سرخط خبرهای سازمان

بهراد بهشتی: صدور قطعنامه رفع تحریم پیروزی بزرگی برای دولت روحانی بود/ اکنون زمان وفا به وعده های داخلی فرارسیده است/ رئیس جمهور، وزیران و استانداران ناهمسو را برکنار کند

اختصاصی بوی باران| قائم مقام دبیرکل سازمان عدالت و آزادی با اشاره به توافق هسته ای، گفت: این توافق و صدور قطعنامه رفع تحریم ایران در شورای امنیت سازمان ملل، پیروزیی بزرگ برای دولت روحانی و نشاندهنده پایبندی رئیس جمهور به تحقق وعده های انتخاباتیش است.

وی گفت: متاسفانه احمدی نژاد و حامیانش با طرح مسائل انحرافی و نادرست نظیر نفی هولوکاست و ماجراجویی های کودکانه در عرصه بین المللی، سبب شدند که ۶ قطعنامه ظالمانه و تحریم های گسترده به ملت ایران تحمیل شود و این مردم بودند که هزینه گزاف سبکسری ها و تاوان فرصت سوزی ها و بی تدبیری های او را پرداختند.

بهراد بهشتی با اشاره به نقش مهم حمایتهای رهبری از مذاکره کنندگان هسته ای، افزود: مقام معظم رهبری با رعایت سه اصل حکمت، عزت و مصلحت و طرح هوشمندانه مسأله «نرمش قهرمانانه» زمینه این پیروزی بزرگ و احقاق حقوق ملت را فراهم آوردند که لازم است از ایشان سپاسگزاری شود.

عضو ستاد انتخاباتی دکتر روحانی گفت: کاردانی، منطق قوی، دانش گسترده و درایت بی نظیر آقای دکتر ظریف وزیر امور خارجه و همکاران ایشان که به حق ستاره درخشان مذاکرات هسته ای بودند، سبب شد کشورمان با حفظ اقتدار و منافع ملی بتواند به این پیروزی بزرگ دست یابد و ضمن حفظ حق غنی سازی، شبح جنگ و درگیری نظامی را از سر مردم مظلوم ایران دور کند.

بهشتی گفت: این نخستین بار است که کشوری بدون جنگ و درگیری نظامی از ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل خارج می شود و این مدیون منطق و لیاقت آقای ظریف است. نام ظریف به عنوان یکی از مفاخر ملی ما در کنار بزرگانی چون امیر کبیر و مصدق و خاتمی می درخشد و شایسته است دولت به پاس این خدمت بزرگ به او و تیم همراهش نشان عالی و درجه یک کشور را اعطا کند.

عضو شورای مرکزی سازمان عدالت و آزادی با اعلام اینکه در دو سالی که از عمر دولت می گذرد، عمده برنامه ها و مشغولیات ذهنی رئیس جمهور متوجه مدیریت مذاکرات هسته ای و رفع تحریم ها بود، افزود: هم اکنون زمان وفای رییس جمهور به وعده های داخلی خود فرارسیده است.

وی گفت: متاسفانه در این مدت به عللی که قابل درک هم هست، فرصت پرداختن به ساماندهی سیاست داخلی به وجود نیامد اما امروز لازم است رئیس جمهور با ترمیم کابینه و نیز تغییر مدیران، استانداران و فرماندارانی که اعتقاد و تعهدی به اجرای شعارهای این دولت ندارند، زمینه اجرای وعده های انتخاباتی خود را فراهم آورد.

قائم مقام دبیرکل سازمان عدالت و آزادی گفت: البته ما به این مساله توجه داریم که عمق خسارتها، فسادها و غارتهای دولت احمدی نژاد و سیاستهای نادرست و فرصت سوزی های دولت اصولگرایان، به حدی زیاد است که جبران آن در کوتاه مدت امکان پذیر نیست و نیاز به تدبیر دولت و شکیبایی مردم و حامیان رئیس جمهور دارد.

بهراد بهشتی با اشاره به انتصاب استانداران جدید مرکزی و فارس، افزود: ایستادگی دولت و وزارت کشور در برابر زیاده خواهی نمایندگان مجلس و گروههای فشار، ستودنی بود و امیدواریم این روند به صورت جدی تری ادامه یابد و برای همه بازیگران دولت از قبیل وزیران و استانداران الگو و درس عبرت باشد تا به جای باج دهی به گروههای فشار و وادادگی در برابر خواسته های فراقانونی نمایندگان مجلس، برای تحقق شعارهای رئیس جمهور تلاش کنند.

وی افزود: متاسفانه امروز در غیاب تیم رسانه ای قوی، در حالی رئیس جمهور به تنهایی بار سیاست داخلی و مواجهه با منتقدان و دلواپسان را به دوش می کشد که برخی از وزرا و استانداران برای حفظ میز و موقعیت خود، در پشت پرده به زد و بند و معامله با مخالفان قسم خورده دولت مشغولند و هیچ توجه و علاقه ای به برنامه های روحانی نشان نمی دهند.

این فعال سیاسی با اشاره به اهمیت انتخابات مجلس آینده، خاطرنشان کرد: ما بر این باوریم که برای تحقق شعارهای روحانی و خواست مردم باید مجلسی همدل و همسوی دولت شکل بگیرد اما متاسفانه این نگرانی در بین حامیان دولت جدی است که برخی از مدیران اجرایی انتخابات و فرمانداران، اعتقادی به برگزاری انتخابات رقابتی و حق الناس بودن رای مردم ندارند و حتی ممکن است بسیاری از چهره های اعتدالی و اصلاح طلب در هیاتهای اجرایی کنار گذاشته شوند.

این فعال اصلاح طلب گفت: اصلاح طلبان از رئیس جمهور توقعی جز تحقق وعده های انتخاباتیش ندارند و از دولت به صورت جدی می خواهند که با انتصاب مدیرانی شایسته و همراه، زمینه انتخاباتی رقابتی، آزاد، سالم و شفاف را فراهم آورد که در آن حقوق انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان به رسمیت شناخته  شود.

 

 

۲ نظر

  1. این دولت دولت اعتدال است نه دولت اصلاح طلب ،بنابراین باید بر مشی اعتدالی عمل نکند نه انکه یک جناح را برای خوش امد جناح دیگر کنار بزند ، ایده ال هم همین است که مدیران اجرایی از معتدلین و عقلا باشند نه انکه عامل جریانات سیاسی و تفکرات مختلف باشند ، نتیجه انکه افراطیون جایی در حکومت ندارند میتوانند نظریه پردازی کنند ولی نباید کار دست انها داد که بمثابه انست که برنده ترین سلاح را بدست دیوانه ای داد ! حکومت میدان عملگرایی است نه نظریه پردازی ، جای نظریه پردازی در محافل دانشگاهی و احزاب و گروه های سیاسی است . یادتان نرود که حدود ۵۰% اصول گرا اجازه دادند این دولت با ۲۰۰هزار رای عنان را بدست گیرد که از بین رای دهندگان به ایشان ۵% هم افراطی و تندرو نیستند و رای مال مردم تشنه خدمت و خسته از زحمت است که بدنبال فرجی میگردند و حالا تصور میکنند این فرج در دست روحانی است ، پس سواستفاده از موقعیت نکنیدکه همین مردم راهتان را می بندند ! حضرت امام فرمودند ” تندروی عاقبت خوبی ندارد ” . پس موقعیت و حیثیت خود را بیش از این بمخاطره نیندازید که ار میدان سیاست بکلی محو نشوید .

  2. وعده انتخاباتی “اعتدال ” است ،کسی به اصلاح طلبی و ساختار شکنی رای نداده که اینطور بوجد امده اید .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا