سرخط خبرهای سازمان

حروف انگلیسی ار تابلوهای راهنمایی تهران پاک می شود

سید جعفر تشکری هاشمی با اعلام خبر حذف زبان خارجی از تابلوهای راهنمای نصب شده در سطح شهر گفت: یکی از انتقادات مردم همواره ناکافی بودن تابلوها و جانمایی بد آنها بوده است.

به گزارش ایسنا، معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران با بیان اینکه تصمیم بر آن است که تابلوهای هدایت مسیر اعم از ثابت و متغیر بدون قید زبان خارجی باشد ، گفت: از این پس تنها حروف فارسی بر روی تابلوها نوشته و حروف انگلیسی از آن حذف می‌شود و برای راهنمایی افراد غیرایرانی و توریست‌ها نیز از مدل شماره‌گذاری به عنوان روش مکمل استفاده می‌شود.

وی افزود: خیابان‌های پایتخت به کد معبر مجهز می‌شوند و در حال حاضر نیز کارشناسان در حال ایجاد مدل بازنگری معابر شهری بر اساس شماره گذاری هستند.

تشکری هاشمی همچنین با اشاره به توسعه سیستم هوشمند شهر گفت:‌ در راستای ارتقای ایمنی و کیفیت ترافیک توسعه سیستم هوشمند را در سال‌های اخیر در دستور کار قرار دادیم و اقدامات خوبی نیز در این راستا صورت گرفت. به گونه ای که دوربین‌های عبور از چراغ قرمز، کنترل محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد و همچنین نظارت تصویری شهر و کنترل تونل‌ها و پل‌ها مدنظر قرار گرفت و پوشش خوبی در سطح تهران ایجاد شد.

وی با بیان اینکه توسعه این سیستم در اولویت اقدامات این معاونت قرار دارد، گفت: اطلاعات خوبی در خصوص تغییرات ترافیک تهران به دست آمده و مقرر شده تیم‌هایی برای تجزیه و تحلیل این اطلاعات تشکیل شوند تا بتوانیم نسبت به برنامه ریزی ترافیک سطح تهران اقدام کنیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درباره سرانجام اجرای طرح LEZ‌ گفت: باید وزارت کشور اجرای این طرح را مصوب و ابلاغ کند و پس از آن ببینیم که چه تغییراتی صورت گرفته است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا