سرخط خبرهای سازمان

استاندار اصفهان در جمع نمایندگان استان: برخی پروژه ها تبدیل به آثار باستانی شده

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی استانداری اصفهان، رسول زرگرپور در اولین جلسه مجمع نمایندگان استان که با حضور نمایندگان محترم مجلس در مهمان‌سرای استانداری تشکیل شد دیدگاه‌های نمایندگان در خصوص مسائل کلان استان را شنید و سیاست‌های خود را در این خصوص مطرح کرد.

استاندار اصفهان در این جلسه مباحث زیست‌محیطی، برقراری تعادل منطقه‌ای،‌ ابرپروژه‌هایی که جنبه ملی دارند و مقوله آب و نگرانی‌هایی که در این زمینه وجود دارد را به عنوان چهار حوزه کاری عمده و مهم استان مطرح کرد.

وی با بیان اینکه در گذشته استان اصفهان در تراز اول بود،‌ اظهار داشت: بسیاری از موضوعات از این استان به دیگر استان‌ها نشر پیدا کرده، ترویج و توصیه می‌شد.

زرگرپور افزود: برای استانی که بسیاری از طرح‌های عمرانی در آن شکل‌گرفته، هویت پیدا کرده و اجرا می‌شد و سپس به استان‌های دیگر برای اجرا داده می‌شد، وضعیت فعلی مطلوب نیست.

وی از اینکه امروز اصفهان حالت تراز اول بودن خود را از دست داده و از استان‌های همسنگ خود در جذب منابع و امکانات و به تبع در توسعه و پیشرفت عقب مانده است، ابراز تأسف نمود.

استاندار اصفهان تصریح کرد: اصلی‌ترین کاری که به نظر می‌رسد باید با توفیق الهی و همکاری نمایندگان و دیگر اقشار انجام پذیرد، این است که در قالب یک برنامه چهار ساله بتوانیم تراز اول بودن استان را به آن برگردانیم.

وی با بیان اینکه در مرحله اول کار خود در استان سعی کردیم با همه گروه‌های سیاسی و نخبگان نشست و گفت‌وگو داشته باشیم، اذعان داشت: در مواقع لزوم از طرح‌های ارائه‌شده و نظرات استفاده خواهیم کرد.

زرگرپور با اشاره به اینکه البته تراز اول بودن شاخص‌هایی دارد که باید بررسی شود،‌ بهره‌مندی از روزنامه‌ی ملی، خط هوایی مختص اصفهان، سالن اجلاس بین‌المللی و دیگر امکانات و زیرساخت‌های مورد نیاز را به عنوان برخی از این شاخص‌ها برشمرد.

وی در ادامه افزود: تعدادی از روزنامه‌های اصفهان مجوز ملی دارند، ولی به دلیل نداشتن توزیع ملی، اصفهان از این ابزار مکتوب برای رساندن صدای خود محروم است.

استاندار اصفهان داشتن یک خط هوایی مختص اصفهان را یکی از ابزار و ملزومات تراز اول بودن برشمرد و خاطرنشان کرد: در تمام دنیا کلیه اجلاس‌های بین‌المللی در شهرهایی که دارای جاذبه گردشگری و فرهنگی هستند، برگزار می‌گردد.

وی افزود: این موضوع عاملی است برای جذب شرکت‌کنندگان به عنوان گردشگر، اما متأسفانه در اصفهان اجلاس بین‌المللی برگزار نمی‌شود و حتی برای برگزاری اجلاس‌های داخلی نیز سالن مناسبی وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه اولین پایگاه امداد هوایی در اصفهان پس از ۱۷ استان دیگر امروز به بهره‌برداری رسید،‌ اظهار داشت: با توجه به اینکه اصفهان معین تهران است، راه‌اندازی این پایگاه باید بسیار زودتر از این اتفاق می‌افتاد.

زرگرپور از آلاینده‌های زیست‌محیطی به عنوان بزرگ‌ترین چالش شهر اصفهان نام برد و عنوان کرد: جلسات مقدماتی جهت مقابله با این پدیده مخرب تشکیل شده است، چراکه اهمیت پرداختن به آن کمتر از مبحث آب نیست.

وی در خصوص مباحث مربوط به انتقال آب اظهار داشت: اولین بازدید بنده که با انعکاس رسانه‌ای وسیع روبرو شد بازدید ۹ ساعته از تونل سوم و تأسیسات سد و تونل‌های انحرافی آن بود که با توضیحات کارشناسان همراه بود.

استاندار اصفهان با بیان اینکه تنها ۱۵ متر از حفاری تونل سوم باقی مانده است، افزود: امیدواریم با توجه به شرایط حفاری بسیار سختی که وجود دارد، مشکلی به وجود نیاید.‌

زرگرپور از تاریخچه طولانی ابرپروژه‌های استان نیز ابراز تأسف کرد و ابراز داشت: فاصله‌دار شدن استان اصفهان از استان‌های همسنگ خود در  شأن مردم این استان نیست.

وی افزود: ابرپروژه‌هایی که جنبه ملی داشته و فرا استانی است متأسفانه تبدیل به آثار باستانی شده و این در حالی است که  اتمام آن نتایج مثبت برای همه و بهره‌برداری ملی به همراه دارد.

استاندار اصفهان با بیان اینکه اگر ۵۰ کیلومتر از مرکز اصفهان دور شویم با خیلی از استان‌های توسعه‌نیافته برابر هستیم،‌ تصریح کرد: متأسفانه از اصفهان فقط مرکز شهر و چهارباغ آن دیده شده است.

وی ادامه داد: فاصله‌ای که از نظر برخورداری در برخی نقاط استان به وجود آمده است، بدون شک تبعات و مشکلات بعدی را به وجود خواهد آورد و جلوگیری از این مسئله نیازمند تلاش برای برقراری تعادل در همه مناطق استان است.

در این جلسه نمایندگان استان با عرض تبریک به مناسبت انتصاب دکتر رسول زرگرپور به سمت استاندار اصفهان، دیدگاه‌های خود را در خصوص موضوعات کلان استان و مشکلات شهرستان‌ها بیان و آمادگی خود را برای همکاری در پیشرفت امور جاری استان اعلام کردند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا