سرخط خبرهای سازمان

نامه سازمان عدالت و آزادی به دکتر عارف و نمایندگان فراکسیون امید درباره اهمیت تحول جدی در ریاست و ترکیب کمیسیون فرهنگی مجلس

اختصاصی بوی باران | دبیرکل و رییس دفتر سیاسی سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی در نامه ای به دکتر عارف، رییس فراکسیون امید مجلس دهم، درباره اهمیت و جایگاه کمیسیون فرهنگی مجلس و توجه نمایندگان فراکسیون امید نکاتی را با ایشان در میان گذاشت. متن کامل این نامه به شرح زیر است:

به نام خدا

جناب آقای دکتر محمدرضا عارف

نماینده محترم مجلس شورای اسلامی و رئیس فراکسیون امید

با سلام و تحیات

نظر به اینکه در روزهای آتی تشکیل و تعیین نمایندگان عضو کمیسیون های مجلس شورای اسلامی در دستور کار خواهد بود؛ از این رو، و در راستای پیگیری مطالبات شهروندانی که با اراده فاعلانه و امیدوارانه خود تغییرات اساسی در ترکیب مجلس دهم را رقم زدند، لازم است نکات زیر را یادآور شویم:

برنامه جامع انتخاباتی اصلاح طلبان (لیست امید) در جریان برگزاری انتخابات هفتم اسفند و دهم اردیبهشت، ترسیم کننده تعهدی اساسی پیش روی منتخبان اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی است. از رئوس مهم این برنامه، فصل برنامه های فرهنگی است که بی شک اهمیت آن اگر بیشتر از سایر فصول برنامه مذکور نباشد، کمتر نخواهد بود.

تحول فرهنگی، تاثیرات چشمگیری در عرصه های دیگر زیست اجتماعی داشته و خواهد داشت و از این رو ضروری است که فراکسیون امید، اراده موثر و مبتکرانه ای در جهت تبدیل و تحول اساسی در کمیسیون فرهنگی بروز دهد. متاسفانه عملکرد و هدایت کمیسیون مذکور در دوره گذشته مجلس شورای اسلامی بیش از آن که بر تعاملات متقابل، آزادانه و زدایش موانع قانونی – اجرایی و نظارت جهت پاسداشت حقوق اهل فرهنگ، هنر و جامعه استوار باشد، مبتنی بر رویکردهای تحکم آمیز، محدودکننده، امنیتی، مداخله جویانه و سرهنگی بوده است.

تقاضا می شود نمایندگان منتخب فراکسیون امید، نسبت به اعلام داوطلبی برای عضویت در این کمیسیون غافل نبوده و کوشش شود تا با تشویق نمایندگان اصلاح طلب و معتدل برای داوطلبی حضور در کمیسیون فرهنگی، زمینه تحول جدی در ریاست و ترکیب این کمیسیون و گشایش های جدی فرهنگی در راستای اجرایی شدن برنامه جامع انتخاباتی اصلاح طلبان فراهم گردد.

به طور قطع کمیسیون فرهنگی، تاثیر مستقیمی در تصمیم سازی و نظارت در حوزه مطبوعات، رسانه ها، فضای مجازی و آموزش عالی (از طریق شورای عالی انقلاب فرهنگی) و … دارد و نگرانی از ادامه روند کنشگری قبل، سایه سنگینی بر افکار عمومی خصوصا اصلاح طلبان انداخته است به گونه ای که ما را بر آن داشت تا بدین وسیله اهمیت و حساسیت موضوع را به استحضار جنابعالی برسانیم.

پیشاپیش از بذل توجه جنابعالی و سایر منتخبان لیست امید و اعتدال سپاسگزارم.

 

مهدی مقدری

دبیرکل و رییس دفترسیاسی

سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی

 

 

رونوشت:

نمایندگان محترم فراکسیون امید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا