سرخط خبرهای سازمان

فاز جدید تقابل مجلس با صدا وسیما

دو هفته گذشته نمایندگان در حالی به تعطیلات می رفتند که یک جلسه جنجالی را با رئیس رسانه ملی پشت سر گذاشته بودند.
جلسه ای که فراکسیون رهروان ولایت که متشکل از ۱۷۰ نماینده می شدند با محمد سرافراز برگزار کردند و خروجی آن جلسه چنان بود که کمتر کسی تصورش را می کرد.
در خصوص اتفاقات آن جلسه بهروز نعمتی به ندای ایرانیان از برخورد جدی مجلس با نگاه یک سویه این رسانه ملی که با پول بیت املا تغذیه می شود گفت و حتی استفاده مجلس از ابزارهای نظارتی برای برخورد با این برخورد یک سویه صدا و سیما در صورت لزوم،سرانجام هفته کاری مجلس تمام شد و قرار شد در اولین هفته کاری مجلس جلسه دیگری نیز همین فراکسیون با سرافراز داشته باشد اما با شروع هفته کاری جدید مجلس روزنامه جام جم ارگان مطبوعاتی صدا و سیما از شکایت سرافراز از ۳ تن از نمایندگان به جرم تشویش اذهان عمومی و سیاه نمای خبر داد
به گزارش این روزنامه نمایندگانی که از آنها شکایت شده است عبارتند از ۱-نادر قاضی پور نماینده ارومیه ۲- کمال الدین پیرموذن نماینده اردبیل۳-سید رمضان شجاعی کیاسری نماینده ساری
نکته مشترک این ۳ نماینده صراحت لهجه آنان است به طوریکه اولین خبر از اتفاقات رخ داده در جلسه فاکسیون را کمال الدین پیرموذن به خبرنگاران داد و نادر قاضی پور نیز با صراحت خاص خودش شدید ترین حملات را به رئیس سازمان صدا و سیما کرد و شجاعی کیاسری نیز که عضو شورای نظارت بر صدا و سیما است همان موقع از لزوم برخورد با این رسانه به دلیل عملکرد یک طرفه اش خبر داد.
سیدرمضان شجاعی کیاسری در جمع خبرنگاران با اظهار بی‌اطلاعی نسبت به شکایت سازمان صدا و سیما از خود و یکی دیگر از نمایندگان مجلس درباره نحوه پوشش رسانه‌ای بررسی برجام اظهار داشت: ما پیش از این از عجایب هفتگانه شنیده بودیم و احتمالاً از این پس باید از عجایب هشت‌گانه صحبت کنیم.
وی افزود: اولاً ما نماینده مجلس هستیم و حق اظهار نظر داریم. در ثانی بنده عضو ناظر در شورای نظارت بر عملکرد صدا و سیما در مجلس هستم. ما به عملکرد صدا و سیما انتقاد داریم و فکر می‌کنم این شکایت را باید در کتاب رکوردهای گینس ثبت کرد. البته من از محتوای این شکایت بی‌خبرم و باید به دادگاه بروم تا متوجه شوم دقیقاً ماجرا از چه قرار است و پس از آن اظهار نظر کنم.
عضو شورای نظارت بر صدا و سیما در مجلس در پاسخ به سوالی٬ مبنی بر اینکه آیا گمانه‌زنی و حدس خاصی در خصوص دلیل این شکایت ندارید٬ گفت: احتمال می‌دهم این شکایت مربوط به مصاحبه بنده با روزنامه ایران باشد.
وی افزود: با توجه به اینکه رهبری در خصوص جلوگیری از فضای دو قطبی در جامعه هشدار داده‌ بودند، من درباره دوگانه‌سازی صداوسیما در قضیه برجام صحبت کردم و گفتم صداوسیما نباید زمینه این دوگانه‌سازی را فراهم کند.
عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس اضافه کرد: پس از انتشار نامه ۹ ماده‌ای رهبری در تایید برجام صداوسیما در دو برنامه جداگانه از آقایان عراقچی و زاکانی دعوت کرد و این دو نیز در این برنامه‌ها یکدیگر را زیر سوال بردند و من با توجه به اینکه رسانه‌ای هستم، در آن مصاحبه گفتم صدا و سیما باید این دو نفر را در یک برنامه دعوت می‌کرد تا صحبت‌های همدیگر را کامل نموده و خروجی برنامه این باشد که قائله به پایان برسد اما صداوسیما با این اقدام خود دوباره داستان برجام را آغاز و نقطه را سر خط گذاشت.
شجاعی کیاسری در پایان و در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اینکه آیا احتمال دارد هدف صداوسیما از طرح این شکایت جلوگیری از تشکیل گروه بازرسی هیات نظارت بر صداوسیما برای بررسی عملکرد این رسانه در قضیه برجام باشد، گفت: موضوع تشکیل تیم بازرسی باید ابتدا در هیات نظارت بر صداوسیما به تصویب برسد ولی به هرحال احتمال تشکیل این تیم بازرسی وجود دارد و می‌توان این اقدام صداوسیما را نوعی فرار به جلو ارزیابی کرد.
به نظر می رسد برای اولین بار طیف اصولگرایان در مقابل صدا و سیما ایستاده است و به طور علنی با سیاست های این رسانه به مخالفت پرداخته است بایستی دید در روزهای آینده بزرگان این طیف چه واکنشی در خصوص این شکایت خواهند داشت اما چیزی که مشخص است این است که فاز جدیدی از تقابل مجلس با صدا و سیما آغاز شده است.

منبع: ندای ایرانیان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا