سرخط خبرهای سازمان

استقبال رمان‌بازها از «موزه‌ی معصومیت» و «فرانک‌اشتاین در بغداد»

آثار تازه‌ واردی مثل «شوهر عزیز من»، «موزه‌ی معصومیت» و «فرانک‌اشتاین در بغداد» در روزهای ابتدایی مردادماه مورد توجه کتابخوان‌ها قرار گرفتند و به لیست کتاب‌های پرفروش راه پیدا کرده‌اند.
به گزارش ایلنا، بازار کتاب تهران با ورود به دومین هفته‌ی مردادماه کتاب‌های جدیدی را در لیست پرفرو‌ش‌ها می‌بیند و منتظر است با اضافه شدن کتاب‌های چاپ اولی و تازه‌ از تنور چاپ درآمده‌؛ فهرست کتاب‌های پرمخاطب را هم به‌روز کند و هم پروپیمان.رمان‌های «سمفونی مردگان» نوشته‌ی عباس معروفی، «چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم» زویا پیرزاد و «شازده کوچولو» سنت اگزوپری با ترجمه‌ی احمد شاملو کتاب‌های نسبتا قدیمی هستند که با درخواست دوباره تعداد قابل توجهی از کتاب‌خوانان، خود را به عنوان یکی از محبوب‌ترین کتاب‌های بازار معرفی کردند و این هفته در لیست کتاب‌های پرفروش تعدادی از کتابفروشی‌های تهران دیده می‌شوند. همچنین «مثل خون در رگ‌های من»، «دختری که پادشاه سوئد را نجات داد» و «اتفاق» که ماه‌های گذشته در لیست کتاب‌های کتاب‌های پرفروش جا خوش کرده‌ بودند، این هفته نیز در کتابفروشی‌ها جزو پنج کتاب پراستقبال قرار گرفتند. «یادداشت‌های روزانه‌ی محمدعلی فروغی از سفر کنفرانس صلح پاریس» و «علیه تفسیر» هم برای سومین هفته‌ی متوالی به عنوان کتاب پرفروش معرفی شدند. علاوه بر این‌ها آثار تازه‌ واردی مثل «شوهر عزیزم»، «موزه‌ی معصومیت» و «فرانک‌اشتاین در بغداد» نیز در روزهای ابتدایی مردادماه مورد توجه کتابخوان‌ها قرار گرفتند و به لیست کتاب‌های پرفروش راه پیدا کرده‌اند.ناشرانی چون نیلوفر، مازیار، بیدگل و چشمه بیشترین آثار را در فهرست این‌ هفته‌ی پرفروش‌‌ترین کتاب‌های کتابفروشی‌های تهران داشته‌اند.این گزارش، آثار پرفروش‌ برخی کتابفروشی‌های معروف تهران از ۱۰ مردادماه تا ۱۵ مردادماه را بررسی کرده است.
کتابفروشی بیدگل: استقبال مراجعان این فروشگاه از «علیه تفسیر» سوزان سانتاگ با ترجمه‌ی مجید اخگر همچنان ادامه دارد و این کتاب را در صدر فهرست پرفروش‌های این فروشگاه قرار داده است. همچنین کتاب «دختری که پادشاه سوئد را نجات داد» نوشته‌ی یوناس یوناسن رده دوم لیست فروش را به خود اختصاص داد و تازه‌ترن نمایشنامه‌ی چاپ شده از مارتین مک‌دونا با نام «جمجمه‌ای در کانه مارا» نیز در جایگاه سوم این فهرست ایستاد. اثر تام ستندیج درباره‌ی تاثیر خوراک در چگونگی اتفاق افتادن روندهای تاریخی به‌نام «خوراک و تاریخ» و زندگی‌نامه‌ی فریدریش هلدرلین به قلم اشتفان سوایگ یا همان «پیکار با دیو» هم از دیگر کتاب‌های محبوب این فروشگاه بودند که با ورود به تابستان مورد توجه مخاطبان قرار گرفته‌اند و در انتهای فهرست پرفروش‌های کتابفروشی بیدگل ایستادند.
کتابفروشی رود: دو رمان «ماه الماس» نوشته‌ی ویلکی کالینز و ترجمه‌ی منوچهر بدیعی و «شوهر عزیرم» از جویس کرول اوتس در این کتابفروشی‌ جزو پنچ کتاب اول مورد استقبال واقع شده قرار دارند. رتبه‌‌ی بعدی جدول هم در اختیار «موزه‌ی معصومیت» به قلم اورهان پامورک است. ترجمه‌ی امل نبهانی از داستان «فرانک‌اشتان در بغداد» هم دیگر کتاب پرفروش کتابفروشی رود در این هفته معرفی شد. آسیب‌شناسی مایکل سندل از جایگاه عدالت در تفکر لیبرالیسم یا همان «لیبرالیسم و مسدودیت‌های عدالت» معروف نیز پنجمین کتاب پرفروش این فروشگاه در روزهای میانی مرداد بود.
کتابفروشی گوتنبرگ: حضور سری‌ کتاب‌های تحصیلی و آموزشی دهه‌ی ۶۰ نکته جالب فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های این فروشگاه در هفته گذشته بوده است. بر این اساس مجموعه کتاب‌هایی که تحت عنون «آن روزها» منتشر می‌شناسیم از کتاب‌های خاطره‌انگیز وارد شده به لیست پرفروش‌ها به حساب می‌آیند. البته کتاب نوستالوِیک «شازده‌ کوچولو»ی سنت اگزوپری با ترجمه‌ی احمد شاملو هم در رتبه‌های ابتدایی لیست کتاب‌های پرفروش‌ها‌ی این فروشگاه قرار دارد. مجموعه داستان طنز هوشنگ مرادی کرمانی یعنی «ته خیار» نیز این هفته دوباره‌ رتبه‌ی خوبی در میزان استقبال در کتابفروشی گوتبرگ داشته و جزو پنج کتاب پرمخاطب معرفی می‌شود. در کنار این‌ها، اثر معروف و هیجان‌انگیز میچو کاکو درباره‌ی آن‌چه واقعاً در آینده می‌توانیم امید به داشتن آن داشته باشیم که تحت نام «فیزیک ناممکن‌ها» توسط نشر مازیار منتشر شده نیز مورد توجه مشتریان قرار گرفته است. «وصایای بزرگان تاریخ» که به کوشش محبوبه وفادار و امیر نیرومند گردآوری و ترجمه شده نیز در لیست پرفروش‌های اینجا دیده می‌شود.
کتابفروشی گویا: دو داستان عامه‌پسند «ذهن خالی» هما پوراصفهانی و «بهانه‌ای برای ماندن» مهشید تهرانی در رتبه‌های ابتدایی لیست پرفروش‌های این فروشگاه ایستاده‌اند و «مرشد و مارگاریتا» میخائیل بولگاکف پشت سر آن‌ها قرار دارد. روایت داستانی اورهان پاموک از رابطه‌ی عاطفی یک مرد ثروتمند و دختری فقیر از استامبول به‌نام‌ «موزه‌ی معصومیت» هم این هفته مورد توجه ویژه‌ی مراجعان کتابفروشی گویا قرار گرفته است. اثری علمی از میچ کاکو درباره‌ی مفهوم جهان‌های موازی به‌نام‌ «جهان‌های موازی» نیز فروش خوبی را در این کتابفروشی به خود اختصاص داده و به‌گفته‌ی متصدی فروش این فروشگاه، کتاب‌هایی روانکاوانه و روانشناسانه مثل «ابر مرد» و «تئوری انتخاب» هم در هفته‌ی دوم مرداد با استقبال خوبی مواجه شده‌اند‌.
شهرکتاب آرین: داستان‌های «موزه‌ی معصومیت» نوشته‌ی اورهان پاموک و «زندگی عزیز» از آلیس مونرو که توسط مژده دقیقی ترجمه شده، جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های شهرکتاب آرین هستند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا