سرخط خبرهای سازمان
انزواي حاميان دولت اعتدال در اداره ارشاد اصفهان

انزوای حامیان دولت اعتدال در اداره کل ارشاد اصفهان

 

بوی باران| هنگامی که چند ماه پیش و علی رغم مخالفت جدی اعضای ستادهای انتخاباتی حسن روحانی و حامیان دولت، حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان با حمایت الف – س نماینده تندرو مجلس به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان منصوب شد، پیش بینی می شد که دیری نخواهد گذشت که حامیان دولت تدبیر و امید در این اداره کل منزوی و شرایطی بدتر از آنچه در دولت احمدی نژاد وجود داشت در این اداره متولی فرهنگ و هنر پایتخت فرهنگی جهان اسلام رقم بخورد.

البته این پیش بینی ها زودتر از آنچه انتظار می رفت به وقوع پیوست و رفت و آمد چهره های تندرو وابسته به جبهه پایداری به دفتر مدیرکل و انتصاب آنان در سمتهای اداره ارشاد، نگرانی حامیان دولت را برانگیخت.

در طلیعه این تغییرات (ر- م) که در دولت قبل رسماً خواستار “دراز کردن” همه نیروهای اصلاح طلب و اعتدال گرا شده بود، به عنوان مشاور مدیرکل منصوب شد. برادرِ جوانِ مدیرکلِ نورسیده بدون هیچگونه تجربه جدی در امر فرهنگ و مدیریت بر کرسی معاونت فرهنگی ارشاد تکیه زد و (احمدرضا- د- ف) که نماینده ستاد مرکزی حزب الله ایران است، به عنوان مشاور جوانان حکم از دست مدیرکل گرفت.

(ع- ح- ز) که از تندروهای وابسته به دولت قبل به شمار می رفت، دبیر نمایشگاه کتاب استان اصفهان شد و در آخرین تغییر که بیش از همه شگفتی ناظران را به دنبال داشت، پرویز طاهری که معاونت اداری و مالی این اداره کل را بر عهده داشت، بدون هیچ مقدمه ای به جلسه تودیع خود فراخوانده شد و (ر- م) که قبلا به عنوان مشاور منصوب شده بود، جایگزین او شد. همچنین (م – آ- ن) که از نزدیکان و منسوبان مرتضی آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری محسوب می شود، جانشین (ن – ت) مدیر اصولگرای معتدل حراست این اداره کل شد.

عزل ناگهانی پرویز طاهری که از جانبازان جنگ تحمیلی وآخرین بازمانده دولت تدبیر و امید در این اداره کل به شمار می آمد، اعتراض گسترده ایثارگران و خانواده های معظم شهدای ارشاد اصفهان را در پی داشت و با این اقدام سفره دولت اعتدال در اداره ارشاد اصفهان جمع و تندروها آخرین سنگر باقیمانده را نیز فتح کردند.

 

انزواي حاميان دولت اعتدال در اداره ارشاد اصفهان

۳۵ نظر

 1. واقعا این انتصاب از طرف آقای جنتی تعجب آور بود. مخصوصا این اداره کل حساس که به صورت مستقیم با مسائل فرهنگی اجتماعی و سیاسی مردم اصفهان سر و کار دارد.
  متاسفانه رییس قبلی اداره کل ارشاد هم منصب فرهنگی دیگری در استان گرفت و عملا هیچ تغییری در رویکرد فرهنگی استان به وجود نیامده است.
  دیگر معاون اداره کل ورزش جوانان هم که جای خود.
  گویا استاندار هم حواسش به مسائل فرهنگی و جوانان نیست.

 2. اینم دسته گل دیگه ای از استاندار که نماینده دولت تدبیر وامید است.
  البته دوستان اصفهانی که در تهران هم هستن کم لطفی در حق دوست عزیزمان کردند.

 3. نمیدانم آقای وزیر و استاندار با چه رویی میخواهد جواب فرهنگ زخمی اصفهان را بدهد ، درجایی که خود را اصفهانی میدانند و وامدار اصفهان.
  آیا وقت آن نرسیده از دولت تدبیر و امید سوال شود تا کی باید مصلحت اندیشی شود،آیا نباید پیشنهاد شود دولت محترم درکنار اقتصاد به ابعاد دیگرهم توجه کند ، به نظر میرسد دولت محترم باید فکر شعار جدید مورد حمایت اصولگرایان در انتخابات بعدی باشد زیرا سالی که نکوست از بهارش پیداست

 4. تا آن جا که بنده میدانم آقای ارزانی انتخاب استاندار و وزیر ارشاد بودند
  و حمایت هیچ یک از نمایند ها را نداشتند…متاسفم که بدون تحقیق قضاوت می کنید

  • کجا آقای ارزانی انتخاب وزیر بودن؟
   خود آقای جنتی تو زمان تودیع و معارفه مدیر کل جدید اصفهان به صراحت گفتند که هر زمانی که میخواهند مدیر کل اصفهان را انتخاب کنند از طرف اشخاص مختلف سفارش میشه که چه کسی را انتخاب کند…

 5. سالی که نکوست از بهارش پیداست……

 6. واقعا معلوم نیست این ناحقی ها تا کجا می خواهد ادامه پیدا کند…
  دیگه چیزی از فرهنگ و هنر باقی نمونده

 7. دکتر ارزانی یک چهره بین المللی و بهترین انتخاب برای اداره کل ارشاد استان اصفهان در سالیان اخیر بوده و هست. احمد سالم به دنبال انتصاب حسینی مدیرکل قبلی ارشاد بوده و به طور کلی با دکتر ارزانی زاویه دارد. امیر ارزانی هم از زمان انتصابش در معاونت فرهنگی و مطبوعاتی اقدامات بسیار خوبی را انجام داده که مود تایید اصحاب رسانه بوده و از مدیران بسیار با تجربه و توانمند محسوب میشود.
  احمدرضا دلیران فیروز هم که به عنوان مشاور جوانان مدیرکل منصوب شده از نیروهای بسیار معتدل است که حضور بسیار پررنگی در بین اهالی فرهنگ به ویژه نمایش و تجسمی داشته و از محبوبیت بسیار زیادی در بین آن ها برخوردار است
  احسان مشکلانی هم از مشاوران باتجربه و کاردان دکتر ارزانی با سابقه دو دهه مدیریت فرهنگی موفق هستش

  • چه شود این اداره ارشاد .گل و بلبل همه جمعند.این چه کاریه دیگه الکی برند فرهنگی دنبالش بکشند یه باره تابلو شماره ۱ دفتر تبلیغات اسلامی یا حوزه علمیه هم بزنن بالاش تکلیف همه روشن بشه.بنده خدا آقای ارزانی چه وجهه ای داشت و حالا چی داره.

  • سلام.یک سوال.۱۰ ساله به ایشان دکتر ارزانی می گویند.ولی ظاهرا هنوز دکتر نشده؟!؟!چهره بین المللی هم از جک های تاریخه.

 8. با سلام و عرض ارادت به مسئولین سایت باران که همه نظرات را با آزادی کامل انعکاس می دهد، اما حدود ۲۳ استان مدیر کل ها عوض شده اند و همه آن ها را معاونان وزیر برای معارفه شرکت کرده اند. تنها استانی که خود وزیر شرکت گرده است برای استان اصفهان و جایگاه دکتر ارزانی است. خود وزیر هم اشاره فرموند که انتخاب آقای ارزانی بر ۳ مولفه بوده: ۱٫اعتدال،۲٫قبول حاگمیت و ولایت فقیه۳ تخصص و تعهد. در ضمن دکتر ارزانی را حدود ۲۰ سال است که می شناسم و حدود ۴۵ کشور دنیا را هم به عنوان نماینده فرهنگی و هم به عنوان مبلغ حضور داشته است و مسلط به زبان انگلیسی و هم چنین ارتباط با جوانان بوده.. در ضمن آقای پرویز طاهری هم اکنون با حکم مدیر کل به عنوان رییس آموزش و پژوهش اداره کل می باشند که جایگاه ایشان محفوظ و عضو شورای عالی معاونان می باشند.. آقای معتمدی هم حدود ۱۱ سال است که در ارشاد فعالیت می کند و حدود ۲۰ سال در آموزش و پرورش..
  با توجه به شناختی که بنده دارم هم استاندار و هم وزیر گفتند که آقای ارزانی انتخاب هنرمندان و خود وزیر و استاندار بوده اند…

 9. واقعا که چه مملکت چرتی این برادر دکتر ارزانی باهیچ مدرکی شده معاون در هیج جای دنیا اینطور نیست که کسی برادر خودش را معاون خود کند خنده دار است خود اقای دکتر سر جای خود ولی برادرش چی؟؟؟؟

 10. ای احمق ها . کجای کار هستید. آقای ارزانی خیلی انتصاب های خوبی داشتند و شما هم بدانید ارشاد جای شما نییست. و از حسادت بترکید.

 11. این معتمدی که دیگه فاجعه بود انتصابش…آقای ارزانی نه چندان دور چوب مشاورینی که به این سمت هدایتش میکنندا میخوره.فکر کنم آقای استاندار و وزیر هم تا حالا به این اشتباهشون پی بردند از انتصاب آقای ارزانی… اینم انتخابات مجلس که بعدش تکلیف خیلیا تو این استان که جا خشک کردن معلوم میشه.اندکی صبر سحر نزدیک است

 12. انصافا دوستانی که دارن حمایت میکنن چقدر از عملکرد معتمدی ها و مشکلانی ها و خلیل زادها و خیلی ها های دیگه در زمان دولت قبل خبر دارن؟؟؟؟؟
  آقای ارزانی به عنوان یک محقق و یک مبلغ با تجربه در ۴۵ کشور دنیا تو این چند ماه تکیه بر اریکه قدرت چه کردن؟
  بر کسی هم بده بستان بین ارشاد و تبلیغات و نفوذ قطبی ها بر مدیریت فعلی ارشادپوشیده نیست
  و …

 13. جالبه، با شناختی که بنده دارم از اداره ارشاد فعلی.. کسانی دارند از دولت و حامیان دولت دفاع می کنند که دوره گذشته از احمدی نژاد دفاع می کردند.. منافق به جایی نمی رسد…. در ضمن انتصاب معاونان مدیر کل در شورای وزارت مطرح می شود و تصمیم گیری می شود…..متاسفم که نه تقوا دارید و نه وجدان……عزیزان عزت و ذلت دست این سایت ها و ایجاد موج درست کردن ها نیست..عزت دست خداست نه دست ۴ تا خبر پوچ/// که معلم است از کجا آب می خورد… خدا به انسا ن های بیکار… کار دهد….به جای این کارها بچسبید به علم آموزی و سواد که پشت سر انسان های شریف همچون دکتر ارزانی اینگونه صحبت نکنید

 14. دلیران فیروز مشاور امور جوانان دکتر ارزانی را در دو تا نمایش از نزدیک دیدم. چهره ای متین، موقر، با ادب و خوش پوش بود. اصلا ظاهر یک فرد تندرو را نداشت. خیلی هم با حوصله به نظرات هنرمندان گوش میکرد. به نظرم دارید بی انصافی میکنید

 15. چرا بی انصافی می کنیم ، شما که خود را اصلاح طلب می دانید چرا:
  ۱- حق انتخاب به دیگران را نمی دهید که افراد را بر اساس تشخیص خود انتخاب کند حتی اگر مخالف افکار خود یت دیگران باشد.
  ۲- چرا وقتی متنی را می خواهیم نشر دهیم برای اعتبار بخشی به آن از ایثارگران مایه می گذارید. وجدانا چند ایثار گر اعتراض کردند اگر راست است چرا این جمع زیاد با درخواست از مدیر کل بصورت حضوری وارد عمل نشدند.استفاده از نام خانواده های معزز شهدا درست نیست و جواب دارد بهتر است از نقاب برای مقاصد استفاده نکنیم
  ۳- چه کسی توانسته از مدیران ارشاد را از نظر افکار و خطوط سیاسی دسته بندی کند که با این صراحت اعلام می کنید آخرین بازملنده دولت تدبیر و امید بر کنار شد.
  ۴- آقای پرویز طاهری برکنار نشد با توجه به نظر مدیر در پست دیگری در حال فعالیت است.

 16. اصلاح طلبان اصفهان ضعیف ترین ها در کل کشورند به استان های دیگر نگاه کنید همه احزاب اعم از اعتماد ملی و کارگزاران و…….ضمن وجود انتقادات و اختلاف نظر های درونی حداکثری هماهنگی را با هم دارند و پایگاه خبری و سایت و روزنامه و….دارند و بسیار فعال اند اما در اصفهان چی چند سایت اصلاح طلب وجود دارد .چرا همه مثل کبک سردر زیر برف کرده اند؟استان های دیگری ستاد های انتخاباتی دکتر روحانی که همگی اصلاح طلب هستند بارها به وی نامه نوشته و ازمشکلات و انتصابات غلط گلایه کرده اند اما در اصفهان چی چرا نامه نوشته نشده و هیچ اعتراضی نمی شود.به نظر من هرچه سریع تر همه اصلاح طلبان اصفهان سریعا از طرف اکثریت مردم که در اصفهان به روحانی رای داده اند به رییس جمهور یا اشخاصی مثل آقای جهانگیری معاون اول که خود سال ها استاندار اصفهان بوده اند و با این جا اشنا هستند نامه نوشته و مشکلات را صریح بگویید و همچنین از چهره های اصلاح طلب مثل دکتر عارف و…..تا می توانید به اصفهان دعوت کنید.

 17. به نظرم استاندار باید ورود کنه به این بحث حذف که در ارشاد در حال رخ دادنه . باید استاندار مدافع دولت تدبیر باشه و ببینه چرا امثال معتمدی و … این چنین ورود کردن به این اداره…. حداقل اینه که آقای طاهری گزینه مدیرکلی ارشاد بوده و جایگاهش باید بالاتر از اینها باشه.

 18. فقط میشه گفت این تصمیم ارزانی شرم آوره و استاندار در مورد ایشان باید تامل بیشتری کند و موضع شفاف بگیرد .زیرا ایشان همه جا در سخنرانی هایش میگوید من با استاندار و وزیر هماهنگم . که اگر این باشد وای بر این دولت

 19. سلام
  وقتی یک انتخاب ناشایسته صورت گیرد انتظار بیشتر از این هم نمیشه داشت.
  بهتر است آقای ارزانی با کناره گیری چهره خودش را بیشتر از این خراب نکنه

 20. با سلام
  با توجه به بروز اینگونه مسائل از آقای ارزانی تقاضای استعفا داریم وگرنه با این گونه مسائل پیش آمده دیگر جای جبران برایشان نمی ماند .
  ما به دنبال نیروهای ارزشی میباشیم

 21. خیلی دلتون میخواد که ارزانی استعفاء بده که به اهدافتون برسید؟!! وزیر و استاندار از حامیان سرسخت دکتر ارزانی هستند و ایشان بهترین عملکرد را داشتند. اینها همه سم پاشی های پ.ط و ر.د هستش
  مشکلانی، دلیران فیروز، اهتمام و امیر ارزانی از بهترین مشاوران آقای ارزانی هستند که بدون هیچ چشمداشت شخصی مشغول به خدمتند

 22. چقدر جالب بودخیلی چیز ها را که نمیدونستیم فهمیدیم اما فکر نمیکنید از وقتی مشکلانی دوباره برگشه به ارشاد این اتفاقات میافته!!!!!!!!

 23. البته ظاهرا طباطبایی هم برگشته که علمدار و پرچمدار علیرضا حسینی در دولت قبل بوده.همین یه نفر بسه برا نابود کردن و انروای همه ، ایشان باظاهری آرام و زیرآب زنی مطمن خدمتگذاری میکند و مسیر را برا نیروهای دولت قبل و مدیران قبلی هموار میکند .خدا بخیر کنه اینم مشاوره داره میده دیگه به این مدیر مشاور پذیر.

 24. یه خبر دیگه خلیل زاده هم برگشته دیگه تیم جور شده حشمتی هم بیاد دیکه اقای دکتر علیرضا ارزانی خوش بحالش میشه

 25. ‘احسان مشکلاتی بعد از اینکه مشاور ارشاد شد سر جریانات سیاسی الان گذاشتنش رییس دانشگاه فرهنگ و هنر ۱ خدا به داد برسه

 26. درانتخابات مجلس دهم،فقط به کاندیداهایی رای میدهیم که میانه رو(اعتدالگرا)وحامی رئیس جمهورروحانی باشند،رای میدهیم ودرخبرگان نیزبه رئیس جمهورروحانی(رهبرآینده)رای خواهیم دادوهرگزبه(افراطیون،مفسدان،رشوه گیرهای مجلس نهم،امتیازیها،جنگ طلبها،فحاشها،خودسرهای خودی،متوهمها،آقازاده های بی درد،انحصارطلبها،فریبکارها،دروغگوها،ترسوها،بی تفاوتها،چاپلوسها،متظاهرها،دیندارهای بی عمل،قاچاقچیها،تورم وگرانی طلبهای غارتگر،زورگوهاوانتصابیهای سواستفاده کننده هاازمردم ،رسانه ها،صداوسیماوبیت المال…)رای نخواهیم داد.

 27. سرنوشت حسینعلی آقاییان زاده معاون هنری سینمایی و سرپرست معاونت مالی اداری اداره کل ارشاد استان اصفهان و از اشخاص بسیار مورد اعتماد ارزانی چه شد ؟

 28. سرنوشت حسینعلی آقاییان زاده معاون هنری سینمایی و سرپرست معاونت مالی اداری اداره کل ارشاد استان اصفهان و از اشخاص بسیار مورد اعتماد ارزانی چه شد ؟؟

 29. مرصاد نیوز: معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یکی از استانهای مرکزی کشور به اتهام دریافت وجوه غیرقانونی نجومی از محل برگزاری کنسرتها بازداشت شد.

  به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یکی از استانهای مرکزی کشور به اتهام دریافت وجوه غیرقانونی نجومی از محل برگزاری کنسرتها بازداشت شد.

  بر اساس این گزارش ویدیوی بدست آمده از این مدیران نقش پر رنگ مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان در اتهامات را نشان می دهد.

  شخصی به نام “م” نیز در این زمینه متهم است. فرد مذکور دلال و برنامه ریز کنسرتها در سراسر کشور است که به برخی مدیران فرهنگ و ارشاد وعده های پولی کلان در قبال برگزاری کنسرتها داده است.
  ——-
  آقای زرگرپور استاندار اصفهان اینم اداره ای که شما مدیرکلش را پیشنهاد دادید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا