سرخط خبرهای سازمان

سخنگوی سازمان عدالت و آزادی: کل جناح اصولگرا در تندروی سیاست خارجی دولت قبل مسوول است

سخنگوی سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی در گفت و گویی با دوهفته نامه “عدالت و آزادی” ضمن تبریک اجرای برجام به ملت ایران و تشکر از تیم دیپلماسی دولت خاطر نشان ساخت: بیش از یک دهه است که برخی کشورها به بهانه واهی درباره فعالیت های هسته ای ایران تحریمهای شدید را بر ضد ملت و دولت ایران اعمال کردند؛ در حالی که آژانس بین المللی انرژی اتمی در نهایت این ادعاها را تإیید نکرد. محمدرضا بزمشاهی افزود: این تحریمها که از اواخر سال ۲۰۰۶ وضع شد، مرتبط با ادعای فعالیت های نظامی مربوط به پیش از سال ۲۰۰۳ بود که آن هم به این شدت تإیید نشد و در بدبینانه ترین حالت مدعی شدند که تلاشهای محدود و غیر سازماندهی شده ای بوده است. وی ضمن تقبیح این رفتار یادآور شد: این گروه از کشورها پیش از این نیز با ادعای وجود سلاح کشتار جمعی در عراق به آن کشور لشکر‌کشی کردند و بعدها اذعان داشتند که چنین چیزی واقعیت نداشته است.

Bazmshahi

بزمشاهی در بخش دیگر سخنانش با انتقاد از جناح اصولگرا گفت: البته جناح اصولگرا که در سه دوره اخیر مجلس و دولت احمدی نژاد سکاندار امور مملکت بودند نقش بارزی در این ماجراجویی از داخل کشور بازی کردند و عملا با رفتارهای خود به ادعاهای این قبیل کشورها مشروعیت بخشیدند و تندروهای این جریان سبب اجماع جهانی برای تحریم های بیشتر برضد ایران شدند و از این رو باید پاسخگو باشند. وی ادامه داد: رفتارهای نابخردانه اصولگرایان از ابتدای مجلس هفتم تا قبل از دولت روحانی این گونه بود که به جای اعتماد‌سازی با جهان، زمینه توجیه دروغ های اسرائیل و جنگ‌طلبان آمریکا را فراهم ساختند و این موضوع فقط به احمدی‌نژاد و تندروهای محافظه کار محدود نمی شود و کل اصولگرایان در این مساله سهیم هستند.

سخنگوی سازمان در ادامه با اشاره به سابقه تاریخی سیاستمداران آمریکا با ایران گفت: هرچه ایران اعتماد‌سازی می کند، اما جنگ ‌طلبان آمریکا که در هر دو حزب سیاسی آن کشور هم هستند، باز بر طبل مخالفت و دشمنی با ایران می کوبند؛ از این رو، باید طرف مقابل را خوب ارزیابی کرد و نسبت به جریان های داخلی ایالات متحده آگاهی داشت تا در تحلیل شرایط دچار انحراف و خطا نشویم. بزمشاهی افزود: این مذاکرات نشان داد که ما با حفظ منافع ملی و قدرت دیپلماتیک میتوانیم از منافع کشور دفاع کنیم و از کشورهای بزرگ دنیا نیز امتیاز بگیریم. اینکه شش قدرت جهانی حاضر به مذاکره طولانی با ایران شدند نشان از موقعیت ژئو‌پلوتیک ایران و استحکام نظام جمهوری اسلامی دارد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا