سرخط خبرهای سازمان

باز هم فساد دولت احمدی‌نژاد؛ یک قلم تخلف ۱۰میلیارد دلاری در بودجه ۹۰

جزییات گزارش‌های تفریغ بودجه دولت‌‌های نهم و دهم نشان‌می‌دهد هزاران صفحه پرونده نقض قانون بودجه علیه دولت احمدی‌نژاد تشکیل شد‌ه اما هرگز به نتیجه‌ای نرسیده‌است.
روزنامه اعتماد نوشت: جزییات گزارش‌های تفریغ بودجه دولت‌‌های نهم و دهم نشان‌می‌دهد هزاران صفحه پرونده نقض قانون بودجه علیه دولت احمدی‌نژاد تشکیل شد‌ه اما هرگز به نتیجه‌ای نرسیده‌است.
هزاران صفحه گزارش دیوان محاسبات از هشت سال نحوه اجرای قانون بودجه در دولت محمود احمدی‌نژاد بیانگر رقم‌های میلیاردی تخلف دولت او در اجرای قانون بودجه و انحراف از آن بود. آنچنان‌که به گفته جعفرزاده ایمن آبادی عضو کمیسیون برنامه و بودجه، «دولت احمدی‌نژاد فقط در تفریغ بودجه سال ۹۰ بیش از ۱۰ میلیارد دلار تخلف داشت.»
محمود احمدی‌نژاد در تجربه هشت ساله خودش باب جدیدی از بی‌انضباطی‌های مالی، تخلف و سرپیچی از اجرای قانون گشود که حاصل آن در اعداد و ارقام میلیاردی تخلفات بودجه‌ای دولت در گزارش‌های تفریغ بودجه خود را نشان داد.
بر اساس اصل ۵۵ قانون اساسی و ماده (١٠۴) قانون محاسبات عمومی، دیوان محاسبات موظف است با بررسی حساب‌ها و اسناد و مدارک و تطبیق با صورتحساب عملکرد سالانه بودجه کل کشور، تفریغ بودجه سالانه را تهیه کند و هر سال گزارش تفریغ بودجه سال قبل را به انضمام نظرات خود تا اسفندماه هر سال به مجلس بفرستد.
این گزارش‌ها که البته با دو سال تاخیر هر سال در مجلس ارایه می‌شد هر سال از تخلفات گسترده‌ای در دولت احمدی‌نژاد رونمایی می‌کرد؛ تخلفاتی که دیوان محاسبات موظف بود تا آنها را به قوه قضاییه ارسال کند. حالا اما با تشکیل دولت یازدهم گویی سرانجام این گزارش‌ها و تخلفات قید شده در آن فراموش شده‌اند. آیا مجلس دهم از حق خود برای پیگیری این تخلفات استفاده خواهد کرد؟

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا