سرخط خبرهای سازمان

واکنش عضو دفتر سیاسی سازمان به حکم تخریب خانه تاریخی در اصفهان

خبرگزاری میراث‌فرهنگی :  چندی پیش کمیته فنی استان اصفهان رای به تخریب خانه تاریخی حاج آقا شجاع داد. حاج آقا شجاع یکی از خیرین به‌نام اصفهان است. این خانه که متعلق به دوره پهلوی اول است در بازنگری طرح تفصیلی اصفهان واجد ارزش ثبتی و مستند نگاری شده است.
«علیرضا روحانی» عضو دفتر سیاسی سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی و فعال میراث‌فرهنگی اصفهان در این‌باره به خبرگزاری میراث‌فرهنگی گفت: درحالی دستور تخریب خانه حاج‌آقا شجاع اصفهان صادر شده که پیشتر به مالک ساختمانى که پشت این خانه تاریخى قرار داشت به دلیل قرار گرفتن در حریم این خانه اجازه تخریب داده نشده بود.
وی افزود:این بنا علاوه بر تزیینات قابل توجه به لحاظ منتسب بودن به شخص حاج آقا شجاع واجد ارزش ثبتى شناخته شده است. اما برخی از اعضاى کمیته فنى حکم تخریب بنا را صادر کرده‌اند.
رییس کمیسیون حقوق بشر سازمان همچنین می‌افزاید:حکم تخریب خانه حاج‌آقا شجاع درحالی صادر شده که در جلسات گذشته جهت اتخاذ تصمیم در خصوص صدور حکم برخى اعضاى کمیته مخالفت خود را با تخریب بنا اعلام کرده‌اند که در نشست بعدى که منتج به صدور حکم تخریب شده است این افراد به جلسه دعوت نشدند.
به‌گفته این فعال میراث‌فرهنگی، صدور احکام تخریب در اداره کل میراث فرهنگى استان اصفهان در روزهایى که دولت جدید به سامان دادن اوضاع دستگاه هاى اجرایى مشغول است روند صعودى پیدا کرده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا