سرخط خبرهای سازمان

دیدار رییس و جمعی از اعضای منطقه فارس سازمان عدالت و آزادی با علی اکبری کاندیدای دور دوم لیست امید شیراز

اختصاصی بوی باران|جمعی از اعضای سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی منطقه فارس با مهندس «علی اکبری» کاندیدای لیست امید راه یافته به دور دوم دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شیراز دیدار کردند.

مهندس اکبری در این دیدار با اشاره به مشکلات کشور در دوران بعد از دولت های نهم و دهم گفت: فقدان ساختار قدرتمند پاسخگو و مسئولیت پذیر یکی از چالش های مهم کشور است.

 

وی با اشاره به سوابق مدیریتی خود در وزارت جهادکشاورزی ابراز کرد: در طول دوران معاونت وزیر هیچ کس سئوالی از من نکرد مگر اینکه بعد از آن به جرم اصلاحاتی بودن بارها از سوی دیوان محاسبات احضار شدم که فقط و فقط به دلیل وابستگی من به جبهه اصلاحات بود نه مشکلات مدیریتی!

مهندس اکبری با اشاره به نظرات برخی اعضای حاضر در جلسه گفت: جامعه صرف نظر از نیازمندی به امید، دچار بی اعتمادی و بدتر از آن تظاهر به اعتماد شده است که برای کشور خطرناک است. بنابراین الان روی خط قرمز اعتماد حرکت می کنیم و علاوه بر امید باید به دنبال اعتماد سازی هم باشیم.

این عضو لیست امید در حوزه انتخابیه شیراز معتقد است به دلیل چالش های هشت ساله دولت گذشته، فضای کسب و کار در بحرانی ترین شکل خود در کشور قرار دارد.

وی با انتقاد از ضعف دستگاه های نظارتی به خصوص عملکرد مجلس فعلی در حوزه نظارت ادامه داد: هر جا سر می زنیم با نوعی اختلاس و برداشت نامعقول از بیت المال روبرو هستیم که در صورت عدم حیف و میل اعتبارات به یغما رفته، امروز بخشی از مشکلات مردم قابل حل بود.

مهندس اکبری به برخی دیدارهای خود با حائزان شرایط رای دادن در سطح شهرستان شیراز اشاره کرد و افزود: بسیاری از مردم کمتر به مسائل توسعه کشور و استان التفات دارند و بیشتر مباحث صنفی خود اشاره می کنند و مطالباتشان صنفی است تا نظارتی و توسعه گرا!

وی مجلس، رسانه و احزاب را بازوهای نظارتی جامعه معرفی کرد و با انتقاد از محدودیت های ایجاد شده برای احزاب و رسانه ها در هشت دولت گذشته خاطرنشان کرد: در مجلس اخیر نمایندگان نسبت به وظایف نظارتی خود غفلت کردند و حتا بیشترین ظلم به رهبری هم در همین دوران دلواپسان اتفاق افتاد و هر جا خراب کاری کردند، از رهبری مایه گذاشتند و رهبری را به نفع منافع جریان خود تفسیر و بیان کردند.

وی بر ضرورت حذف قوانین زاید در کشور تاکید کرد و گفت: اصلاح قوانین موجود به خصوص قوانین نیازمند همراهی احزاب و رسانه هاست. در این مدت چنان در زمینه اجرای قوانینی مثل اصل ۴۴ قانون اساسی بد رفتار کردیم که نه تنها باری از دوش مردم بر نداشتیم که باری هم به مردم تحمیل کردیم.

عضو لیست امید ابراز عقیده کرد: وقتی رده بالای کشور قوانین خوب اجرا نمیشوند باید منتظر بروز بحران تورم و بیکاری و اختلاسهای چند هزار میلیاردی باشیم.

وی اصلاح طلبی را گفتمانی درون حاکمیت تعریف کرد و گفت: منصوب به خانواده ای هستم که ۶۵ شهید و بیش از ۷۰ جانباز به انقلاب تقدیم کرده بنابراین نمی توانم خارج از چارچوب نظام و انقلاب عمل کنم.

در این نشست آقایان مرتب، رهبری، خسروی، فقیه، هوشمند، کاکایی، مظلومیان و خانمها بحرینی، دهقانیان، بنه ای و موسوی به بیان دیدگاه های خود درباره نحوه فعالیت احزاب و رسانه ها، آزادی های مدنی، مدیریت استان فارس و مسائل توسعه ای شیراز پرداختند.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا