سرخط خبرهای سازمان

بیانیه سازمان عدالت و آزادی درباره نتایج انتخابات مجلس دهم; «گام دوم» به سوی آرامش، اصلاحات و رونق اقتصادی محکم تر برداشته شد

اختصاصی بوی باران | سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی با صدور بیانیه ای ضمن تقدیر از حضور ملت شریف ایران خاطرنشان ساخت که  مردم زمان شناس ایران پس از انتخاب تدبیر و امید در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ این بار «گام دوم» را به سوی آرامش، اصلاحات و رونق اقتصادی  محکم تر از قبل برداشتند. متن کامل بیانیه به شرح زیرست:

به نام خدا

و خداوند این وعده را برای شما جز نویدی قرار نداد تا آنکه دل هاى شما بدان اطمینان یابد و پیروزى جز از نزد خدا نیست که خداوند شکست ناپذیر و حکیم است.

انفال؛ آیه ۱۰

 

ملت شریف ایران اسلامی

خدای را سپاس می گوییم که دهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین انتخابات مجلس خبرگان رهبری با شور و نشاط ملی برگزار شد و نتایج آن تمدید امید و عقلانیت و نویدبخش فردایی روشن و باشکوه بود. حضور آگاهانه و پر معنای شما ملت در پای صندوق های رأی از یک سو پایبندی مردم را به آرمان اصیل انقلاب اسلامی؛ یعنی «جمهوریت» به نمایش گذاشت و از سوی دیگر بیانگر نقش موثر و کارآمد «صندوق آرا» برای تغییر و اصلاح وضع موجود و همچنین تعیین سرنوشت شهروندان بود.

دهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی برای چندمین بار نشان داد که قهر با صندوق آرا و بی اعتنایی به حق رأی که اولین و بدیهی ترین حق یک شهروند مسئول برای سهیم شدن در آینده کشور خویش است؛ تنها به تکثیر تندروی و بی مسئولیتی خواهد انجامید.

گرچه فراهم آمدن فهرست امید به دلیل ردصلاحیت های گسترده با دشواری بسیاری همراه بود، اما برکات ائتلاف گروه های معتدل و تحول خواه با یکدیگر حول منافع ملی و مصالح جمعی؛ توفیق بزرگی است که نشانه هایش در آینده بیشتر نمایان خواهد شد با این حال اقبال مردم در بسیاری از نقاط میهن پهناورمان به این فهرست و نیز اعتماد چندباره ایشان به قول و دعوت سید نجیب و محبوب ملت ایران؛ آقای سید محمد خاتمی؛ پاسخی قاطع و پیامی روشن به افراطیونی بود که در سال های نه چندان دور عرصه را بر نخبگان و دلسوزان کشور تنگ کرده اند. خاتمی عزیز که هر گفته اش تکرارِ مکرر نجابت و اخلاق در عرصه سیاسی کشور است توانست اعتماد عمومی به نظام و خط اصیل امام راحل (ره) را مجددا بازگرداند.

فضای سرد سیاسی که می رفت به واسطه رد صلاحیت شخصیت های معتبر یک جریان سیاسی و حذف سیستماتیک اندیشه ای ریشه دار به یک مشارکت حداقلی بیانجامد؛ به طرفه العینی به یک فرصت تبدیل شد. فرصتی برای تکرار این پیام که کشور را نمی توان با یک جناح و یک جریان اداره نمود و در نهایت این مردم هستند که ولی نعمت مسئولان اند و این میثاقی است میان مردم و نمایندگان شان که قانون اساسی را پاس بدارند و به پاسخگویی و انتخابی بودن همه نهادهای نظام مقدس جمهوری اسلامی اذعان کنند.

انتخابات هفتم اسفند فراتر از پیش بینی تحلیلگران شگفتی ساز شد و این برای چندمین بار است که جهت گیری رای ملت پیشروتر از تحلیل های رسانه ای است. در یک تحلیل ساده می توان دریافت که ظهور لیست های انتخاباتی و اعتماد مردم بسیاری از شهرهای بزرگ به این فهرست ها یک دستاورد جدید و نویدی است برای پا گرفتن تحزب در کشور. لذا انتظار می رود این فرهنگ انتخاباتی را که پیش از انتخابات نیز مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفت، تقویت کرد.

اکنون که فصل همدلی و همکاری مشترک فرا رسیده است؛ همه جناح ها و گروه ها باید تصور حذف رقیب را فراموش کنند و از شرایط مثبت به وجود آمده پس از برجام در جهت حل معضلات اقتصادی و معیشتی مردم استفاده کنند. رای مردم «نه به حذف» بود و در این انتخابات اعتقاد خویش را با رای ندادن به حذف کنندگان و انحصارطلبان به خوبی نمایش دادند. به واسطه حضور پر شور مردم در بسیاری از حوزه های رای گیری بذر امید کاشته و افراط گرایی کناری نهاده شد. مردم زمان شناس ایران پس از انتخاب تدبیر و امید در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ این بار «گام دوم» را به سوی آرامش، اصلاحات و رونق اقتصادی  محکم تر از قبل برداشتند. دموکراسی در کشور عزیزمان فربه و پخته تر از قبل شده است. ترکیب نمایندگان منتخب ملت حکایت از مجلسی معتدل و متخصص دارد که گردش نخبگان، شفافیت و پاسخگویی و تامین منافع ملی را تضمین می کند. حضور پر رنگ بانوان و جوانان در میان منتخبین و نمایندگان جدید مردم، برگ زرین دیگری است که به دفتر افتخارات ایرانیان افزوده شده است. این اعتماد ملی را به تحول خواهانِ جوان و بانوان ایرانی چگونه می توان پاس داشت جز با خدمت و تامین منافع آن ها و نیز رعایت قواعد بازی و قانون مداری همه ی گروه ها؟!

سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی  به نتیجه هر انتخابات آزاد و عادلانه ای که پیروز آن منتخب اکثر مردم باشد احترام می گذارد و از این میراث خمینی کبیر که میزان را رای ملت می دانست پاسداری می کند. منتخبین مردم از هر دسته و گروه اکنون منتخبین ملت ایران هستند و انتظار می رود با شایستگی و صداقت به وعده های خود و عهدی که با ملت بسته اند وفادار بمانند. همچنین از احزاب و جبهه های سیاسی انتظار می رود برای بارور شدن نهاد مردم سالاری و تحزب، نقش پشتیبانی و حمایت از نمایندگان ملت را ایفا کنند و از این نهال نو پا حفاظت نمایند.

سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی

دهم اسفند نود و چهار

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا