سرخط خبرهای سازمان

جهانگیری: ۱۴ هزار میلیارد تومان پول مردم، در اختیار بابک زنجانی قرار گرفت

معاون اول رییس جمهوری گفت: ابلاغیه ای در خصوص شکایت رییس جمهور دولت دهم از سوی دستگاه قضایی هنوز به بنده ارائه نشده است.

اسحاق جهانگیری که روز شنبه به مناسبت روز خبرنگار همراه با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از ایسنا بازدید می کرد، در خصوص شکایت رییس دولت دهم از وی گفت: این پرونده در حال حاضر در دستگاه قضایی است و می توانید از این دستگاه پرس و جو کنید.

وی در خصوص اظهارات اشرفی اصفهانی درباره پرونده معاون اجرایی دولت دهم که گفته بود ایشان در ۱۰ کشور سرمایه گذاری کرده است اظهار داشت: در جریان جزئیات نیستم.

معاون اول رییس جمهوری گفت: مسائلی در دستگاه قضایی مطرح می شود که مسئول آن خود آن دستگاه است. باید منتظر باشیم تا موضوعات بررسی و اعلام نظر شود.

وی همچنین به پرونده بابک زنجانی اشاره و با تأکید بر این‌که پرونده وی یکی از بزرگترین و تلخ‌ترین اتفاقات دوران جمهوری اسلامی و حتی قبل‌تر از آن است، اظهار کرد: بالغ بر ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار پول مردم به مدت زیادی در اختیار این فرد قرار گرفته است. با این حال اکنون که وی در زندان حضور دارد تاکنون هیچ سرنخی برای دسترسی به این حجم از پول پیدا نشده است.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: امیدواریم با اقدامات قوه قضائیه و کمک دولت بتوانیم همه حقوق بیت‌المال را بازگردانیم.

معاون اول رئیس جمهور همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر این که آیا پیگیر پرونده مسئولان رسمی دولت گذشته هستید با بیان این‌که اگر پیگیری نمی‌کردیم کار به اینجا نمی‌رسید، گفت: ما به دستگاه قضا اعتقاد و اعتماد داریم و معتقدیم که در اینگونه موارد هنگامی که پرونده‌ای ایجاد شد و به دستگاه قضا رسید این دستگاه به عنوان حاکم نهایی باید رأی پایانی را صادر کند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا