سرخط خبرهای سازمان

دهمین کنگره سازمان عدالت و آزادی با شعار “صلح و اصلاحات؛ با نوسازی خانه ملت”

اختصاصی بوی باران | رییس کمیته مرکزی اطلاع رسانی و تبلیغات سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی برخی جزییات دهمین کنگره سراسری حزب را اعلام کرد.

  علی ناظم زاده با بیان اینکه دهمین کنگره سراسری سازمان عدالت و آزادی در نوزدهمین سالگرد تاسیس این حزب برگزار خواهد شد افزود: این کنگره در روزهای پنجشنبه ۵و جمعه ۶ شهریورماه در اصفهان با حضور نمایندگان حزب از مناطق، حوزه ها و ارکان مرکزی حزب برگزار می شود.

عضو شورای مرکزی سازمان خاطر نشان ساخت: از فروردین ماه سال جاری هیات اجرایی سازمان مراحل برگزاری این کنگره را آغاز و پیگیری کرده است و منتظر طی شدن مراحل اداری پایانی از سوی وزارت کشور هستیم.

وی گفت: شعار محوری کنگره دهم بر اساس ترکیبی از رویکردهای اساسی سازمان و فضای سیاسی کشور تنظیم شده و عبارت است “صلح و اصلاحات؛ با نوسازی خانه ملت“.

وی افزود: تا کنون برای این کنگره چهار دستور از سوی شورای مرکزی تعیین شده که عبارتند از: (یک) اصلاح اساسنامه سازمان (دو) تصویب سیاست های انتخاباتی سازمان (سه) گزارش اجرایی و مالی دبیرکل (چهار) تصویب بیانیه پایانی.

iifj 93عضو شورای مرکزی سازمان ادامه داد: از پاییز سال گذشته کمیته مرکزی تشکیلات حزب کار اصلاح اساسنامه سازمان را در دستور قرار داد و پس از نه ماه بررسی در ارکان مختلف سازمان، متن پیش نویس برای تصویب در کنگره آماده شده است. وی درباره دلیل “اصلاح اساسنامه” گفت: با توجه به اینکه اساسنامه فعلی در فضای سیاسی و تشکیلاتی دهه هفتاد تنظیم شده است و امروز با گسترش حوزه جغرافیایی و ارکان حزب مواجه هستیم، لذا ضرورت داشت تا بازبینی اساسی در اساسنامه سازمان صورت پذیرد. ایشان همچنین در خصوص “سیاست های انتخاباتی سازمان” خاطرنشان ساخت: کمیسیون سیاسی و انتخابات دفتر سیاسی سازمان نیز از زمستان گذشته کار تدوین این برنامه را دنبال کرد که در نهایت این سند در سه سرفصل “اهداف، راهبردها و ماموریت های انتخاباتی حزب” برای تصویب به کنگره ارجاع شده است.

ناظم زاده همچنین به دعوت مهمانان ویژه از احزاب و فعالان سیاسی و اجتماعی و فرهنگی اشاره کرد و افزود: در حاشیه این کنگره نشست مشترک شورای مرکزی و دفتر سیاسی با روسای مناطق و حوزه ها درباره “سیاست گذاری و نحوه کنش های انتخاباتی” را خواهیم داشت و نسبت به همکاری با احزاب همسو تبادل نظر خواهیم کرد.

گفتنی است، سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی از جمله احزاب عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات کشور می باشد. این حزب سیاسی اصلاح طلب تنها حزب سراسری ایران است که دفتر مرکزی آن خارج از پایتخت و در اصفهان واقع شده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا