سرخط خبرهای سازمان

پیام تسلیت سازمان عدالت و آزادی: هاشمی زنده است چون نهضت زنده است

اختصاصی بوی باران | در پی درگذشت یار دیرین امام و انقلاب و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام مرحوم مغفور حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی (رحمه الله علیه) سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی در پیامی این مصیبت بزرگ را به مردم شریف ایران و خانواده گرامی آن سیاستمدار برجسته ایرانی، تسلیت گفت. متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

خبر تلخ و بهت آور است و به آسانی در باور نمی گنجد!

بار دیگر ضربه‌ای سخت بر پیکر درخت تناور انقلاب اسلامی وارد شد. یار دیرین امام و انقلاب، سیاستمدار برجسته ایرانی و مجتهد مجاهد حضرت آیت الله حاج شیخ اکبر هاشمی رفسنجانی دعوت حق را لبیک گفت و روی در نقاب خاک کشید.

بی تردید آقای هاشمی رفسنجانی از معدود سیاستمداران هوشمندی بود که نقشی تاثیرگذار در همه مقاطع تاریخی و حساس ایران پس از انقلاب بازی کرد و نام و نشان خود را در کتاب خاطرات انقلاب اسلامی ماندگار کرد.

او پیش از انقلاب اسلامی دوشادوش بسیاری از آزادی‌خواهان و استبدادستیزان، به مبارزه با رژیم ستمشاهی پرداخت و در این راه متحمل سختی های فراوان شد و رنج زندان و تبعید و شکنجه را به جان خرید و پس از انقلاب نیز در مجلس و دفاع مقدس و دولت و مجمع تشخیص مصلحت نظام، مصادر خدماتی ارزنده و به یادماندنی بود و همواره نزدیک‌ترین یار امین و مشاور صدیق بنیانگذار انقلاب حضرت امام خمینی (قدس سره) به شمار می‌رفت و پس از رحلت امام نیز در مجلس خبرگان، موثرترین نقش را در انتخاب آیت‌الله خامنه ای به جانشینی امام راحل بر عهده گرفت.

حیات سیاسی “هاشمی رفسنجانی” اگر چه پر فراز و نشیب بود اما انکار نمی‌توان کرد که خردمندی، تیزبینی، اعتدال، انصاف، دلسوزی و روشن‌نگری آن بزرگمرد، از او مدیری توانمند ساخته بود که فارغ از بسیاری تنگ‌نظری ها و جزم اندیشی‌ها، به توسعه و آینده ایران و ایرانیان می‌اندیشید و تمامی تلاش خود را برای رسیدن به این هدف به کار گرفت و به همین سبب نیز به ویژه در سال‌های پایانی عمرش، آماج تیر کینه اصحاب ارتجاع و ارباب اقتدار بود و خشونت‌طلبانی که تدبیر و اندیشه او را مانعی در برابر خودکامگی و اهداف تندروانه خود می‌دانستند، با او از در مخالفت درآمده و جهد عظیمی برای حذف و طرد ایشان از عرصه انقلاب ورزیدند و در این راه از هیچ تهمت و ترورِ شخصیت و ناجوانمردی فروگذار نکردند؛ اما به فضل خدا “هاشمی” همچنان در صحنه ماند و پرچم اعتدال‌خواهی و مبارزه با افراطی‌گری و تندروی را به دوش کشید.

از مهم‌ترین ویژگی‌های کمیاب شخصیتی “هاشمی رفسنجانی” این بود که گوشی شنوا و دلی پذیرا در برابر انتقادها داشت و در صورتی که انتقادی را وارد تشخیص می‌داد آماده بود روش و مسیر خود را تغییر داده و هزینه‌های آن را نیز بپردازد و به همین سبب نیز به ویژه در این سال‌های آخر در برابر بسیاری از انحرافات و کژروی‌ها سکوت را روا نشمرد و در کنار مردم و مظلومان ایستاد و هزینه‌های سنگینی نیز برای این همراهی و آزادی‌خواهی پرداخت.

به یقین درگذشت این عالم بزرگوار خسارتی بزرگ برای انقلاب اسلامی و همه آزادی‌خواهان و استبدادستیزان به شمار می‌رود که به آسانی و به زودی جبران نخواهد شد.

“سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی” در برابر قضای الاهی و این مصیبت سترگ سر تسلیم فرود می‌آورد و درگذشت این سیاستمدار برجسته و خدوم ایرانی را به ملت شریف ایران، مقام معظم رهبری، همه علاقه‌مندان و همسر گرامی و فرزندان ایشان تسلیت عرض کرده و از خداوند مهربان برای روح آن فقید سعید، علو درجات و آرامش ابدی خواستار است و همچون امام راحل بر این نکته انگشت تاکید می نهد که: “بدخواهان بدانند هاشمی زنده است چون نهضت زنده است.”

 

سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی

۱۹ دی ماه ۱۳۹۵

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا