سرخط خبرهای سازمان

معاون سیاسی–امنیتی استاندار فارس در دیدار اعضای منطقه فارس سازمان عدالت و آزادی: تمام قد برای تأمین امنیت فعالیت‌های سیاسی در فارس ایستاده‌ایم (+ گزارش تصویری)

جمعی از اعضا و مسئولان شورای منطقه فارس سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی با معاون سیاسی و امنیتی استانداری فارس دیدار کردند.

«هادی پژوهش» معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس در این دیدار با اشاره به تاریخ تحزب در ایران گفت: تحزب از دوران مشروطیت تاکنون مسیر پر فراز و نشیبی در حوزه‌ی سیاسی طی کرده است. هرچند تولد احزاب در ۱۰۰ سال قبل، خوب بود، اما حزب گرایی در همان کودکی مرد.

وی ذهنیت تاریخی جامعه نسبت به احزاب را نامناسب دانست و افزود: احزاب یا دست‌ساخته‌ی دولت‌ها بودند و یا از خارج کشور حمایت می شدند که همین ذهنیت جامعه را نسبت به احزاب مخدوش کرده است.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری فارس با بیان اینکه امروز هم فعالیت حزبی به‌سختی انجام می شود، ابراز کرد: فرهنگ حزب به ماهو حزب، در کشور نهادینه نشده و برخی رفتارهای مسئولان در دوره‌های مختلف برای فعالیت احزاب بازدارنده بوده است.

پژوهش ادامه داد: مردم و عموم جامعه نسبت به مفاهیم حزب بیگانه هستند و تنها در طبقه‌ی متوسط و نخبگان، حزب و فعالیت حزبی معنا دارد و این آفتی مهم برای توسعه‌ی سیاسی کشور است.

وی با بیان این‌که با وجود حزب و فعالیت تشکیلاتی، تفکرات پوپولیستی و هیأتی جایی در توسعه‌ی سیاسی کشور نخواهد داشت، بر لزوم توسعه‌ی فعالیت احزاب در نقاط مختلف استان تأکید کرد و گفت: تمام قد برای تأمین امنیت فعالیت‌های سیاسی در فارس ایستاده‌ایم.

رئیس شورای تأمین استان فارس با انتقاد از برخی تندروی‌های سیاسی به بهانه‌ی دفاع از ارزش‌ها و دین، ابراز کرد: شورای تأمین استان فارس در آخرین جلسه‌ی خود تصویب کرد هرکس با هر نگرش سیاسی می‌تواند در فارس سخنرانی کند ولی برای کاستن از تنش‌ها باید خطوط قرمز نظام و نه خطوط قرمز افراد را حفظ کند.

وی در پاسخ به انتقادی درباره‌ی روند زمان‌بر صدور مجوز فعالیت احزاب در استان فارس، گفت: فرایند صدور مجوز فعالیت احزاب دارای قانون شفافی است، اما گاهی تایپ یک نامه ممکن است چند روز طول بکشد که به مدیریت افراد برمی‌گردد.

پژوهش اضافه کرد: مدیریت استان فارس از فعالیت احزاب حتی در شهرستان‌ها استقبال می‌کند و معتقد است وجود احزاب برنامه‌دار به روند توسعه‌ی استان در همه‌ی ابعاد آن کمک می‌کند.

در ابتدای این دیدار، مسعود رهبری رئیس شورای منطقه فارس سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی ضمن ارائه‌ی گزارشی از تاریخچه‌ی سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی، این سازمان را تشکیلاتی اصلاح‌طلب، اعتدال‌گرا و پایبند به ارزش‌های نظام جمهوری اسلامی و سیره‌ی تابناک حضرت امام (ره) دانست و افزود: صدور مجوز دفاتر استانی این تشکیلات به‌رغم مسیر پرفراز و نشیب و پرملالتی که داشت، نشانه‌ی وزش نسیم قانون‌مندی و اعتدال در استان است که باید با درایت، آرامش و قانون‌مندی، این فضای خوب را تقویت کرد. در ادامه، احمد عبادی‌نسب، مازیار مرتب و همایون خسروی، از اعضای شورای منطقه این تشکیلات، در مورد نحوه فعالیت احزاب، آزادی‌های سیاسی و روند صدور مجوز فعالیت‌ها، انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی و برخی محدودیت‌ها و موانع موجود در استان فارس ابراز نظر کردند.

photo_2015-11-13_00-22-44.jpg

photo_2015-11-13_00-23-24.jpg

photo_2015-11-13_00-23-34.jpg

photo_2015-11-13_00-23-43.jpg

photo_2015-11-13_00-23-59.jpg

photo_2015-11-13_00-23-43.jpg

photo_2015-11-13_00-24-12.jpg

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا