سرخط خبرهای سازمان

انتقاد شدید امام جمعه اصفهان از روزنامه حسین شریعتمداری: شکایت از کیهان را در دستور کار قرار داده ایم

بوی باران| آیت الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد، امروز و همزمان با سالروز بازگشت آزادگان، در دیدار جمعی از آزادگان، به شأن و جایگاه ایثارگران پرداخت و گفت: شهید پس از شهادت دلهره ای ندارد، چرا که بر اساس روایات به مقامی رسیده که بالاتر از آن وجود ندارد.

نماینده ولی فقیه در اصفهان تصریح کرد: جانبازان و آزادگان که با روحیه انقلابی و جهادی در دفاع مقدس نقش آفرینی کردند، کار بسیار مشکلی پیش رو خواهند داشت.

وی ادامه داد: حفظ روحیه و تقوا در آزادگان و جانبازان بسیار با اهمیت است، چرا که اگر خدای ناکرده پس از جنگ و با دیدن برخی بی ادبی ها در جامعه، لحظه ای به هدف و کار خود شک کنند، اجر و پاداش جهاد خود را از دست می دهند.

به نوشته خبرگزاری حوزه، عضو خبرگان رهبری بر لزوم انتقال تجربیات به نسل های آینده تأکید کرد و گفت: رشادت ها و ایثارگری های شما عزیزان زمانی به ثمر خواهد نشست که بتوانید دست نوجوانان و جوانان را بگیرید و با آرمان های خود آشنا کنید.

آیت الله طباطبایی نژاد یادآور شد : مردم در مراسم تشییع شهدای غواص نشان دادند که همواره حافظ دستاوردهای انقلاب و خون شهدا هستند و هنوز بر اهداف انقلاب اسلامی استوارند.

وی همچنین از حاشیه سازی مراسم تشییع شهدا در اصفهان انتقاد کرد و گفت: پرسشگری و تحقیق و تفحص در مورد صحت اخبار رسیده از اولین و ابتدایی ترین اصول خبرنگاری است، حال نمی دانم چه شده که یک روزنامه رسمی کشور قبل از اطمینان از صحت یک مطلب، به حرف هایی کذب و بی اساس دامن می زند و  با تیتری درشت، حماسه بی نظیر و با شکوه مردم اصفهان و تشییع قریب به ۵ ساعته این شهدای گرانقدر در هوای گرم را زیر سؤال می برد.

امام جمعه اصفهان با بیان این مطلب که اصفهان مهد شعار “مرگ بر آمریکا” است، اظهار داشت: روزنامه کیهان در حالی مراسم تشییع شهدای غواص در اصفهان را هتک حرمت دانست که شور وصف ناپذیر و حرکت استکبار ستیزی مردم در تشییع شهدا حماسه ای تاریخی خلق کرد، لذا شکایت از این روزنامه را در دستور کار قرار داده ایم، مگر اینکه رسما از مردم اصفهان عذرخواهی کند.

وی افزود: اصفهان اگر نصف جهان نباشد، قطعا نصف ایران است و در تقدیم شهدا و ایثارگری حرف اول را در کشور می زند، لذا این بی تجربگی از روزنامه با سابقه ای چون کیهان بعید است.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با بیان اینکه در مدتی که همراه با مردم در این مراسم  شرکت داشتم شخصا شاهد شور و شعارهای مردم بودم، تصریح کرد: این روزنامه در حالی مدعی ممنوعیت شعار “مرگ بر آمریکا” شده که شعار محوری و اصلی مراسم تشییع، بوده و دست نوشته ها و پلاکاردهای استفاده شده توسط مردم در مراسم نیز سندی  بر این واقعیت بود .

براساس اعلام دفتر امام جمعه اصفهان، وی در پایان گفت: بنده در این مدت بارها و بارها در سخنرانی های خود با آیات قرآن و روایات ثابت کردم که دشمنی ما با آمریکا هیچ وقت تمام نمی شود و شعار “مرگ بر آمریکا” همچنان ادامه دارد، حال به واسطه جهل دوستان، استان ما متهم به ممنوعیت بیان این شعار می شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا