سرخط خبرهای سازمان

گزارشی از هشتمین نشست ‘پندارما’ سازمان عدالت و آزادی منطقه فارس+گزارش تصویری

اختصاصی بوی باران|هشتمین نشست از سلسله جلسات «پندار ما» به همت سازمان عدالت و آزادی منطقه فارس در شیراز بر پا گردید. این نشست با عنوان « انتخابات پیش رو _ مبانی تئوریک چه باید کردها » توسط مهندس مازیار مرتب و با حضور جمعی از اعضای سازمان عدالت و آزادی منطقه فارس، جمعی از اعضای دیگر احزاب و تعدادی از فعالان دانشجویی برگزار شد. در این جلسه، مهندس مازیار مرتب طی سخنان خود به طرح مباحثی تئوریک در سه بخش مجزا پرداختند.

http://uploadgoogle.ir/uploads/1452408894161.jpg

این عضو شورای منطقه ی فارس سازمان عدالت و آزادی، نخستین بخش از سخنان خود را به تشریح مراحل و چگونگی فرآیند « تصمیم گیری» اختصاص دادند و پس از تشریح مراحل سه گانه ی تصمیم گیری اشاراتی نیز به مدلهای کلان سه گانه ی تصمیم گیری شامل مدل« بهینه ساز» ، مدل« راضی کننده» و مدل « علاقه ضمنی» نمودند و سپس به معرفی مختصر محیطهای سه گانه ی تصمیم گیری شامل «محیط قطعیت» ، « محیط تحت ریسک» و « محیط عدم قطعیت» پرداختند.
ایشان بخش دوم سخنان خود را به معرفی و تشریح یکی از تحلیلهای برنامه ریزی استراتژیک تحت عنوان تحلیل « SWOT » اختصاص دادند و با ذکر مثال های مصداقی، چگونگی پیاده سازی و استفاده احزاب و گروههای فعال سیاسی اجتماعی از این تحلیل در انتخابات پیش رو را برشمردند.

http://uploadgoogle.ir/uploads/1452408894192.jpg
این عضو شورای منطقه ی فارس سازمان عدالت و آزادی در سومین بخش از سخنان خود به ارائه ی مبحثی تحت عنوان « مراحل توسعه ی کار تیمی » پرداختند و با تشریح مدل ارائه شده توسط «بروس تاکمن» روانشناس آمریکایی، به معرفی این مدل از توسعه ی فعالیتهای تیمی، شامل مراحل چهارگانه ی «شکل گیری» ، «طوفان زایی» ، « انسجام» و «شکوفایی» پرداختند.
سخنران، مهمترین و قابل تأمل ترین مرحله از مراحل توسعه ی فعالیتهای گروهی را مرحله ی « طوفان زایی» برشمردند و با ذکر مثالهای مصداقی، رمز موفقیت احزاب اصلاح طلب و دیگر گروههای حامی دولت در انتخابات پیش رو را گذر از مرحله ی دوم توسعه ی فعالیتهای گروهی، حل و فصل اختلاف نظرات ، ایجاد همدلی و وفاق ، گذر از مرحله ی «طوفان زایی» و حرکت به سوی دیگر مراحل توسعه ی کار گروهی، برشمردند.
در انتهای جلسه ایشان به سوالات حاضرین در خصوص مباحث مطرح شده پاسخ دادند.

http://uploadgoogle.ir/uploads/1452408894223.jpg

http://uploadgoogle.ir/uploads/145240904711.jpg

http://uploadgoogle.ir/uploads/1452409047172.jpg

::::

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا