سرخط خبرهای سازمان

بیانیه حوزه نجف آباد سازمان عدالت و آزادی درپی اهانت و حمله عده ای به دفتر آیت الله صانعی در نجف آباد

در پی اهانت به مرجعیت شیعه و اقدام عده ای خودسر در آتش زدن دفتر حضرت آیت الله صانعی (دامت برکاته) در نجف آباد، دفتر حزب عدالت و آزادی ایران اسلامی این شهرستان، بیانیه ای به شرح زیر صادر کرد:
بسم الله الرحمن الرحیم
«قُلْ هَلْ نُنَبِّئُکُمْ بِالْأَخْسَرِینَ أَعْمالًا (۱۰۳)الَّذِینَ ضَلَّ سَعْیُهُمْ فِی الْحَیاهِ الدُّنْیا وَ هُمْ یَحْسَبُونَ أَنَّهُمْ یُحْسِنُونَ صُنْعاً(۱۰۴)»
سوره کهف

“بگو : آیا شما را خبر دهم که زیان کارترین مردم کیست ؟ ” ، ” آنان که تلاش هایشان در دنیا تباه و نابود شد ، درحالی که می پندارند کار شایسته و نیک انجام می دهند ”
تاریخ پرفراز و نشیب اسلام عزیز نشان می دهد همیشه جاهلانی بوده اند که باهدف دفاع از آرمان های اسلام و قرآن، تیشه به ریشه آن زده و چنان ضربات سخت و جبران ناپذیری برپیکره شرع مقدس وارد آورده اند که جبران آن ها بعضا ناممکن است. ازجمله ترور شخصیت های بزرگ و به تبع آن مسموم شدن و حتی قتل عقاید و افکار ناب محمدی.
در این میان علما و اندیشمندان که جایگاهی رفیع و عمیق در تبیین اصول و ارزش های اسلامی داشته و این روزها استفاده از ظرفیت های ایشان در جامعه و بین نسل جوان بیش از پیش احساس می شود، همواره در معرض این ابتلائات قرار گرفته اند.
نجف آباد شهر علم و ایثار، همواره پیرو خطّ بزرگان شجاعی بوده است که چون سدی صدید اسلام و انقلاب را از انحراف و استبداد حفظ کرده اند؛ عالمانی مجاهد نظیر بنیانگذار جمهوری اسلامی مرحوم آیت الله العظمی امام خمینی، فیقه عالیقدر مرحوم آیت الله العظمی منتظری، حضرت آیت الله ایزدی و آیت الله صالحی نجف آبادی (رضوان الله تعالی علیهم) که همواره سرمشق و مورد احترام مردم این دیار شهیدپرور و عالم خیز بوده اند.
اقدام اخیر عده ای جاهل در توهین به مرجعیت عالیقدر شیعه حضرت آیت الله صانعی (دامت برکاته) و هتک حرمت دفتر ایشان در شهر فقه و فقاهت که برای چندمین بار در طول یک سال اخیر رخ داده، فاجعه ای است اسف بار که پیگیری و برخورد همه جانبه مسئولان شهر به ویژه امام جمعه محترم، فرماندار شهرستان و سایر نهادهای مرتبط را را می طلبد.
در این سال همدلی، عدم برخورد قاطع و به موقع با برخوردهای خشن و جاهلانه عده ای خودسر که در سایر نقاط کشور نیز شاهد آن بوده ایم با استوانه های راستین انقلاب که در تشکیل و محافظت از این شجره طیبه همیشه ثابت قدم بوده اند، همچنین سکوت سایر جریان های انقلابی، ضمن ایجاد سوءظن نسبت به عدم تدبیر مسئولین محترم در برقراری نظم و امنیت عمومی، موجب ایجاد بدبینی به برخی جریانات در اذهان مردم هم خواهد شد.
سازمان عدالت وآزادی ایران اسلامی حوزه نجف آباد نیز ضمن محکوم کردن این حرکت های سخیف و تفرقه افکنانه، همه مردم و به خصوص مسئولین را به هوشیاری نسبت به ادامه چنین تندروی های منافقانه و مزوّرانه توصیه می کند.
درپایان ضمن نکوداشت یاد مسئول فقید دفتر حضرت آیت الله صانعی در نجف آباد، عالم انقلابی و مجاهد باتقوا مرحوم حجت الاسلام حاج شیخ مصطفی گل افشان، توفیق و خدمت همگان را به اسلام و انقلاب و مردم عزیز از درگاه احدیت خواستاریم.
سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی حوزه نجف آباد
۲۱/۸/۱۳۹۴

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا