سرخط خبرهای سازمان

دبیر اجرایی جشنواره مادرم زمین اعلام کرد: ۲۱ مردادماه زمان برگزاری “شب جشنواره”؛ ۱۲ برگزیده نهایی صاحب تندیس و جوایز جشنواره خواهند شد

اختصاصی بوی باران | دبیر اجرایی نخستین جشنواره ادبی “مادرم زمین” کمیسیون محیط زیست سازمان عدالت آزادی ایران اسلامی در گفت و گو با بوی باران آخرین جزییات برگزاری این جشنواره را بیان کرد.

MADARAM ZAMIN 95

پریسا حسینی با اعلام اینکه در این دوره از جشنواره در مجموع ۸۰۲ اثر شامل داستان کوتاه، داستان کوتاه کوتاه، دادنامه محیط زیستی، شعر، کاریکلماتور و دل نوشته به دبیرخانه ارسال شده است، افزود: از تمامی ۳۰ استان کشور و ۸۲ شهر ایران زمین شرکت کننده در این دوره داشته ایم. ایشان افزودند: تعداد شرکت کنندگان ۳۵۹ نفر بوده که از این تعداد ۱۹۸ اثر از زنان و ۱۶۱ اثر از آقایان دریافت شده است. حسینی گفت: کم سن ترین شرکت کننده ۸ ساله از پاکدشت و مسن ترین ۷۴ ساله از سمنان بوده اند.

دبیر اجرایی جشنواره در ادامه خاطر نشان ساخت: طبق هماهنگی های صورت گرفته، جشنواره در تاریخ ۲۱ مرداد ماه در شهر اصفهان و با حضور چهره های سرشناس ملی در هر دوبخش ادبیات و محیط زیست برگزار خواهد شد. وی ادامه داد: در رابطه با داوری آثار باید عرض کنم که هیئت داوران جشنواره متشکل از متخصصان ادبیات در بخش داستان و شعر و همچنین صاحب نظران محیط زیستی می باشد. حسینی تصریح کرد: هیئت داوران در هر یک از چهار بخش (داستان کوتاه، داستان کوتاه کوتاه، دادنامه محیط زیستی و بخش آزاد) ۳ نفر را به عنوان برگزیده انتخاب خواهند کرد که در شب جشنواره به هر ۱۲ نفر برگزیده تندیس جشنواره و هدایایی اهدا خواهد شد.

 وی در پایان از آمادگی کامل کمیته های اجرایی برای خلق رویداد باشکوه ادبی و محیط زیستی در اصفهان خبر داد و افزود: به زودی مکان و ساعت ویژه برنامه “شب جشنواره” را به اطلاع علاقه مندان در سراسر کشور خواهیم رساند تا در ۲۱ مردادماه در دیار زنده رود پذیرای مهمانان باشیم.

۲ نظر

  1. آیاجشنواره برگزارشد؟چرا هیچ اطلاع رسانی صورت نگرفته چه برای برگزیده ها و برای بقیه کسانی که اثر فرستاده اند

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا