سرخط خبرهای سازمان

اصولگرایان نگران ریزش نیروهایشان هستند

یک عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت درباره مسائل مطرح شده از سوی برخی جریان‌های اصولگرا مبنی بر اینکه اصلاحات ریشه در خون شهدا و انقلاب ندارد، گفت: آن‌هاخودشان هم می‌دانند که این ادعا واهی است و طرح این مسائل به این علت است که نگران ریزش نیروهایشان هستند.

مصطفی درایتی عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت، در مورد علت طرح چنین مسائلی از سوی اصولگرایان اظهار داشت: آن‌ها در این برهه به دلیل اینکه خاستگاه خودشان را اصولا در قشرهایی مثل خانواده شهدا تعریف کرده‌اند و از ان ها استفاده می‌کنند. دنبال این هستند که این مجموعه را حفظ کنند و سعی کنند همان مسائلی که قبلا به شکل‌های دیگر طرح می‌کردند حالا به گونه‌ای دیگر بیان کنند.

وی افزود: علت این اقدام اصولگرایان این است که احساس می‌کنند که در انتخابات حتی بین نیروهای خودشان هم دچار ریزش شدید می‌شوند.

درایتی با بیان اینکه اصولگرایان برای جبران ریزش‌هایشان ادعاهایی را مطرح میکنند که خودشان هم می‌دانند هیچ پایه‌ای ندارد، اظهار داشت: اگر سابقه بچه‌های اصلاحات را در جنگ و جبهه و فداکاری‌های اول انقلاب بخواهیم مقایسه کنیم نسبت به خیلی از اصولگراها بیشتر است. خیلی از اصلاح‌طلب خانواده شهدا و جانباز هستند و‌ سابقه حضور گسترده در جبهه‌ها دارند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: طرح این مسائل فقط به عنوان سوءاستفاده کردن است، این مسئله روش برخی از این گروه‌ها بوده است و همچنان هم ادامه دارد و متاسفانه ادامه می‌دهند و برایشان مهم نیست که چنین مسائلی به نفع کشور، خانواده شهدا، نیست.

وی اضافه کرد: ‌ان‌ها سعی می‌کنند، ارث کارهای نکرده را ببرند. اگر جریان اصلاحات خیلی روی این مسئله اشاره نمی‌کنند علتش این است قرار نیست که ما روی فداکاری‌ها و ایثاگری معامله کنیم،  قرار نیست ما روی شهدا و ارزش‌ها کار سلیقه‌ای و سیاسی خودمان را انجام دهیم. این‌ها اعتبار مشخصی در جامعه دارند. درست نیست که در عرصه سیاست از اعتبار و شخصیت این‌ها سوءاستفاده کنیم

این عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت در مورد علت طرح نکردن چنین مسائلی از سوی اصلاحات، اضافه کرد: خیلی از اصلاح‌طلبان سابقه جانبازی دارند و ایثارگر هستند شاید هیچ کس اطلاعی نداشته باشد و آن را طرح نکند.

درایتی گفت:‌ ما اعتقاد داریم که از فداکاری‌ها و ارزش‌ها نباید سوءاستفاده کنیم. ما فکر می‌کنیم در آن مقطع همه وظیفه داشتیم که در صحنه ایثارگری حضور داشته باشیم و در حال حاضر حق نداریم که خودمان را متولی جبهه و جنگ بدانیم. اصولگرایان چون نگران نگران ریزش نیروهای خودشان هستند این مسائل را طرح می‌کنند.

 

منبع: پایگاه خبری تحلیلی ندای ایرانیان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا