سرخط خبرهای سازمان

پیشنهاد دبیر انجمن اسلامی مهندسان گیلان برای نامگذاری یک روز در تقویم کشور به نام «روز احزاب و تشکلها»


مهندس جمشید رسایی، دبیر انجمن اسلامی مهندسان گیلان، با اشاره به راه‌اندازی خانه احزاب در استان گیلان گفت: با راه‌اندازی خانه احزاب در استان‌ها، تشکل‌های سیاسی با تعامل در کنار یکدیگر می‌توانند به نقاط مشترکی جهت حل مشکلات کشور دست یابند.

رسایی در حاشیه همایش هم اندیشی احزاب و گروه های سیاسی گیلان که به منظور بررسی نحوه راه‌اندازی دوباره خانه احزاب استان و با حضور دکتر حسن غفوری‌فرد، رییس خانه احزاب ایران، در سالن الغدیر استانداری گیلان برگزار شده بود، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، وجود احزاب را لازمه استقرار و توسعه مردم‌سالاری دانست و اظهار کرد: احزاب هنوز در کشور ما جایگاه خود را پیدا نکرده‌اند و لذا امکان ایفای نقش واقعی خود را ندارند.

وی از مسئولان خانه احزاب کشور و دولت یازدهم خواست تا برای توجه بیشتر به فعالیت‌های حزبی و کمک به احزاب کشور جهت توسعه سیاسی، یک روز را در تقویم کشور به نام روز احزاب و تشکلهای سیاسی نامگذاری کنند و افزود: خانه احزاب تشکلی صنفی است که معمولا همه احزاب، گرایش‌های فکری و تشکل‌های سیاسی در آن عضو می‌شوند و مشکلات و موانع فعالیت‌های خود را بررسی و با تبادل نظر، پیگیری و حل می‌کنند.

وی با اشاره به راه‌اندازی خانه احزاب در گیلان متذکر شد: با راه‌اندازی خانه احزاب در استان‌ها، تشکل‌های سیاسی با تعامل در کنار یکدیگر می‌توانند به نقاط مشترکی دست یابند و در جهت منافع ملی و حل مشکلات کشور تلاش نمایند.

رسایی با بیان اینکه احزاب و تشکل‌ها در قالب خانه احزاب می‌توانند نقش پررنگی در نشاط سیاسی و اجتماعی در استان‌ها برعهده گیرند، خاطرنشان کرد: هرچه نقش احزاب شناسنامه‌دار تقویت شود، در حقیقت از افراط و تفریط در حوزه سیاسی جلوگیری خواهد شد.

این فعال سیاسی بر راه‌اندازی خانه احزاب در استان‌ها تاکید کرد و گفت: خانه احزاب باید فراگیر باشد و همه احزاب حق حضور در آن و اظهارنظر در جلسات آنرا داشته باشند.

گفتنی است که جمشید رسایی، برادر بزرگتر و اصلاح‌طلب حجت‌الاسلام حمید رسایی (مدیرمسئول هفته‌نامه ۹ دی  و نماینده اصولگرا و حامی جبهه پایداری در مجلس نهم) است که سابقه عضویت در جبهه مشارکت ایران اسلامی را در کارنامه سیاسی خود دارد. وی هم‌اکنون رییس سازمان جهاد دانشگاهی استان گیلان است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا