سرخط خبرهای سازمان

ظریف: به محیط زیست بی توجهی کنیم آیندگان ما را نخواهند بخشید

بوی باران| وزیر امور خارجه کشورمان گفت: تهدیدات ناشی از آلودگی محیط زیست، یکی از نگرانی های اساسی و بحران فراگیر جوامع بشری است.
به گزارش ایرنا، محمد جواد ظریف روز جمعه در آیین آغاز عملیات اجرایی خط دو قطارشهری اصفهان، افزود: کره خاکی را نباید به بهانه ضرورت توسعه های ناپایدار و عدم رعایت نکات لازم از نسل های آینده بگیریم.26459_773
وی اظهار کرد: اگر از همه فرصت ها برای بهبود وضعیت محیط زیست و استفاده از منابع طبیعی استفاده نکنیم بطور قطع آیندگان ما را نخواهند بخشید.
وزیر امور خارجه کشورمان استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی بویژه قطارشهری را به عنوان یکی از بهترین راهبردها برای حفظ محیط زیست دانست و گفت: دولت قطعا در حد توان و اختیاراتش برای توسعه قطارشهری در شهرها تلاش و این موضوع را دنبال خواهد کرد.
وی با بیان اینکه امروز به برکت استقامت مردم، یک مانع بزرگ از جلوی ملت ایران برداشته شده است، افزود: ما باید با عزمی راسخ، همدلی و همزبانی در مسیر پیشرفت و توسعه آبادانی کشور گام برداریم.
ظریف در این آیین از زحمات مجموعه مدیریت استان، شهردار کنونی و سابق اصفهان و مدیریت شهری این پروژه قدردانی کرد و اظهارکرد: قطارشهری بهترین، امن ترین، سازگارترین ، سریع ترین و از نظر زیست محیطی سالم ترین وسیله حمل و نقل درون شهری است.
عملیات اجرایی خط دو قطارشهری اصفهان روز جمعه همزمان با پنجمین روز هفته دولت با حضور محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه آغاز شد.
عملیات اجرایی خط دو قطارشهری اصفهان آغاز شد
به گزارش ایرنا، این خط قطارشهری به مسافت ۲۳٫۵ کیلومتر و با ۲۲ ایستگاه شهرک امام حسین واقع در شمال شرق اصفهان را به میدان شهدای خمینی شهر متصل خواهد کرد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا