سرخط خبرهای سازمان

مانور انتخاباتی وحدت در جبهه اصولگرایان

امسال در نمایشگاه مطبوعات چهره های فراوانی از جناح معتدل و اصلاح‌طلب برای انتخابات اعلام حضور کردند. از فرزندان آیت‌ا…‌هاشمی رفسنجانی و مرتضی اشراقی گرفته تا مجید انصاری و سایر چهره های نزدیک به دولت. همه بدون واهمه خبر نامزدی خود را در انتخابات اعلام می‌کردند و بر این تصمیم پافشاری نیز داشتند. به نظر می‌رسد این حضور همه‌جانبه سبب ایجاد دلهره در وجود جریان اصولگرا شده است.در همین راستا، سران و بدنه جریان محافظه کار برای اینکه از رقبای خود عقب نمانند نشست‌‌های فوری را برگزار کردند.دیدارهایی که حاکی ازعزم این جناح برای رسیدن به وحدت است، ولو اینکه اتحادی ناخواسته، بنا به مصلحت و به جهت ایستادگی مقابل این سیل حضور یاران هاشمی در عرصه رقابت باشد.
دیدار‌هایی تکراری ولی متفاوت
با همین محورسومین نشست مشترک آیات موحدی‌کرمانی دبیرکل جامعه روحانیت مبارز، یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و مصباح‌یزدی رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (س) برای ائتلاف اصولگرایان روز پنجشنبه در قم و در دفتر آیت‌ا… یزدی برگزار شد.نشستی که بعد از مدت‌‌ها و در میان شلوغی‌های نمایشگاه مطبوعات عملیاتی شد. از سوی دیگرمرتضی آقاتهرانی، دبیرکل جبهه پایداری نیز در گفت‌وگو با فارس از دیدار با غلامعلی حدادعادل، رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس در ادامه جلسات وحدت اصولگرایان خبر داد. آقاتهرانی درباره جزئیات این نشست اظهار داشت: ما به دنبال این هستیم که وحدت را به گونه‌ای پیش ببریم که یک حرف بزنیم و اختلافی نباشد و در صورت وجود اختلاف نیز باید روی «نظر سه فقیه»‌ اجماع شود. دبیرکل جبهه پایداری ادامه داد: نظر سه‌فقیه برای حل اختلاف است و اول اصولگرایان باید روی اصول، وحدت کنند که البته وحدت دارند و یکسال است جلسات مشترک سه ضلع برگزار می‌شود.وی با یادآوری این نکته که در جلسات دیگر هم دوستان دیگری مثل آقایان تقوی، باهنر و حداد شرکت داشتند، گفت:‌ این جزو مسلمات این جلسات سه‌ضلع بوده و این نظر جا افتاده که هرجا دوستان دچار اختلاف شوند، آن قسمت را به فقهای ثلاث ارجاع می‌دهند و حرف آنها فصل‌الخطاب بوده و کسی روی حرف آنها، حرفی نمی‌زند.آقاتهرانی با بیان اینکه دیگر کسی روی مدل جلسات سه‌ضلع بحث نمی‌کند و این موضوع تمام شده است،‌ یادآور شد: در این جلسه درباره شکل، شروع و تکنیک کار و وحدت و اینکه چگونه پیش برویم بحث کردیم از این رو در این زمینه این اصل پذیرفته شده و حرفی نیست.برپایه این خبر  غلامعلی حداد عادل، رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس نیز، درباره دیدار خود با دبیرکل جبهه پایداری در راستای وحدت اصولگرایان اظهار داشت: ما همیشه با یکدیگر در مجلس دیدار می‌کنیم؛ این دیدارها جدید نیست و دایمی است امیدواریم به نتیجه برسد و اگر زمان بگذرد خبرهای خوبی در این باره خواهیم داشت.
مانور انتخاباتی وحدت
شیوه اطلاع‌رسانی و نیز گفتمانی چهره‌های اصولگرا مشخص است که برای پاتک زدن به جریانی که با تمام قوا در انتخابات اعلام حضور کرده‌است، مانوری تبلیغاتی برپا کرده‌اند تا شاید این بدنه پوشالی وحدت‌شان لرزه‌ای بر اندام رقیب بیندازد. سران این جریان از واهمه پنج‌ضلعی خبرگان که قائده آن هاشمی و اضلاع دیگر آن روحانی،خمینی،علوی و انصاری است به تکاپو افتادند و از سوی دیگر نیز بدنه آنها از حضور حداکثری اصلاح‌طلبان و اعتدالیون با یکدیگر به گفت‌‌و‌گو نشستند.جریان راستگرا که امروزه بیشتر از هر زمان دیگری با چند دستگی و انشقاق رو به رو شده است، تکاپوهای آخر خود را به کار گرفته تاشاید اندک سهمی را در انتخابات‌های پایان سال داشته باشد.آنها خوب می‌دانند که اگر این‌بار دست‌شان از قدرت و حاکمیت کوتاه‌شود، دیگر جریان رقیب اشتباه سال‌های گذشته را انجام نمی‌دهد تا فرصت بازگشت جریان اصولگرا به قدرت فراهم شود.

منبع: روزنامه قانون

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا