سرخط خبرهای سازمان

حسن رسولی: شعار انتخاباتی اصلاح‌طلبان کلیدواژه‌هایی به سوی پیشرفت و توسعه است

حسن رسولی عضو بنیاد باران و عضو هیئت‌مدیره بنیاد امید ایرانیان در گفت‌وگو با «ندای ایرانیان» با اشاره به انتخاب شعار «امید، آرامش و رونق اقتصادی» به عنوان شعار انتخاباتی اصلاح‌طلبان گفت:‌ جریان اصلاحات، مطابق معمول برای ورود به عرصه رقابت‌های انتخاباتی مجلس دهم نیازمند به یک تابلو و طرح شماتیک تبیین‌کننده باورهای نگرشی و گرایشی این جریان است که این شعار منطبق با دغدغه‌ها، مطالبات و خواسته‌های افکار عمومی و به طور مشخص رأی‌دهندگان حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور است.
رسولی در تشریح مؤلفه‌های شعار انتخاباتی اصلاح‌طلبان و با اشاره به کلیدواژه «امید»، اظهار داشت: ستاد انتخاباتی ائتلاف فراگیر اصلاح‌طلبان برای مرحله قبل از تبلیغات رسمی و در مقام طرح موضوع با افکار عمومی بر این باور است که امروز یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های مورد نیاز جامعه برای حرکت در مسیر پیشرفت و توسعه بیشتر، مقابله با آثار روحی و روانی برآمده از دوره مدیریت دولت‌های نهم و دهم است.
وی افزود:‌ بر این اساس فقدان انگیزه برای ورود به فعالیت‌های عمومی و اجتماعی و نیز افسردگی جامعه یکی از چالش‌های امروز کشور است و از این نظر طبیعتاً ایجاد شور و نشاط و امید به آینده به عنوان نیاز مشترک جامعه اصلاح‌طلب و بدنه جامعه مطرح می‌شود که ضرورت بحث امیدآفرینی و توسعه خوش‌بینی و امیدواری به آینده را بیشتر می‌کند.
رسولی در ادامه با بیان اینکه اصلاح‌طلبان بخش اول این راهبرد را در انتخابات ۲۴ خرداد سال ۹۲ به طور مشترک با عموم رأی‌دهندگان با موفقیت پشت سر گذاشتند، گفت: برداشت من این است که امروز با وجود همه تنگناها میزان رضایت‌مندی مردم از نحوه مدیریت کشور بیشتر از گذشته است. ما از طریق این شعار به دنبال توسعه این امید و تکمیل آن هستیم.
این عضو بنیاد امید ایرانیان در واکاوی کلیدواژه دوم در شعار انتخاباتی اصلاح‌طلبان، یادآور شد: آرامش در حوزه داخلی به معنای این هست که اصلاح‌طلبان همه اهداف و برنامه‌های اصلاح‌طلبانه خودشان که نوسازی و بهسازی شرایط کشور را از طریق قوه مقننه دنبال می‌کنند؛‌ آن‌ها کاملاً در چارچوب و در مدار قانون با تکیه بر فعالیت‌های اجتماعی و مدنی و پرهیز از روش‌های غیرمسالمت‌آمیز، پرخاش‌گرایانه و افراطی این مسیر را طی می‌کنند در حالی که متأسفانه امروز از سوی جناح رقیب شاهد روش‌های پرخاش‌گرایانه و افراطی هستیم که آخرین صحنه آن حمله به سفارت عربستان بود.
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب همچنین اضافه کرد:‌ در عرصه بین‌المللی، کلیدواژه آرامش نشان‌دهنده آن است که اصلاح‌طلبان در حوزه سیاست خارجی در حمایت از طرح آقای دکتر روحانی که جهان عاری از خشونت را مطرح کردند و در طول طرح گفت‌وگوی تمدن‌های آقای خاتمی در سال ۲۰۰۱ همچنان موضع آرامش و صلح‌طلبی را در عرصه سیاست خارجی مدنظر دارند.
رسولی در تشریح کلیدواژه سوم شعار انتخاباتی اصلاح‌طلبان یعنی رونق اقتصادی گفت: امروز ضمن اینکه جامعه ایران از مهم‌ترین دستاورد دولت یازدهم در حوزه اقتصادی یعنی کاهش نرخ تورم از رقم بالای ۴۰ درصد به نزدیکی تک‌رقمی استفاده می‌کنند اما همواره از آسیب و بیماری دیگر اقتصادی کشور یعنی رکود مزمن اقتصادی در رنج هستند.
وی افزود: آثار رکود اقتصادی در حوزه‌های اجتماعی در قالب معضلاتی مانند بیکاری، به خصوص بیکاری جوانان و تحصیل‌کردگان دانشگاهی دیده می‌شود. اهتمام در جهت کمک به ساختار حاکمیت و دولت در جهت رفع این معضل و رسیدن به رونق اقتصادی تابلو سوم اصلاح‌طلبان است.
این عضو بنیاد امید ایرانیان با اشاره به نقش شعار انتخاباتی اصلاح‌طلبان، گفت: قرار است تا زمان موعد رسمی تبلیغات انتخاباتی بر اساس این کلیدواژه‌های گفتمانی با جامعه ارتباط بگیریم و با استفاده از آن‌ها مردم را به مشارکت در انتخابات دعوت کنیم تا بر اساس حقوق اساسی خودشان به میدان بیایند و از طریق ساز و کار صندوق رأی و انتخابات، امکان بهسازی و نوسازی قوه مقننه فراهم کنند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا