهان، سالن اجلاس بین المللی و دیگر امکانات و زیرساخت های مورد نیاز را به عنوان برخی از شاخص های تراز اولی برشمرد.
رزگرپور اضافه کرد: تعدادی از روزنامه های اصفهان مجوز ملی دارند اما به دلیل نداشتن توزیع ملی، اصفهان از این ابزار مکتوب برای رساندن صدای خود محروم است.
استاندار اصفهان، داشتن خط هواپیمایی ویژه اصفهان از جمله ابزار و ملزومات تراز اول بودن استان برشمرد و افزود: در تمام دنیا کلیه اجلاس های بین المللی در شهرهایی با جاذبه توریستی و فرهنگی، برگزار می‌ شود.
وی بیان داشت: این موضوع عاملی برای جذب شرکت کنندگان به عنوان توریسم است اما در اصفهان اجلاس بین‌المللی برگزار نمی شود و حتی برای برگزاری اجلاس های داخلی نیز سالن مناسبی موجود نیست.
زرگر پور با اشاره به اینکه اولین پایگاه امداد هوایی در اصفهان پس از ۱۷ استان دیگر به بهره برداری رسید،‌ گفت: با توجه به اینکه اصفهان، معین تهران است راه اندازی این پایگاه باید بسیار زودتر از این اتفاق می افتاد.
وی از آلاینده های زیست محیطی به عنوان بزرگترین چالش شهر اصفهان یاد کرد و افزود: جلسات مقدماتی برای مقابله با این پدیده مخرب تشکیل شده چرا که اهمیت پرداختن به آن کمتر از مبحث آب نیست.
استاندار اصفهان درباره مباحث مربوط به انتقال آب، اظهار داشت: اولین بازدید من که با انعکاس رسانه ای وسیع روبرو شد بازدید ۹ ساعته از تونل سوم، تاسیسات سد و تونل های انحرافی آن بود.
وی با بیان اینکه فقط ۱۵ متر از حفاری تونل سوم باقی مانده است، ابراز امیداوری کرد با توجه به شرایط حفاری بسیار سختی که وجود دارد مشکلی به وجود نیاید.
زرگرپور همچنین با انتقاد از تاریخچه طولانی پروژه های بزرگ استان، ادامه داد: فاصله دار شدن استان اصفهان از استان های همسنگ خود در شان مردم این استان نیست.
وی افزود: پروژه های بزرگی که جنبه ملی داشته و فرا استانی است تبدیل به آثار باستانی شده و این در حالی است که اتمام آن نتایج مثبت برای همه و بهره برداری ملی به همراه خواهد داشت.
استاندار اصفهان با بیان اینکه اگر ۵۰ کیلومتر از مرکز اصفهان دور شویم با خیلی از استان های توسعه نیافته برابر هستیم،‌ تصریح کرد: از اصفهان فقط مرکز شهر و چهارباغ آن دیده شده است.
وی ادامه داد: فاصله‌ای که از نظر برخورداری در برخی نقاط استان به وجود آمده است، بدون شک تبعات و مشکلات بعدی را به وجود خواهد آورد و جلوگیری از این مساله نیازمند تلاش برای برقراری تعادل در همه مناطق استان است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا