سرخط خبرهای سازمان

گاردین: جاده ی ناهمواری پیش روی حسن روحانی است

گاردین نوشت: رئیس جمهور ایران به شدت در حال تلاش است تا همه ی موانع موجود برای اجرای توافق هسته ای که منجر به لغو تحریم ها می شود را از سر راه بردارد.
به گزارش «انتخاب»، این رئیس جمهور میانه رو که با نخستین آزمون رای اعتماد مردم به او دو سال پس از نشستن بر مسند قدرت مواجه است،  قصد دارد که ایرانی ها نتیجه ی دیپلماسی او را بخوبی و زود بچشند.
ایران در حال حاضر اجرای تعهدات خود طبق توافق هسته ای وین را آغاز کرده است.
روحانی پس از تحقق مهمترین وعده ی انتخاباتی خود که پایان دادن به پرونده هسته ای بود، در داخل تقویت شده است.  با این حال، تندروها که نگران از افزایش نفوذ او هستند، عزم آن دارند که در دو سال باقی مانده ی روحانی، روزگار سختی را بر او تحمیل کنند.
یک تحلیلگر امور ایران می گوید: روحانی با وعده های اقتصادی روی کار آمد و گفت هم سانتریفیوژها باید بچرخند هم چرخ زندگی مردم.
وی افزود: دو سال از ریاست جمهوری روحانی گذشته است و او تقریبا توانسته به وعده های خود جامه ی عمل بپوشاند.
روحانی امیدوار است که مجلس آینده مجلسی عملگرا باشد که از سیاست های او حمایت می کند. با این حال به نظر می رسد جاده پیش روی روحانی هموار نیست.
رئیس جمهور ایران در دو سال گذشته در مسیر خطرناکی در حال حرکت بود. اگر انتظارات مردم که حل ماجرای هسته ای بود، محقق نمی شد، انتخاب احتمالی او در سال ۲۰۱۷ با مشکل مواجه می شد.
هم اکنون، غول های اقتصادی به دنبال راهی در جهت ورود به بازار هشتاد میلیونی ایران و فروش محصولات خود هستند. در این میان تعداد زیادی از کشورهای اروپایی رقابت شدیدی بایکدیگر دارند. در این میان، جورج ازبورن وزیر تجارت انگلیس گفته است که گروهی بسیار بزرگی بزودی راهی ایران خواهند شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا