سرخط خبرهای سازمان

دبیرکل سازمان عدالت و آزادی در گفتگو با ایرنا: امیدواریم فضای رقابتی برای انتخاباتی پرشور از سوی نهادهای متولی فراهم شود

بوی باران|booyebaran.ir

_DSC1000

مهدی مقدری در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا در معرفی فعالیت های این تشکل اظهار داشت: این سازمان از سال تاسیس خود یعنی سال ۷۶ تا کنون ۱۰ کنگره برگزار کرده و تمام ارکان داخلی آن در سالهای اخیر فعال بوده است. همچنین سازمان از جمله احزاب عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات است و دفاتر آن در تمام استان ها راه اندازی شده است. اخیرا نیز ارگان مطبوعاتی سازمان با عنوان ‘عدالت و آزادی’ مجوز انتشار گرفت و نخستین شماره آن نیز منتشر شده است.
مقدری در ادامه با اشاره به انتخابات اسفند ماه مجلس شورای اسلامی گفت: هدف سازمان در انتخابات عبارت است از کسب حداکثر کرسی های مجلس شورای اسلامی دهم توسط نمایندگان اصلاح طلب و تحول خواه؛ در واقع سازمان خود را عضوی از جبهه واحد اصلاح طلبان در نظر گرفته است.
مقدری به وضعیت اصلاح طلبان و اصولگرایان در انتخابات آینده اشاره کرد و گفت: در اردوگاه اصلاح طلبان با عقلانیت حاصل از انتخابات ۹۲ اوضاع بهتری را شاهد هستیم. اهتمام اکثر احزاب اصلاح طلب عبور از فضای حاکم بر دولت پیشین بود و از این رو به دنبال استمرار همان اجماع منطقی بین نیروهای اصلاح طلب و تحول خواه هستند. به همین جهت با تمام توان به یاری دولت آمده اند و دلسوزانه به این عقلانیت موجود کمک کرده اند.
وی افزود: هر چند مساله ابهام در نحوه نظارت شورای نگهبان برای بررسی صلاحیت ها سبب شده تا هنوز تنور انتخابات گرم نگردد و به خاطر همین موضوع نمی توان کاندیداها و برنامه های خویش را به مردم عرضه کنیم و تا روزهای پایانی عملا دست ها بسته است. هرچند این سبب نشده تا به برنامه ریزی نپردازیم.
وی افزود: در این انتخابات اصلاح طلبان با تمام توان و ظرفیت های خود برای پیروزی خواهند آمد و امید داریم فضای رقابتی لازم از سوی نهادهای متولی برای تحقق یک انتخابات پرشور و با مشارکت بالا فراهم شود.
دبیرکل سازمان عدالت و آزادی خاطرنشان کرد: در اردوگاه رقیب با وجود خاطر جمعی از تایید صلاحیت نامزدهای خود، چند دستگی را در میانشان شاهد هستیم. گمان ما بر این است که برخی از اصولگرایان میانه رو نمی خواهند زیر بار آثار منفی دولت اصولگرای احمدی نژاد بروند و لذا تلاش دارند خود را از این جریان سوا کرده تا بتوانند اقبال مردم را کسب کنند. هر چند شهروندان قطعا در ایام انتخابات از آنها به دلیل نحوه مدیریت دولت همسو با آنها سوال خواهند کرد و نمی توانند از زیر بار مشکلاتی که دامن مملکت را گرفته و در راس آن فساد گسترده در دولت پیشین با وجود یک دست بودن دولت و مجلس شانه خالی کنند.
مقدری در ادامه به ائتلاف حزب مطبوعش با دیگر احزاب اصلاح طلب اشاره کردوگفت: سازمان بنا ندارد به صورت مستقل وارد انتخابات شود و بی تردید در قالب جبهه متحد اصلاح طلبان پای به میدان رقابت های انتخاباتی خواهیم گذاشت و راه پیروزی را نیز در همین راهبرد اساسی می دانیم.
وی افزود: برای سازمان ما خروج از مشکلات موجود بر پایه مجلسی کارآمد، متخصص و آگاه به اوضاع جهان ملاک است و تامین بیشترین منافع و امنیت ملی در سال های پیش رو اولویت ماست. بر این اساس شعار امسال حزب صلح و اصلاحات با نوسازی خانه ملت انتخاب شده است.
دبیرکل سازمان عدالت و آزادی یادآور شد: تجربه تلخ انتخابات سال ۸۴ و برآمدن دولت احمدی نژاد و نیز دستاورد شیرین انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۹۲ نشان می دهد که همه جریان های اصلاح طلب و تحول خواه در جامعه ما سرنشینان یک کشتی به شمار می آیند که به شدت از سوی جریان های تندرو و خشونت طلب تهدید می شوند.
وی افزود: از این رو حفظ انسجام و اتحاد استراتژیک بین همه ی نیروهایی که به صلح، آزادی و دموکراسی برای ملت می اندیشند و دل در گرو توسعه و آبادانی کشور دارند، نقطه کانونی پیشرفت و سربلندی میهن و حفاظت از منافع ملی و حراست از جامعه در برابر سقوط در دام و کام انحصارطلبی و فرصت سوزی است که باید همچنان محل اعتنای جدی و اهتمام ویژه ی نیروهای سیاسی تحول خواه قرار گرفته، با وسواس و دقت تمام، از این اتحاد و همسویی پاسداری و از هرگونه افتراق و واگرایی پرهیز شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا