سرخط خبرهای سازمان

نشست اعضای سازمان عدالت و آزادی منطقه فارس با مسوولان روزنامه عصر مردم در روز خبرنگار + گزارش تصویری

اختصاصی بوی باران | معاون سیاسی سازمان عدالت و آزادی ایران با بیان اینکه تکریم مقام خبرنگار نباید منحصر به یک روز یا یک هفته شود، گفت: قلم، جسارت، شجاعت و آزادی خبرنگاران می بایست زینت بخش فضای کشور باشد.

معاون سیاسی سازمان عدالت و آزادی ایران با بیان اینکه تکریم مقام خبرنگار نباید منحصر به یک روز یا یک هفته شود، گفت: قلم، جسارت، شجاعت و آزادی خبرنگاران می‌بایست زینت بخش فضای کشور باشد . مسعود رهبری در جریان بازدید اعضای تشکیلات منطقه‌ای فارس این سازمان از روزنامه  عصر مردم اخلاق، همدلی و بزرگواری را مهمترین مؤلفه های حاکم بر فضای روحبخش و فرهنگ این مجموعه مطبوعاتی دانست و گفت: خاطره‌های بسیار خوبی از روزنامه عصر دارم. وی با بیان این که سازمان عدالت و آزادی ایران، سازمان فرهنگی سیاسی و دارای پیشینه ای ۱۸ ساله است گفت:  پروانه فعالیت رسمی این سازمان با گستره فعالیت سراسری سال ۷۹ از وزارت کشور اخذ شده و تنها حزب سراسری است که مرکزیت حزب آن در تهران نیست. رهبری افزود:  میانگین سنی پدید آورندگان این سازمان ۳۵ سال است و همگی آنان دارای سابقه حضور در تشکل های مدنی و دانشجویی بوده و هر کدام در یک حیطه از علوم انسانی و فنی و تخصصی صاحبنظر، متخصص و صاحب ایده می باشند. رهبری تصریح کرد: در حال حاضر ۱۲۰ نخبه تأثیرگذار در کشور جذب این سازمان شده اند. وی افزود: مقدمات تأسیس دفتر منطقه‌ای این سازمان از سال ۹۲ آغاز شد و پس از طی مراحل پرپیچ و خم احزاب سرانجام در روزهای اخیر رسماً مجوز فعالیت منطقه‌ای این سازمان در فارس صادر شد. رهبری گفت: دفتر منطقه ای سازمان عدالت و آزادی ایران در فارس اولین حضور رسانه ای و رسمی خود را به مناسبت روز خبرنگار از روزنامه عصر مردم آغاز کرده است.

گریزی از تحزب گرایی نیست

احمد عبادی‌نسب عضو تشکیلات مرکزی سازمان عدالت و آزادی ایران منطقه فارس هم با بیان این که مطبوعات و رسانه‌ها برای جذب مخاطب در این فضای شدید و رقابت رسانه‌ای باید خلاقانه به مباحث و موضوعات ورود کنند، گفت:  از طریق همکاری و هم افزایی میان رسانه‌ها و جامعه مدنی،NGOها ،احزاب و اصناف و ایجاد یک رابطه دو سویه می‌توان در کنار تولید محتوا تحزب را ترویج و توسعه داد. وی افزود: برای تقویت تحزب‌گرایی رسانه‌ها باید در کنار احزاب قرار گیرند و متناسب با کارکرد حرفه‌ای شان آنها را تقویت نمایند و در ترویج تحزب در جامعه به عنوان یکی از ابزارهای توسعه پیشقدم گردند. احمد عبادی‌نسب عضو شورای مرکزی سازمان عدالت و آزادی ایران منطقه فارس، به وجود نگاه منفی و تردیدآمیز جامعه نسبت به احزاب اشاره کرد و گفت: برای دستیابی به توسعه پایدار و همه جانبه گریزی از تحزب گرایی نیست. صاحب امتیاز و مدیرمسئول مؤسسه فرهنگی – مطبوعاتی  عصر مردم  هم با اشاره به نقش رسانه‌ها در ایجاد فضای نقد و نقادی و طرح معضات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی و ارائه راهکار پیرامون آنها گفت: حرکت در این فضا کار ساده‌ای‌یست اما می‌توان با حفظ اصول و اعتقادات و گرایش های خود فارغ از هرگونه تندروی به صورت حرفه ای در این مسیر گام برداشت. محمد عسلی افزود: مطبوعات و رسانه های آزاد باید نقاد باشند و منصفانه و بدون موضع گیری شخصی با شجاعت فعالیت رسانه ای خود را دنبال نمایند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا