سرخط خبرهای سازمان

بیانیه سازمان عدالت و آزادی در محکومیت اعدام شیخ نمر; تاکید بر حق حیات مخالفان سیاسى و دگراندیشان مذهبى

اختصاصی بوی باران | سازمان عدالت و آزادی با صدور بیانیه ای اعدام شیخ نمر باقر نمر را محکوم کرد . متن کامل بیانیه به شرح زیرست:

به نام خدا

خبر کوتاه و بهت آور است. “شیخ نمر باقر النمر” به شهادت رسید.

در آستانه ى سال نو میلادى که آزادگان جهان تفاهم، صلح و امید را براى یکدیگر آرزو مى کنند؛ رژیم عربستان؛ سرکوب مخالفان داخلى و دگراندیشان را به کارنامه ى حمایتش از تروریست هاى خارجى افزود! آیا حاکمان فعلى عربستان این حدیث شریف نبوى را نشنیده اند که: “الملک یبقى مع الکفر و لا یبقى مع الظلم”؟!.

شیخ باقر النمر؛ روحانى روشن اندیش و فعال حقوق مذهبى در عربستان که دغدغه اش احقاق حقوق اقلیت ها و دفاع از کرامت ذاتى انسان بود؛ سلاحى جز بیان و اندیشه نداشت.

اعدام ایشان به جرم اقدام علیه امنیت ملى و عدم اطاعت از ولى امر؛ حکایت تلخى است که بارها شنیده یا خوانده ایم. شیخ نمر اکنون به سوى پروردگار خویش شتافته است, اما یقینا راه او و اندیشه اش در دل انسان هاى آزاده و دردمند و شیعیان مظلوم عربستان زنده خواهد بود.

سازمان عدالت و آزادى ایران اسلامى؛ این اقدام ضد حقوق بشرى رژیم عربستان را محکوم مى نماید و ضمن تسلیت به عموم مسلمانان و شیعیان داغدار، همچون همیشه بر پایبندی دولت ها بر اصل آزادى عقیده و بیان و نیز حق حیات مخالفان سیاسى و دگراندیشان مذهبى تاکید مى کند.

سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی

دوازدهم دی نود و چهار

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا