سرخط خبرهای سازمان

ثبت نام سه عضو سازمان عدالت و آزادی منطقه فارس در انتخابات مجلس شورای اسلامی

پنجمین و ششمین روز از ثبت نام انتخابات مجلس شورای اسلامی، با نام نویسی سه عضو سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامیِ منطقه فارس همراه بود. ظهر روز چهارشنبه و پنج شنبه، جمعی از اعضای منطقه فارس سازمان عدالت و آزادی با حضور در ستاد انتخابات فرمانداری شیراز، همایون خسروی، رضا شیروانی شیری و  همچنین سیده زینب بحرینی را همراهی کردند.

تحقق واقعی استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی

همایون خسروی عضو شورای منطقه فارس سازمان عدالت و آزادی در گفتگو با “بوی باران“، با اشاره به رای مردم در سال ۹۲، اظهار داشت:  خواست مردم و رهبری با هدف کمک به بازسازی تخریب های حاصل از ندانم کاری دو دوره ریاست جمهوری گذشته صورت پذیرفته است. لذا تصویب قوانین با هدف اصلاح امور، جبران انحرافات موجود، هموار نمودن مسیرهای عقلانی برای فعالیت دولت مردان به منظور دست یابی به رشد و توسعه پایدار، بخشی از این کمک و همراهی خواهد بود.

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی، افزود: وجود نمایندگانی شجاع، با درایت، متخصص، متعهد و دارای تجارب مفید می تواند موجب حصول چنین اهدافی گردد. متاسفانه در مجلس فعلی بیش از آنکه موجبات رفع مشکلات و طرح و تصویب قوانین مورد نیاز دولت برای انجام هرچه بهتر ماموریت های وی مورد توجه قرار گیرد، عده ای با تندروی و طرح مسائل حاشیه ای تلاش دارند تا دولت را زمین گیر و همچنین مردم را مایوس نمایند.

قائم مقام سابق مدیر عامل سازمان قطار شهری شیراز، ادامه داد: تشکیل مجلس دهم با حضور اصلاح طلبان می تواند خون تازه ای را در رگ های قوه مقننه تزریق نماید. حضور اصلاح طلبان بر اساس خواست و اراده مردم در این دوره مجلس شورای اسلامی، نگاه و کارکرد جدیدی را نوید می دهد. بی شک پرداختن مجلس آینده به مسائل مهم کشور، تصویب قوانین مورد نیاز  و نظارت صحیح بر اجرای آن ها بدور از هرگونه حرکت های عوام فریبانه و هچنین رسیدگی به مطالبات واقعی مردم، اصلی ترین درخواست و انتظار ملت شریف ایران است.

مدیر کل اسبق سازمان مسکن و شهرسازی استان فارس با تاکید بر وظایف اصلی مجلس شورای اسلامی، گفت: از آنجا که مجلس شورای اسلامی عهده دار قانون گذاری و نظارت بر اجرای قوانین است، اما همواره این نگرانی وجود دارد که قوانین موضوعی که با هدف تعریف محدوده فعالیت آن موضوع تعریف می شود، موجب ابهام و تردید در اصل موضوع نگردد. از اینرو طرح و تصویب قوانینی که زمینه ساز تحقق واقعی “استقلال”، “آزادی” و “جمهوریت” خواهد بود، می بایست مورد توجه قرار گیرد.  قوانین معطوف به توسعه سیاسی، اقتصادی و اجتماعی، قوانین مربوط به حضور فعال بانوان و برخورداری کشور از ظرفیت های ارزشمند ایشان در زمینه های اندیشه و تحقیق، مدیریت و کارشناسی، حضور در مسئولیت های قضایی و اجرایی کلان کشور، قوانین مربوط به انتقال تجارب نسل اول به جوانان فکور و با نشاط کشور که فرصت تدریجی ایشان در عرصه سیاستگزاری، پذیرش مسئولیت های کلان مدیریتی و اجرایی را فراهم می سازد، بخش هایی از اصلی ترین این اولویت ها خواهد بود.

پیشبرد توسعه کشور

همچنین رضا شیروانی شیری در گفتگو با “بوی باران“، اظهار داشت: هدف من از نام نویسی در انتخابات، مشارکت جدی و مؤثر در روند توسعه کشور است. لیکن هدفم جنبه جمعی دارد و منافع جامعه را مد نظر دارم.

عضو هیئت غلمی دانشگاه آزاد فسا تاکید کرد: اولویت نخست من توجه به نیروی انسانی  و استفاده از انگیزه های آنان در مسیر توسعه حوزه انتخابیه ام خواهد بود.

وی تصریح کرد: به عبارتی تمام تلاشم را به کار خواهم برد تا همگان را در راستای توسعه خواهی همراه و همگام و متحد کنم.

اشتغال عادلانه زنان و جوانان

سیده زینب بحرینی با اشاره به اهمیت قشر زنان در جامعه به “بوی باران“، گفت: از آنجا که یک اصلاح‌طلبم، براساس نگرش اصلاح‌طلبی، به دو قشر مهمِ زنان و جوانان توجه ویژه خواهم داشت.

وی افزود: در بحث زنان مهم‌ترین هدفْ ایجاد و اعطای فرصت‌های برابر برای زنان توانمند در کنار مردان خواهد بود، همچنین با بهره‌گیری از ظرفیت‌های نمایندگی، فضا را در جهت تقویت پذیرش و اعتماد جامعه به زنان پیش خواهم برد.

این فعال سیاسی و مدنی اضافه کرد: در امر جوانان در دو حیطه‌ی تحصیلات و اشتغال، نیازمند اصلاحات اساسی هستیم. از موانع اصلی دست‌یابی جوانان به موفقیت در این دو حیطه، گزینش‌های سخت‌گیرانه، سختی تأمین معاش و رکود بازار تولید علم و تولید صنعت است. لذا خواهم کوشید که در این عرصه با برنامه‌های دقیق و مشخص، تغییرات مثبتی ایجاد کنم.

بحرینی با تاکید بر پتانسیل بالای زنان و جوانان در پیشبرد توسعه در یک کشور، اظهار داشت: ضروری ا‌ست که اولویت خود را بر اشتغال عادلانه و عزت‌مند این دو دسته‌ی مهم از جامعه قرار دهیم؛ امری که سال‌هاست شعارهای زیبایی درباره‌ی آن داده شده اما در مقام اجرا به دلیل موانع متعدد معطل مانده است.

::::

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا