سرخط خبرهای سازمان

مهرعلیزاده: نباید به حضور پرشور داوطلبان برای ثبت‌نام خدشه‌ای وارد شود

محسن مهرعلیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به کثرت داوطلبان انتخابات مجلس دهم و خبرگان پنجم عنوان کرد: این نشانه مثبتی است و نشان می‌دهد نخبگان کشور برای بیان عقاید خود به اقدامات درون نظام اعتقاد کامل دارند و نظام توانسته مردم و نخبگان را امیدوار کند.

وی افزود: مردم احساس می‌کنند که می‌توانند از طرق قانونی در مجامع سیاسی همچون انتخابات مجلس حضور داشته باشند ممکن است در این میان هیات‌های اجرایی و نظارتی احساس کنند کارشان قدری سنگین شده است اما نفس کار مثبت است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: شاید نگرانی‌ها برای این است که دقت کار بررسی صلاحیت با وجود این کثرت قدری کمتر شود به هرحال قانون بهترین ملاک است و همین قانون هم ۴ مرجع برای بررسی صلاحیت‌ها مشخص کرده و هیات‌های اجرایی هم باید به شکل مستند و مستدل در رابطه با استعلام‌ها نظر بدهند.

مهرعلیزاده عنوان کرد: امیدواریم روند بررسی‌ صلاحیت‌ها به شکل قانونی انجام شود و تخلفی در آن صورت نگیرد چراکه اگر همه مطابق قانون عمل کنیم ضرر نخواهیم کرد.

وی با اشاره به تاثیر مثبت بیان دلایل ردصلاحیت‌ها عنوان کرد: این مسئله موجب شفاف‌سازی بیشتری می‌شود داوطلبان متوجه اشتباه‌های خود می‌شوند و درصدد رفع آن عمل می‌کنند یا اگر این دلایل صرفاً سوءتفاهم و اشتباه باشد٬ با اعتراض می‌توانند آن را رفع کنند.

مهرعلیزاده در مورد اظهارات برخی در مورد تئوری ثبت نام فله‌ای اصلاح‌طلبان برای انتخابات گفت: هر کسی از حضور جریان مقابل خود یک برداشت دارد٬ اگر تعداد اصلاح‌طلبان همچون دوره قبل کم بود می‌گفتند ما انتخابات را تحریم کردیم و اگر استقبال زیاد باشد این مسائل را مطرح می‌کنند در حالی که نباید به حضور پرشور داوطلبان برای ثبت‌نام خدشه‌ای وارد شود و به آن برچسب بزنند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا