سرخط خبرهای سازمان

حمله جدید تندروها به رئیس‌جمهور با شایعه «قهر از مجمع»: احمدی نژاد سازی از روحانی

حسن روحانی از وقتی رئیس‌جمهور ایران شده، روند یکسانی را در واکنش به رویدادهای مرتبط با خودش نشان‌نداده است؛ روزی با انتقادهای تند و بی پروا نسبت به مخالفان سخن می‌گوید و روزی دیگر زبان بر هر ادعا و اتهام می‌بندد.
یک وقت ادعای نزاع وی در شورای‌عالی انقلاب فرهنگی وشورای‌عالی امنیت ملی به رسانه‌ها درز می کند و زمانی  ناگفته های قهر وی از مجمع‌تشخیص مصلحت نظام علنی می‌شود اما نه شخص روحانی،نه نزدیکان او و نه تیم رسانه‌ای منفعلی که یاران قالیباف برای وی تشکیل داده اند قادر نیستند از پس رسانه‌های مخالف دولت برآیند تا جلوی این ادعاها را بگیرند!البته شاید افرادی که از آنها نام بردیم، بی تقصیر باشند که زبان بر کام گرفتند چراکه آنقدر دل‌مشغولی وسرگرمی دارند که آشفتگی اذهان عمومی برای آنها اهمیتی نداشته باشد. افکار عمومی که بدنه اجتماعی و سرمایه دولت به حساب می‌‌آیند و مخالفان وی در صدد دلسرد کردن این طیف هستند.آنها قصد دارند با کم‌کردن اعتماد مردمی نسبت به دولت، رئیس‌جمهور و دولتمردان او را به زمین زده و تخریب کنند. البته ناگفته نماند تا حدودی نیز در کار خود موفق بوده و به خوبی این راهبرد خود را در سکوت مردان دولتی، پیش برده‌اند.
ترفند و آرزوی تفرقه
درتازه‌ترین بازی با افکار بدنه اجتماعی طرفدار دولت، موضوع غیبت روحانی در مجمع‌تشخیص مصلحت نظام مد نظر این جریان مخالف قرارگرفته است. آنها تلاش دارند تا با این ترفند، روند را به گونه ای پیش ببرند که رابطه میان هاشمی وروحانی را زاویه‌دار نشان دهند. تخیلی که تنها در آرزوهای جریان تندروی مخالف دولت جای دارد.
تلاش برای احمدی‌نژاد ساختن از روحانی این طیف که از طرفداران احمدی نژاد هستند و داغ خانه نشینی او هنوز از دل‌شان پاک نشده است، تلاش دارند تا روحانی را نیز با او همانندسازی کنند ودر همین راستا با کلید واژه«قهر» به نبرد رئیس‌جمهور آمده اند.این رسانه ها مدعی‌اند، حسن روحانی که به تدوین برنامه ششم توسعه از سوی مجمع تشخیص معترض بوده، تاکید کرده دولت باید به تدوین این برنامه بپردازد که با مخالفت هاشمی‌رفسنجانی و اعضای مجمع مواجه شده است و پس از این جلسه دیگر در جلسات مجمع شرکت نکرده است!آنها می‌گویند:رئیس‌جمهور که یکی از اعضای حقوقی مجمع است باید در جلسات حضور داشته باشد اما وی نیز همچون محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور سابق،‌ غیبت‌های زیادی در این زمینه‌ دارد و به بهانه‌ مشغله کاری در جلسات مجمع شرکت نمی‌کند.
طرح ادعاهای بی اساس
این جریان تخریب در همین زمینه با محمود محمدی عراقی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام،  درباره علت غیبت روحانی در جلسات مجمع،صحبت کرده‌اند و وی نیز مدعی شده‌است: این مسئله در همین جلسه اخیر از سوی آقای هاشمی مطرح شد؛ وقتی بحث سیاست‌های برنامه ششم توسعه در مجمع مطرح شد، آقای روحانی معتقد بود که تعیین این سیاست‌ها از وظایف دولت است و نباید مجمع در این مسئله ورود کند اما اکثر اعضای مجمع خواستند که مجمع درباره این سیاست‌ها ورود پیدا کند، لذا آقای روحانی بعد از آن جلسه دیگر در جلسات مجمع شرکت نکردند. وی در پاسخ به این سوال که آیا ایشان به دلیل اعتراض به این روند مجمع از حضور در جلسات امتناع می‌کند، گفت: از صحبت‌های آقای هاشمی این‌طور استفاده می‌شد که انگار آقای رئیس‌جمهور وقتی نظر اعضای مجمع این گونه شد، قهر کردند و به مجمع نیامدند.عراقی در عین حال به موضع سخنگوی دولت درباره علت غیبت روحانی اشاره کرد و یادآور شد: نماینده دولت گفته است که این غیبت فقط به خاطر مشغله کاری بوده چراکه ممکن است مجمع چندین ساعت درباره یک ماده بحث کند؛ بنابراین دلیل‌شان این بود که البته واقعیت این نیست.
دشمن‌ هوشیار،دوستان منفعل
سکوت بیجای دولت، سیاس بودن مخالفان روحانی، انفعال تیم رسانه ای ریاست‌جمهوری و مشغول بودن طیف‌های طرفدار دولت به حواشی انتخاباتی سبب شده است تا جریان مقابل دولت به خوبی راهبردهای تخریبی خود را پی‌بگیرند و به کمک مهره‌های خود در تیم رسانه‌ای دولت به اجرا درآورند.شخص آقای رئیس‌جمهور و اطرافیان متفاوت وی باید هوشیار باشند و در برابر ترفند‌های بی صدا و نانوشته جریان مخالف دولت تدبیری هوشیارانه اتخاذ کنند که مهلت اندک است و دشمن هوشیار!

 

منبع: روزنامه قانون

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا