سرخط خبرهای سازمان

اعلام برخی جزییات جشنواره ادبی “مادرم زمین” کمیسیون محیط زیست سازمان عدالت و آزادی

رییس جشنواره ادبی زیست محیطی “برای مادرم زمین می نویسم” از برگزاری این جشنواره کشوری در تابستان سال ۱۳۹۵ خبر داد و گفت: مهلت ارسال آثار به این جشنواره تا ۲۳ خرداد ماه سال آینده است.

عارف سپهری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان اظهار کرد: این جشنواره ادبی به صورت داستان کوتاه، داستان کوتاه کوتاه، دادنامه زیست محیطی و بخشی جنبی شامل شعر، دل نوشته و … برگزار می شود و ۲۶ اسفند ماه سال جاری فراخوان آن  در سراسر کشور اعلام شده است.

وی با بیان اینکه این جشنواره کشوری است ولی دبیرخانه آن در اصفهان قرار دارد، افزود: مهلت ارسال آثار تا ۲۳ خرداد ماه سال آینده است اما این جشنواره ادبی در تابستان برگزار خواهد شد و هیچ گونه شرایط و محدودیت سنی هم برای شرکت کنندگان وجود نخواهد داشت.

این فعال محیط زیست گفت: هدف این است که دغدغه های مردم درباره محیط زیست را در قالب ادبیات بیان کنیم تا اجتماعی تر شود  زیرا براین باور هستیم که ادبیات می تواند در این عرصه کمک بزرگی کند و حتی قصد داریم پس از پایان جشنواره تعدادی از آثار را به صورت کتاب چاپ کنیم که می تواند تا سال ها مورد استفاده قرار گیرد.

سپهری اظهار کرد: نام این جشنواره بیانگر آن است که محیط زیست همانند مادر انسان هاست بنابراین یکی از قسمت های مهم این جشنواره ادبی “دادنامه زیست محیطی” تعریف شده تا افراد بتوانند مشکلات و بحران های رخ داده در طبیعت سرزمین ها را به صورت شکواییه ادبی بیان کنند.

۳ نظر

 1. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان دوستدار زمین
  بنده دقیق متوجه منظور جشنواره نشدم ولی حرفهای زیادی راجع به زمین این زنده و پایدار دارم
  اگر امکان داره یه راهنمایی کنید ممنون میشم
  با تشکر از همه دوستان

  • دوست عزیز
   همان طورکه در فراخوان جشنواره مشاهده می فرمایید می توانید آن چه از طبیعت، سرزمین، محیط زیست و… در دل دارید را به رشته تحریر درآورید و منویات خود را با مخاطبان به اشتراک بگذارید. خواه روایتی داستانی برگزینید که به کوتاهی چند کلمه باشد خواه شعر، کاریکلماتور یا داستان چند صفحه ای باشد یا… می توانید آرمان های خود را برای طبیعت و زمین بنویسید یا در رثای آن چه بر محیط طبیعی و زیست رفته قلم فرسایی کنید.
   امیدواریم با به کارگیری قرایح لطیفی که در بستر ادبیات جاری می شود، دیگران را با دغدغه های خود در قبال زمین، طبیعت، محیط زیست، منابع طبیعی و… همراه کنید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا