سرخط خبرهای سازمان

پیام تسلیت سازمان عدالت و آزادی در پی ارتحال آیت الله العظمی موسوی اردبیلی

بوی باران | در پی درگذشت حضرت آیت الله العظمی موسوی اردبیلی سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی پیام تسلیتی صادر کرد. متن کامل پیام به شرح زیرست:

iifj-qom-3

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

اذا مات المؤمن الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمه لایسدها شىء

بار دیگر دل فضیلت و پارسایی داغدار شد و انقلاب اسلامی در سوگ یکی از استوانه های استوار خود نشست و جریان تابناک اصلاحات پدر پیر و یکی از پشتوانه های معنوی گرانسنگ خود را از دست داد.

مرجع قرآن پژوه، فقیه نواندیش و عالم مجاهد حضرت آیت الله العظمی موسوی اردبیلی پس از عمری پربرکت که سراسر به دانش اندوزی و علم آموزی و مجاهدت و پارسایی و خدمت به اسلام و ایران گذشت، دعوت حق را لبیک گفت و در جوار رحمت رب العالمین آرام گرفت.

آن عالم جلیل القدر که از یاران مخلص انقلاب و از همراهان صدیق امام راحل عظیم الشان بود، به حق تا پایان عمر شریفش بر آرمانهای اصیل انقلاب اسلامی پای فشرد و نشان داد که حق انسان و مصلحت مردم برای او از جایگاهی مهم و والا برخوردار است.

آیت الله موسوی اردبیلی در زمان امام راحل و به هنگام تصدی عالی ترین منصب قضایی، تا آنجا که در توان داشت کوشید از پاره ای افراطی گری ها و تندروی ها که توسط اصحاب تحجر و کوته آستینان درازدست در دستگاه قضا رواج داشت جلوگیری کند و دامن نهادی را که قرار بود به بسط عدالت و دادگری بپردازد، از ستم و بیداد و کژروی بپیراید.

آن فقیه خدوم به هنگام تصدی مرجعیت شیعه نیز حق و عدل را تابع زر و زور و تزویر ندانست و برده و بنده اصحاب قدرت نشد و دین و آخرت خود را به هوا و هوس ارباب بی مروت دنیا نفروخت و همواره در کنار مردم و مظلومان ایستاد و در این راه دشوار از حق گویی و نصیحت ائمه مسلمین دریغ نورزید و هنگامی که تلاشهای خود را برای کاستن از درد و رنج جامعه نافرجام یافت، صمیمانه و متواضعانه از مردم حلالیت خواست و پوزش طلبید و برای همگنانش، اسوه ای حسنه و نیکو بر جای گذاشت. رحمه الله علیه رحمه واسعه!

جهد عظیم و سعی بلیغ آن بزرگوار در عرصه دانش و پژوهش و تعلیم و تربیت نیز در تاسیس کانون توحید و مدارس و دانشگاه پر افتخار مفید و تربیت شاگردانی فاضل و دانشمند، نمودی ماندگار یافت و از این منظر نیز تاثیری ژرف و شگرف بر عرصه علم و فرهنگ گذاشت. اعظم الله اجره و شکر سعیه!

سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی در فقدان تابسوز این عالم ربانی عمیقا” خود را اندوهگین و سوگوار می داند و ارتحال این اسوه پرهیزکاری و رواداری را به مجامع علمی و دانشگاهی، بیت شریف این مرجع معظم و همه شاگردان، مقلدان و علاقه مندان آن پیر فرزانه تسلیت گفته و از درگاه خداوند مهربان آرامش ابدی و علو درجات آن عزیز سفرکرده را خواستار است.

سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی

سوم آذرماه ۱۳۹۵

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا